Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 92019 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z odtwarzaniem video - dynamiczne sceny nie wyglądają płynnie , kubazzz 25/07/10 23:07
Myślałem, że to kwestia encodera, ale chyba problem jest z dekodowaniem

Można to opisać tak, że przy dynamicznych scenach, obraz nie przesuwa się płynnie, a jakby szarpie. Czasami też tworzy się efekt, jakby był odświeżany pasami [takie wyrażne poziome granice].
Czasami nie ma tego efektu, ale jednak odbiór jest nieprzyjemny.
Nie dotyczy to chyba plików WMV9.

Mam CCCP, WinXP, MPC. Sprzęt w info użytkownika.
W VLC Playerze jeszcze bardziej jest to odczuwalne [dowolny MKV 720p, MOV'y ..]

SM-S908

  1. u mnie to była kwestia codeków , Demo 25/07/10 23:11
    K-lite codec pack załatwił temat.

    napisalbym swoj config,ale sie nie
    zmiescil:(

  2. obczaj , Martens 25/07/10 23:56
    Media Player Classic Home Cinema http://www.xvidvideo.ru/...ic-home-cinema-x86-x64/

    1. ten MPC HC , kubazzz 26/07/10 04:05
      jest w składzie CCCP więc tej wersji używam.
      A to co jest problemem głównym to tearing, tak się nazywa.
      Ale dalej nie jestem pewien jak to do końca kontrolować i czy to filmy są tak skompresowane, czy ja mam jakiś problem.

      SM-S908

    2. U mnie materiał wysokiej rozdzielczości , m_aczo 26/07/10 08:46
      czasami przycina na MPC-HC, podczas gdy chodzi płynnie na besplayerze. Kodeki te same, nie używam wbudowanych w MPC-HC. A używam tego: http://m5studio-codec.pl.malavida.com/...s-windows

  3. mplayer? , RusH 26/07/10 05:35
    http://oss.netfarm.it/mplayer-win32.php

    I fix shit
    http://raszpl.blogspot.com/

  4. Zainstaluj Windows 7 , Mute 28/07/10 08:45
    Na xp nie da się tego skutecznie wyeliminować.

    1. no nie wierzę , kubazzz 28/07/10 17:15
      to nie brzmi wiarygodnie.
      Rozumiem, że zwykli userzy sobie nie radzą, ale to nie jest kwadratura koła, a dużo jest zainteresowanych rozwiązaniem problemu, w bardziej profesjonalnych zastosowaniach.

      A z windows 7 mam same problemy - przycinanie obrazu, trzaski na kartach dźwiękowych, blue screen'y.

      SM-S908

      1. Nie da rady i już. , Mute 28/07/10 20:06
        Jakimśtam obejściem jest tryb 3D w MPC-HC, ale własności użytkowe ma to to kiepskie.
        W7 ma fabrycznie zaimplementowany "wait for vsync" dla pulpitu i aplikacji. Problem w ogóle nie występuje.

        1. czyli mialem racje , RusH 29/07/10 06:41
          mplayer -vo gl2
          i problem z glowy

          I fix shit
          http://raszpl.blogspot.com/

          1. Czyli miałeś rację :-) , Mute 29/07/10 08:20
            123

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL