Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » KHot 09:20
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18

 Dzisiaj przeczytano
 49102 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jeszcze jeden offtop na dzisiaj... O czym pamiętać przy zakupie nowych okien? , Chrisu 21/08/10 14:05
na co zwrócić uwagę, o co zadbać przy montażu?

/// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  1. O dobre okna , Marcus 21/08/10 15:22
    Przede wszystkim dobry profil okna. Im więcej komór tym lepiej. Na dzień dzisiejszy min. to 5 komorowe. Drugim ważnym punktem w oknach, to okucia. Ja nie patrzę na okno jeśli okucia są inne jak ROTO. Na tych nigdy się nie zawiodłem i okna mogą służyć wiele lat bezawaryjnie. Jak miałbym polecić jakieś okna z konkretnej firmy, to polecam firmę STOLLAR z Suwałk.
    Jeśli okno będzie dzielone w proporcjach 1/2 : 1/2 lub 1/3 : 2/3, to lepiej nie żałować paru groszy i oba skrzydła zrobić uchylno rozwieralne - to dobra rzecz. Mikrowentylacja, to chyba już na dzień dzisiejszy standard.
    Przy montażu jedyne co mi się nasuwa, to należy uważać aby pianka montażowa nie pobrudziła ram bo jest nie do ściągnięcia. Sama pianka dobrze jak jest podawana z pistoletu a nie z pojemnika aerozolu za 12 zł. Sprawa wypoziomowania okna, to rzecz nie podlegająca dyskusji i jest oczywista jak maggi w rosole.

    Nie wolno niczego nie robić tylko
    dlatego, że nie można zrobić
    wszystkiego.

    1. dobra ekipa , Deus ex machine 21/08/10 15:52
      do montażu okien to łatwiej w totka 7 trafić .)

      "Uti non Abuti"

  2. dobre , Franz 21/08/10 15:50
    okna to ciepłe okna. Obecnie wiele firm ma 3 szybowe wersje swoich okien. Ja polecam Avante Maxima profil 5-komorowy ale za to niższy niż inne profile i szerszy (9cm szerokości) a więc większy udział szyby w stosunku do ramy/futryny do tego koniecznie "ciepłą" ramkę (uwaga niektórzy producenci wciskają aluminiowe lub plastikowe)

    tu masz opis tych okien http://www.hotfrog.pl/.../okna-avante-Maxima-11354

    Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
    Niedługo nas z ujni europejskiej
    wyrzucą.

  3. I pomyśleć że tak by brzmiało , Piter 21/08/10 17:13
    pytanie o zakup windowsa gdyby wszystko spolszczać na siłe :)

    "Uspokój się! bo zobaczysz,
    dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

    1. W zasadzie... , Marcus 21/08/10 18:58
      No jak przeczytałem Twoją wypowiedź, to się drugi raz zastanowiłem o co w zasadzie chodzi autorowi tego pytania. I gdyby nie pytanie "o co zadbać przy montażu?", to faktycznie można by stwierdzić, że chodzi o system operacyjny Windows.

      Nie wolno niczego nie robić tylko
      dlatego, że nie można zrobić
      wszystkiego.

      1. to OT a nie software , Chrisu 21/08/10 19:34
        he he he

        /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  4. O warunki , Agnes 21/08/10 22:27
    serwisowania i naprawy, w razie gdyby coś się spie... zepsuło.

    Metafizyka: - Poznaj, proszę, to jest
    Fizyk, a to jego Meta...

  5. regulowany uchył , marek_m 21/08/10 22:27
    okien uchylno-rozwieralnych. Miałem coś takiego gdy kupowałem okna do mojej kawalerki a teraz po zmianie mieszkania mi tego brakuje. Ja miałem taką wersję jak w pierwszym linku. Fajna sprawa, 4 możliwości uchyłu z blokadą, czyli tyle ile ustawisz to masz zablokowane więc wiatr czy przeciąg ich nie otworzy.
    http://www.plastbud.com.pl/...;id=57&Itemid=66
    http://www.jarbetal.pl/...t=10&kat_name=Okucia

  6. pomyśl, zastanow się.. , malyy 21/08/10 23:15
    nad montażem żaluzji zewnętrznych, przy zakupie wymianie okien ich koszt jest dużo niższy, estetyka też ma znaczenie, jedna robota.

    Pozdrawiam Andrzej

    1. myślałem, ale... , Chrisu 21/08/10 23:18
      nad oknem u mnie są dźwigary w postaci (o ile dobrze pamiętam) szyn kolejowych ;). Więc rolety=pomniejszenie okna - a wtedy za małe będzie... Chyba, że jest jakieś rozwiązanie, takie, żeby do góry nie było "kasety" ze zwiniętą roletą...

      /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL