Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06

 Dzisiaj przeczytano
 8769 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Program do zabezpieczenia folderów hasłem - win 7 64bit , Kedzior 8/11/10 08:37
Witam, poszukuje prostego programu do zabezpieczenia folderów hasłem ale na takiej zasadzie, że przeglądając foldery w eksploratorze bądź w total comanderze będzie on widoczny ( ewentualnie zaznaczony jakąś ikonką dodatkową ) i dostęp będzie ograniczony hasłem. Sprawdziłem już dużo tych programów ale żaden nie działa w ten prosty sposób. Jakich programów używacie ?

Te które sprawdziłem ale nie działają tak jakbym chciał:
Folder Lock
Folder Guard
Folder Shield
LockUnlock
My Lockbox
Folder Security Personal

Pozdawiam

pufff

  1. Pakowanie ,uprawnienia lub szyfrowanie , TheW@rrior 8/11/10 14:18
    Przychodzą mi tylko 3 sposoby na myśl. Pierwszy to ustawienie odpowiednich uprawnień dla konkretnych folderów konkretnym użytkownikom/grupom. Drugi to spakowanie folderu i założenie hasła, jeśli zrobisz to ZIPem to w Windowsa masz wbudowanego klienta i gdy będziesz chciał przeczytać plik z kontenera ZIP sam cię spyta o hasło przy wypakowywaniu do tempa.
    Trzeci to użycie np. TrueCrypt i zaszyfrowanie na hasło takiego folderu/partycji/pliku.
    Z reguły to się właśnie robi na zasadzie zabezpieczeń katalog-użytkownik a nie wyskakujące okienko z hasłem.

    People who fear free software are those
    whose products are worth even less

  2. w systemie można zrobić to tak ... , Master/Pentium 9/11/10 22:30
    założyć użytkowników z odpowiednimi hasłami, nadać stosowne uprawnienia a potem odpalać np. Free Comander opcją "Uruchom jako" podając odpowiedniego usera.
    W praktyce to albo korzysta się z profili albo z szyfrowania typu TrueCrypt (czasem z obu form równolegle).

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL