Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dhoine 08:04
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » NimnuL 07:42
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10

 Dzisiaj przeczytano
 40449 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Zewnętrzny IDE na SATA/USB. Warto? , Matti_2 14/12/10 22:55
Pozostając w temacie dyskowym ;) mam stary 160GB dysk IDE, którego używam sporadycznie do backupu. Jako że podłączanie go jest dość upierdliwe (wyciąganie taśmy, podpinanie pod mobo i ogólna walka ze spiętymi grzecznie kablami) wpadłem na pomysł, żeby sprawić sobie takie coś:
http://allegro.pl/...box-zasilacz-i1355778689.html
albo takie:
http://allegro.pl/...ata-w-jednym-i1361356709.html
Tylko czy jest w ogóle sens z uwagi na prędkości nagrywania danych? Bo to tylko USB 2.0, więc nie wycisnę więcej niż... no właśnie ile? (w teorii 480 mbps). Czy może pod tym względem przejściówka na SATA będzie dużo szybsza?
Ma ktoś podobne przejściówki i może coś o nich powiedzieć?

  1. dobry kontroler na płycie to ok 25-26MB/s, jak cienki to 16-17. , fiskomp 14/12/10 23:18
    Ja bym celował raczej w stację dokującą, ale to inne pieniądze, z tych twoich dwóch to pierwsza opcja.

  2. a nie lepiej od razu obudowę? , XTC 14/12/10 23:22
    używam tej najtańszej - transfer rzędu 27-30MB/sec.
    zasilacze są tanie i mają tendencję do uszkodzeń ponoć bo są z lipnych komponentów - w tej przejściówce będzie identyczny jak ten z obudową. Lepiej dać 10zł więcej i zamknąć ten dysk.
    Przestroga - moje 2 kieszenie nie pracują razem - mają to samo ID i kto pierwszy ten lepszy :)

    Linux

    1. znaczy piszesz o tym , Matti_2 15/12/10 09:48
      http://allegro.pl/...-ata-usb-2-0-i1366898617.html
      czy o tym
      http://allegro.pl/...-3-5-ata-133-i1369553489.html

  3. o tym pierwszym... , XTC 15/12/10 10:02
    3 sztuki razem mam a w dwóch dyski bo szkoda mi było moich wd'eków ... śmieszne ale one teraz tanie jak barszcz - pomyślałem, że będę trochę zdjęć archiwizował na nich.

    Linux

  4. Stary dysk , Mute 15/12/10 23:30
    160GB na IDE nie będzie aż tyle od USB 2.0 szybszy aby miało to jakiekolwiek znaczenie.
    Szczególnie, że nie archiwizujesz filmów Bluray, tylko drobiazgi.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL