Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dhoine 08:04
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » NimnuL 07:42
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10

 Dzisiaj przeczytano
 40450 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Przywracanie systemu na komputerze Compaq , zeb 16/01/11 10:32
Tydzien temu mialem niemila niespodzianke podczas przywracania systemu na kompie compaq wlasnie. Otoz program przywracajacy postanowil sformatowac caly dysk zamiast partycji jak to zazwyczaj bywa przy takich okazjach. Pozniej w sieci wyczytalem, ze compaq tak ma - troche bylo szkoda tego wszystkigo co poszlo :) Dzis musze zrobic to samo i zastanawiam sie czy ukrycie partycji moze je jakos uchronic przed formatem ? Ktos ma doswiadczenia w tym ?
Swoja droga chcialbym spotkac tego madrale, ktore cos takie wymyslil - jaki jest sens kasowanie calego dysku ?

Z gory dzieki za pomoc.

Zack

  1. Hmm, , soyo 16/01/11 10:37
    to jest przywracanie lapka do stanu fabrycznego a nie tylko przywracanie systemu, niestety. Ukrycie partycji nie uchroni cię przed tym działaniem. Tylko przekopiowanie ważnych danych na inny nośnik, choćby dysk usb.

    soyo

    1. nie no rozumiem , zeb 16/01/11 10:42
      To akurat nie jest laptop a desktop. Rzecz w tym, ze w moich dwoch laptopach (Acer, Toshiba) owe przywracanie polega wlasnie przywroceniu tylko partycji C z systemem - pozostale nie sa nawet brane pod uwage i wlasnie to mnie zmylilo tym razem, bo wczesniej robilem to wiele razy i nigdy nie bylo z tym roblemu, az do tydzien temu :)

      Zack

      1. a przypadkiem to nie są już trochę starsze laptopy? , Artaa 16/01/11 10:45
        teraz takie podejście jest niestety coraz rzadsze.

        1. a no sa troche starsze, to fakt :) , zeb 16/01/11 10:55
          j.w.

          Zack

  2. fabryczne przywracanie w większosci dzisiejszych komputerów , Artaa 16/01/11 10:44
    nie nadaje się do niczego sensownego, z racji przywracania całego HDD do stanu fabrycznego. Najlepszym sposobem jest zrobienie sobie obrazu partycji niezależnym oprogramowaniem (są też bezpłatne) i zapomieć o fabrycznych nieudolnych protezach przywracania.

    1. A linki do darmowych programów tego typu , J@rek 16/01/11 10:51
      znajdzie na mojej stronie :)
      http://stefe.webpark.pl/...-windows/partition.html

      IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
      rambler 9

    2. wcale nie rzadsze , ViS 16/01/11 11:02
      tylko występuje u kupiastych OEMów czyli np. Fujitsu.
      Cała reszta ma tak jak pisze zeb, opcję przywrócenia tylko C:
      Tak czy inaczej najlepiej zrobić jak niżej czyli przywrócić fabryczne, zaktualizować sterowniki, wszystkie update, wywalić cały dodatkowy soft i zrobić sobie obraz gdzieś na płycie startowej dvd czy dwóch, i problem na przyszłość z głowy

      I will not buy this record - it is
      scratched.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL