Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 20:05
 » GLI 20:01
 » Kenjiro 20:00
 » Wedelek 19:55
 » ripek 19:51
 » bmiluch 19:51
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20
 » Draghmar 19:16
 » NimnuL 19:10
 » Wolf 19:08
 » Kenny 18:57
 » RoBakk 18:46
 » madsheep 18:45
 » Syzyf 18:40
 » steve 18:24

 Dzisiaj przeczytano
 31221 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Debian. Jak zapisywac ruchu sieciowy? , MARtiuS 3/03/11 10:11
Witam

Co zrobic by router na debianie zapisywal ruch sieciowy do pliku? Wystarczy zapis ktory IP ma aktywne polaczenie z internetem i czas. Iftop ladnie pokazuje ale z tego co sie orientuje nie wyswietla godziny i nie zapisuje do pliku.
Chcialbym tylko wiedziec czy ktos w okreslonych godzinach korzysta z internetu.

Fajnie jakby mozna ustalic od ktorej do ktorej godziny ma logowac ale to niekoniecznie.

Za bardzo nie jestem w temacie linuxa i skryptow.

Z gory dziekuje i przepraszam za pytanie informatyczne na Boardzie.

feci, quod potui, faciant meliora
potentes
GG 617689

  1. hmm ja bym puscil tcpdump do pliku i wyfiltrowywal pakiety z danymi a zostawil pakiety , ptoki 3/03/11 11:35
    kontrolne. Ale moze jest lepszy sposob.
    Zobacz czy widzisz polaczenia klientow w netstacie na tej maszynie.

  2. może odpal cacti , kicior 3/03/11 12:23
    123

  3. iptraf , cp_stef 3/03/11 12:32
    tam jest opcja zapisywania logow

    -|- www.lokir.org/blog
    -|- telnet lokir.org 2300 <-- MUD po
    polsku !

  4. dzieki wszystkim , MARtiuS 3/03/11 13:36
    potestuje

    feci, quod potui, faciant meliora
    potentes
    GG 617689

  5. iptables , Fatum 3/03/11 13:53
    może zapisywać do logów. Robiłem to kiedyś ale nie pamiętam dokładnie jak to robiłem ale należało zrobić odowiednie reguły iptables oraz konfigurację sysloga aby zapisywać wszystko do osobnego pliku. Sprawdź sobie narzędzia takie jak cacti ponieważ tam logi z iptables są wykorzystywane do tworzenia wykresów.

    Fatum

    1. Przepraszam za chaos , Fatum 3/03/11 14:02
      w poprzednim wpisie (tak jest jak się szybko coś pisze a brakuje edycji ;)

      Taki link na szybko: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1158091

      Fatum

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL