Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:40
 » KHot 13:38
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72455 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

APU a przepustowość pamięci , rzymo 25/05/11 20:42
Składam obecnie sprzęt na Brazosie (mobo Asrocka), ale perspektywicznie patrzę na Lliano i zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego na zapowiadanych płytach nie ma gniazda w stylu SidePortu. Jaki jest sens stosowania 400 czy 480 procesorów strumieniowych w Llano, skoro do ich wykorzystania zabraknie przepustowości pamięci.
Prosty przykład, na który niedawno trafiłem: HD6450 DDR3 vs HD 6450 DDR5 - pierwsza karta ma prawie taką wydajność jak 5450 DDR3 (mimo że 6450 ma 160SP, a nie 80SP), zaś druga karta dzięki większej przepustowości pamięci przyspiesza średnio o 50%, w Vantage'u nawet o 90%. W Llano będzie 3x więcej SP niż w 6450, a przepustowość pamięci mniejsza/podobna jak w 6450 DDR5...

... ITX ...

  1. Niektórzy producenci , ligand17 25/05/11 22:08
    na pewno wypuszczą płyty z sideportem. Tak samo było z 780G.

    1. sideport niewiele daje , P_M_ 26/05/11 21:25
      Mam 790g. Dekodowanie BD na samym sideporcie tnie, bez niego dziala rownie dobrze, jak z nim. Z gierkami jest podobnie.
      Stosowanie sideportu mija sie z celem, jesli szyna jest zbyt waska.
      Brazosowi na pewno przydalby sie lepszy kontroler pamieci.

      1. Nie wiem, jak z APU , ligand17 27/05/11 07:36
        ale na 780G sideport dawał baaaardzo dużo. Popatrz sobie na testy płyt z sideportem i bez.

        1. Patrzę na te testy i nie widzę. , JanTomasz 27/05/11 15:07
          [ http://www.anandtech.com/show/2640/3 ]
          [ http://www.anandtech.com/show/2640/7 ]
          [ http://www.tomshardware.com/...ideport,2088-8.html ]

          (;,;)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL