Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » Sherif 16:04
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » kojot 15:58
 » NimnuL 15:57
 » KHot 15:51
 » Nihilist 15:45
 » elliot_pl 15:45
 » piszczyk 15:25
 » 247 15:22
 » Kenny 15:21
 » AdiQ 15:16
 » Holyboy 15:11
 » Dhoine 15:06
 » XepeR 15:04
 » 5eba 15:04
 » Ament 15:04

 Dzisiaj przeczytano
 86669 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Udostępnianie łącza , gruby_marek 28/06/11 22:36
cześć

Mam sieć:
1 Komputer nr 1 - Orange Everywhere bussines , na tym kompie udostępniam łącze, ustawiam na stałe IP ( kompy łączę kablem " krosem"

W drugim kompie podaje IP oraz Brame: IP komputera nr 1.

Internet działa na 2 kompie ( GG odpala) lecz strony się nie otwierają - żeby zaczęły muszę podać serwery DNS

Może głupie pytanie ale dlaczego muszę podawać DNS?

  1. Bo komp nr 1 nie jest serwerem DNS , McIsland 28/06/11 22:41
    misie wydaje

    GTD ...

    1. I nie ma paru innych ustawień , McIsland 28/06/11 22:45
      routing'u, jednym słowem to normalne

      GTD ...

  2. wydaje mi się, że jeśli podasz IP komputera nr 1 jako adres serwera DNS , bwana 28/06/11 23:53
    dla komputera nr 2, to powinno być OK, zastanawia mnie tylko, czemu system na K(2) sam sobie tego tak nie ustawił z automatu.

    Spróbuj, ale wiesz, ja się na tym nie znam za bardzo, ja się znam na SQL-u i to głównie na instrukcji DELETE;-D

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. jesli , elliot_pl 29/06/11 02:16
      na K1 nie ma uslugi serwera DNS, to niby jak ma dzialac? :)

      momtoronomyotypaldollyochagi...

      1. pytanie retoryczne , bwana 29/06/11 02:40
        odpowiedź prosta - udostępnienie połączenia w windows od XP skutkowało tym, co zasugerowałem - komputer udostępniający połączenie stawał się domyślnie serwerem DNS dla klientów internetu.

        "you don't need your smile when I cut
        your throat"

  3. Wpisz na drugim kompie jako dns , Kilgor-Admin 29/06/11 01:31
    8.8.8.8 i bedzie ok

    Pozdr. Kilgor
    Admin Board'a

  4. dzięki :) , gruby_marek 29/06/11 09:14
    wpisałem adresy DNS, te które na 1 kompie Orange sobie przypisał.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL