Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » Sherif 16:04
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » kojot 15:58
 » NimnuL 15:57
 » KHot 15:51
 » Nihilist 15:45
 » elliot_pl 15:45
 » piszczyk 15:25
 » 247 15:22
 » Kenny 15:21
 » AdiQ 15:16
 » Holyboy 15:11
 » Dhoine 15:06
 » XepeR 15:04
 » 5eba 15:04
 » Ament 15:04

 Dzisiaj przeczytano
 86744 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pamieci do sandy bridge, czy to dobry wybor? , zgf1 26/07/11 18:30
http://www.esc.pl/...113_278&products_id=41510

Mysle za jakis czas kupic SB, a pamieci teraz takie tanie to moze bym sobie kupil kostki niech leza i czekaja na nowe czasy. Jednak kiedys pisano cos o sb i pamieciach low voltage, dlaczego?

Te ktore wybralem na ile V sa?
Low Voltage na ile?

Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?



PS, nie chce ktos kupic mobo 775 ze zintegrowanym WinXP Home? :)

Leave me alone I know what I'm doing!

  1. Też się zastanawiam , Piter 26/07/11 19:17
    czy nie dorzucić pamięci. Obecnie mam zestaw Goodram 2x2GB 1600Mhz ale sprzedając go i dokładając 100zł mógłbym już mieć 2x4GB 1333Mhz - wydajnościowo podobnie a że nie kręcę proca to by mi wystarczyły.

    Szukałem wielu testów i wynika z nich że 4 czy 8gb pamięci prawie nie robi różnicy w grach czy też normalnym użytkowaniu komputera. Na ten czas nie wiem co robić bo nie powiem, 8GB kusi :)

    PS. Im więcej ramu tym lepiej - tak niby wynika ze starych przyzwyczajeń ale czy nadal tak jest to trudno powiedzieć :)

    "Uspokój się! bo zobaczysz,
    dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

    1. a jaki masz proc? , zgf1 26/07/11 19:18
      na jakie napiecie masz swoje pamieci?

      Leave me alone I know what I'm doing!

      1. Poczciwy , Piter 26/07/11 21:41
        i5-2400 a napięcia 1.5v - w sumie nic nie zmieniałem tylko podbiłem z 1333 na 1600 bo mi bios ustawiał na 1333 domyślnie.

        "Uspokój się! bo zobaczysz,
        dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

        1. mnie sie marzy , zgf1 26/07/11 21:58
          2500k...

          Leave me alone I know what I'm doing!

          1. Mi się marzył , Piter 26/07/11 22:02
            ale kuźwa po miesiącu czekania na cholerną dostawę zdenerwowałem się i kupiłem tańszego o ponad 100 zł i5-2400. W międzyczasie wyszła jeszcze afera z P67 a że nie chciało mi się wymieniać płyty złożyłem to do kupy i stwierdziłem że ten zestaw da radę w zupełności :)

            "Uspokój się! bo zobaczysz,
            dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

            1. w sumie te proce maja niezla moc ;) , zgf1 26/07/11 22:12
              a podkrecasz cos? ponoc bez K mozna spokojnie o 400MHz podniesc...

              Leave me alone I know what I'm doing!

              1. Czy podkręcam? hmmm , Piter 27/07/11 00:04
                W zasadzie można tu tylko mnożnik turbo podnieść co da nam max 3.4ghz a blck nie ruszam bo ponoc po 3-4 mhz w góre już się cyrki dzieją

                "Uspokój się! bo zobaczysz,
                dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

            2. hmm jaka afera bo nie znam sprawy , Trunks 26/07/11 23:39
              a chętnie bym poznał :)

              1. No znana sprawa , Piter 27/07/11 00:05
                z błędem w chipsecie który powoduje powolnę degradację działania portów sata II. JA na szczęście mam dyski pod sata III a na psującym się kontrolerze siedzi dvd :)

                "Uspokój się! bo zobaczysz,
                dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

    2. wiesz na sb czestotliwosc pamieci nie ma praktycznie zadnego znaczenia , zgf1 26/07/11 19:22
      za to im wiecej pamieci tym lepiej, mozna czesc uzyc na cache dysku(funnycache) ponoc daje to poteznego kopa ;)

      ja w nowym kompie chcialbym poczatkowo miec 8GB, pozniej za jakis czas rozbudowac do 16GB, jak kupie sb to komp posluzy raczej z 5 lat minimum...

      Leave me alone I know what I'm doing!

  2. Ja kupiłem takie , ligand17 26/07/11 23:34
    http://www.morele.net/...-ax3u1600gc4g9-2g-330473/
    mam dwa komplety wpięte w płytę i wszystko działa bezproblemowo. Proc i7-2600K.

  3. Hmm to może , Piter 27/07/11 00:06
    się skuszę na 2x4GB i wrzuce sobie swapa na 2GB ram dysk :)

    "Uspokój się! bo zobaczysz,
    dostaniesz wpierdol." - Piston (TM)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL