Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33

 Dzisiaj przeczytano
 50371 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

router neostrady z WIFI - jak podlaczyc sie przez wifi , MayheM 20/08/11 11:03
Witam,

znajomy zalozyl neostrade, podlaczyl router (nie wiem dokladnie jaki - dostal z TPSA), ktory ma wifi.

O ile po kablu komputery dzialaja - jest siec, dhcp, internet, to po wifi nie da sie polaczyc. Widzi siec jako zabezpieczona, ale po wpisaniu jakiegokolwiek hasla sie mozna dolaczyc, niestety nie pobiera IP z dhcp, pozostaje w trybie 'pobieranie adresu sieciowego'. Po ustawieniu IP na stale, owszem laczy sie z siecia, ale nie dziala internet.

Czy tam jest jakas filozofia zeby to skonfigurowac po wifi? Nie powinno dzialac 'z biegu' ?

Dzieki za pomoc.

  1. no a hasło do sieci masz ? , Killer 20/08/11 12:05
    pewnie w routerze jest jakieś deaultowe skoro pokazuje sieć zabezpieczona...
    wejdź w ustawienia routera i ustaw hasłona sobie znane :)

    Kiedyś normą był ogół a nie margines...

    1. ale to chyba nie kwestia hasla , MayheM 20/08/11 13:08
      bo po wpisaniu czegokolwiek wchodzi do sieci, a w przeciwnym razie wyskoczyloby info, ze haslo nieprawidlowe?

      1. hmm , Killer 20/08/11 13:21
        chyba nie zawsze .. wyskoczyło by że dostęp do sieci ograniczony i nie pobrało by IP czyli tak jak opisujesz

        Kiedyś normą był ogół a nie margines...

        1. czyli wejsc w konfig , MayheM 20/08/11 13:30
          routera i samemu ustawic dzialanie Wifi?

          W instrukcji chyba powinno byc domyslne haslo logowania + user?

          1. jak coś zrobisz samemu , Killer 20/08/11 15:04
            to wiesz, że jest dobrze zrobione :) standard user + password powinien być podany
            jak nie ma podali hała to może go nie być

            Kiedyś normą był ogół a nie margines...

          2. jak to jest router tpsa , rkowalcz 21/08/11 07:18
            niech kolega zadzwoni na infolinie, poprowadzą go za rączkę jak dodać laptopa do routera.

  2. ... , reev 20/08/11 14:14
    no a nie ma na routerze przycisku dopuszczającego nowe stacje? W TPSA to standard.

    Kore5Trio, ATI-GF X jakieś tam
    cyferki, za dużo ramu, dysk
    holograficzny, elektrownia jądrowa

    1. jest tam przycisk , MayheM 20/08/11 14:50
      oznaczony jako wifi.
      Ale chyba jesli tam nie pojade i nie zajrze do instrukcji to nic sie nie zrobi.

      Dzieki za wskazowki wszystkim.

  3. bo w routerze tpsa , rkowalcz 20/08/11 14:44
    jest autentykacja po haśle i mac-u. Podczas podłączania się do sieci trzeba wpisać hasło i wcisnąć przycisk akceptujący mac na obudowie routera. Ale najlepiej wejść w ustawienia routera i tam można dopisywać mac-i, zmieniać hasło dostępowe i nazwę sieci.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL