Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:40
 » KHot 13:38
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72206 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Cos sie dzieje z hdd, szybkosci niby ok ale POTWORNIE WOLNY w dzialaniu , Carmamir 25/08/11 15:30
jak sciaga mi np. 1.5MB/s to Starcraft 2 juz nie smiga (laduje po 5 min cos co normalnie zajmuje mu z 30s), HD Tech pokazuje transfer w normie, jaki inny dobry soft by sprawdzic dysk ??? (500GB chyba Hitachi (SATA))

No to się wkopałem...

  1. normalka, , Tummi 25/08/11 16:24
    wielowatkowosc to morderstwo dla glowicy. Zapusc sciaganie i pusc HDTacha, zobaczysz pieknie poszarpany wykres ;)
    Rozwiazanie ssd albo drugi hdd na sciagane rzeczy.

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

    1. no nie wiem , Carmamir 25/08/11 16:57
      wczesniej nie mialem takich problemow, a sciaganie lecialo na 3 pliki kazdy po 6 polaczen i do tego normalnie gralem...

      Problem zaczely sie po przeniesieniu systemu na ta 500 (nie od razu, dopiero po czasie), watpie zeby to byla wina fragmentacji, jako ze przestoje sa potezne a nigdy nie defragmentuje dyskow i zawsze bylo dobrze...

      No to się wkopałem...

      1. a co w logach systemowych? , Master/Pentium 25/08/11 17:19
        ...

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

      2. fragmentacja ma niewielkie znaczenie , Tummi 25/08/11 17:19
        pusc kopiowanie 2 duzych plikow jednoczesnie - predkosc bedzie znacznie mniejsza niz gdybys kopiowal je po kolei.

        T.

        www.skocz.pl/uptime :D

  2. Sprawdz czy tak jest w przypadku kiedy nie "sciagasz" , ptoki 25/08/11 18:04
    bo np. bitcomet ma taki ptaszek zeby zapisywal od razu i nie buforowal. I wtedy tak moze mulic.

    Sciagaj plik przegladarka z szybkiego ftp lub z jakiejs samby i pusc tego starcrafta.
    Jak wynik bedzie podobny jak przy tym sciaganiu czyms co nie ujawniles to bedziemy sie dalej drapac po glowach...

    1. to nie torrent , Carmamir 25/08/11 21:31
      to bezposredni transfer http...

      No to się wkopałem...

      1. Sprawdz jakie statusy smart ma ten dysk. , ptoki 26/08/11 09:47
        Bo jesli to bezposredni transfer i sobie trybow dostepu do dysku nie pozmieniales to raczej mi nic do glowy nie przychodzi.

        Mozna by jeszcze spod jakiegos live cd puscic test dysku.
        I albo jakims dd poleciec albo bonnie++ zapuscic.
        I porownac dwa dyski (Bo pewnie jakis ci lezy obok).

        Obstawiam problemy z samym dyskiem.

  3. Sprawdź parametry w HD Tune v2.55. , Majster 26/08/11 00:10
    HD Tune:

    http://www.programosy.pl/program,hd-tune.html

    I wrzuć screena na Imageshack us. Sprawdź przywracanie systemu, wyłącz je całkowicie jeśli masz włączone.

    Jeżeli trafisz na kobietę-narcyza, wtedy będziesz trzymany w negatywnych ryzach.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL