Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:40
 » KHot 13:38
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72488 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Albumy MP3 - standard dołączania CD cover/album art dla iPhone'a i innych ? , pachura 25/08/11 21:10
Cześć,

Smartphony i playery MP3 z dużym ekranem zwykle umożliwiają wyświetlanie okładek albumów MP3. Pytanie: jeśli chciałbym sam stworzyć taki album, w jaki sposób dołączyć JPEG okładki - tak, żeby był czytelny dla jak największej liczby urządzeń ? Czy np. powinien mieć nazwę front.jpg, album_cover.jpg czy coś takiego ? Być umieszczony w specjalnym podkatalogu ? A może to nieważne i playery zawsze biorą pierwszy JPEG znajdujący się w katalogu z empetrójkami i tyle ?

A może ktoś kupował albumy z iTunes Store i może napisać w jaki sposób okładki są tam dołączane ?

Dzięki !

  1. Nabardziej uniwersalna metoda to zapisywanie bezpośrednio w plikach mp3. , Rhobaak 25/08/11 21:59
    Tak robi np. iTunes.

    Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
    G-forc 460 gietex,barakudy
    Children of Neostrada Association MVP

    1. No ale... , pachura 26/08/11 00:08
      Plikow MP3 jest n, a okladka albumu jedna. Wedlug Ciebie powinna byc zapisana tylko w pierwszym utworze czy we wszystkich ?

      1. W każdym. Zwiększa to co prawda rozmiary plików, ale te 50-100KB nie boli aż tak bardzo. , Rhobaak 26/08/11 12:02
        Jest to taki pseudostandard: JPEG, rozmiar najczęściej 300x300, ale zdarza się też 200x200 (WMP chyba tak zapisuje) lub 500x500 (dobre do desktopowych odtwarzaczy).

        Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
        G-forc 460 gietex,barakudy
        Children of Neostrada Association MVP

    2. można to też zrobić za pomocą programu mp3tag , piotrszach 26/08/11 12:21
      ale faktycznie iTunes jest w tym bardzo pomocne

      1. mp3tag jest bardzo wygodny. Są też inne możliwości - MediaMonkey, foobar itd. , Rhobaak 26/08/11 12:27
        ...

        Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
        G-forc 460 gietex,barakudy
        Children of Neostrada Association MVP

  2. dla innych , vaneck 26/08/11 14:25
    z androidem są rożne odtwarzacze w Android Market, które ładują same obrazki z neta na podstawie tagów. Music Player Pro ładuje też obrazki artystów, szok przeżyłem jak zobaczyłem gościa z Enigmy :)

    A little less conversation, a little more action
    please

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL