Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » wrrr 22:30
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Holyboy 22:15
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06
 » maddog 22:05
 » esteban 22:03
 » Magnus 22:00
 » DYD 21:59
 » Kenny 21:58
 » Curro 21:56
 » Fl@sh 21:55
 » PCCPU 21:48
 » Chrisu 21:40

 Dzisiaj przeczytano
 48254 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

profile mobilne windows i pare innych- pytanie?? , ulan 7/09/11 11:04
czytam włąsnie na temat profili mobilnych w windowsach.
i są w sumie 3 możliwosci, zeby pracownika dane były przechowywanie na serwerze:
1.profile mobilne
2.przekierowanie folderów
3. folder macierzysty (katalog domowy, home directory).
może mi ktoś wyjaśnić jaka jest miedzy nimi różnica, albo podać adres stronki gdzie można przeczytać na ten temat. mam stronkę gdzie każde z tych 3 zagadnień opisane jest oddzielnie, ale nie ma zestawienia co je różni, kiedy wybieramy jakie rozwiązanie....
potrzebuje tych informacji dość pilnie...

pozdr. ułan vel ulan
"Uwielbiam zapach napalmu
o poranku..."

  1. ehh admini.. , Ranx 7/09/11 11:33
    ma opisane ale nie wie...:)

    mobilny trzyma całość na kompie lokalnym i przy PRAWIDŁOWYM wylogowaniu wrzuca PROFIL na serwer. Przy kolejnym logowaniu na innym kompie kopiuje z serwera. Na 1 kompie profil zostaje chyba ze wymusisz usunięcie:) duży profil - długie logowanie. Można pokombinować.
    przekierowanie folderów - jakich? można ustawić by część danych zapisywana była od razu na serwerze. Można nimi zmodować profil mobilny.
    no jest home dir - tam jest profil. ale OCB? Ty jako admin decydujesz gdzie on jest.
    Zawsze można zmapować dysk sieciowy dla usera i niech sobie zapisuje na tym dysku jak lokalesie.
    a o co Tobie chodzi?

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

    1. hmm mam to rozkminić :P , ulan 7/09/11 13:15
      potrzebne mi to jest w pracy

      pozdr. ułan vel ulan
      "Uwielbiam zapach napalmu
      o poranku..."

    2. hmm jednak mnalo jasno to tlumaczysz , ulan 7/09/11 13:25
      powoli to ogarniam, ale jeszcze kwestia profilu mobilnego a przekierowanie folderu....

      pozdr. ułan vel ulan
      "Uwielbiam zapach napalmu
      o poranku..."

      1. hmmm , Ranx 7/09/11 15:11
        przekierować cokolwiek możesz zawsze. np te największe katalogi z profilu.
        chodzi o to ze duży profil mobilny to może być długie logowanie. wtedy przekierowywuje się największe katalogi żeby zostały na serwerze.
        Możesz ustawić by profil cały był na srv. Wtedy co większe operacje są tak szybkie jak sieć/wydajność serwera. z tym, że udostępnianie to protokół smb więc dość powolne dla małych plików.
        Dlatego na ogół stosuje się mix powyższych.
        Ale to tak IMHO.

        o roztramtajdany charkopryszczańcu...

    3. ... , Logic-3 7/09/11 15:11
      jak dobrze kojarzę to profil mobilny to praktycznie cały katalog użytkownika jest kopiowany na serwer, jeśli chodzi o przekierowanie folderów do możesz wybrać, które foldery mają być trzymane na serwerze - np. pulpit i moje dokumenty. Wtedy użytkownik nie ma tych katalogów na dysku C, lecz są one tylko na serwerze, ale korzystasz z nich jakby były na twoim dysku.

      Life is brutal and full of zasadzkas...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL