Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Elektron 13:40
 » KHot 13:38
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24

 Dzisiaj przeczytano
 72219 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

MS SyncToy 2.1 - skrypt uruchamiający przy hibernacji/shutdown kompa? , abes99 25/09/11 02:49
W końcu się wziąłem za backupowanie moich plików :D Miejsce docelowe - domowy serwerek, sieć gigabitowa. Postawiłem SyncToy od MS, skonfigurowałem pary folderów i teraz chciałbym to trochę zautomatyzować. Po chwili zastanowienia wyszło mi, że najbardziej odpowiadałaby mi opcja synchronizacji przy hibernacji lapa lub jego wyłączeniu, niestety systemowy harmonogram (Win7 Pro) nie ma takiej opcji :( Najbliższa mi pasująca, to uruchamiania podczas uruchamiania systemu - ale nie zawsze jestem w lokalizacji, gdzie jest serwer docelowy. Czasami też synchronizacja nie jest w danym momencie odpowiednia, bo np. chcę tylko coś na szybko sprawdzić (a plików do synchronizacji jest sporo). Jako że moja przygoda ze skryptami skończyła się w czasach tworzenia autoexec.bat i config.sys na 486DX tak, aby wycisnąć maxa z kompa i odpalić co bardziej wymagające gierki, to zwracam się do Was o pomoc :D Jak stworzyć skrypty (do umieszczenia na pulpicie), które wywołają SyncToy z opcją run (to chyba prostsza część zadania), odczekają do skończenia synchronizacji, a potem zahibernują lub wyłączą kompa? Googlałem trochę za tym, ale nic konkretnego nie znalazłem. A i nie wiem czy dalej skrypty się pisze jako plik .bat? Kilka osób na boardzie polecało MS SyncToy - może ćwiczyliście coś takiego u siebie? Ew. ktoś inny wie i wyjaśni? Będę wdzięczny ;)...

Narka i pozdruffka ;)
abes99

  1. z pamieci , cp_stef 25/09/11 11:01
    moze byc to plik *.bat

    C:\Program Files\Microsoft\SyncToy\SyncToy.exe" -R
    shutdown -s (nie pamietam parametrow musisz to sprawdzic)

    i gotowe.

    -|- www.lokir.org/blog
    -|- telnet lokir.org 2300 <-- MUD po
    polsku !

    1. o matko - najprostsze rozwiązania najlepszymi :D , abes99 25/09/11 17:25
      zastanawiałem się nad takim plikiem .bat - ale stwierdziłem, że pewnie w dzisiejszych czasach się tego już tak nie robi :D Wygląda na to, że działa ok, a polecenie shutdown /h wywołuje hibernację.

      Narka i pozdruffka ;)
      abes99

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL