Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Carat 08:10
 » Dexter 08:09
 » Dhoine 08:05
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26

 Dzisiaj przeczytano
 42150 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Mam problem z ustawieniem kodowania znaków w XAMPP , kubazzz 16/10/11 23:14
W ogóle trochę tego nie rozkminiam, z reguły na zewnętrznych serwerach mi to jakoś działa, ale teraz lokalnie się paprze.

Sprawa wygląda tak:
- wszystkie strony robię w UTF-8, cały HTML i pliki php są tak kodowane
- baza MySQL jest ustawiona na utf8 Unicode
- wszystkie tabele mają metodę porównywania napisów ustawioną na utf8_general_ci
- w plikach php mam dopisane mb_internal_encoding("UTF-8");

Skriny:
http://gmpr.pl/db_mysql.jpg
http://gmpr.pl/db_excerpt.jpg

tytuł to "małe bżdęki".
Niestety, phpmyadmin pokazuje krzaki.
Na "frontendzie" jest niby ok, ale w podglądzie bazy kupa.
Denerwuje mnie to i nie wiem jak temu zaradzić.

Jak do tego podchodzić systemowo?

SM-S908

  1. Klasyk... , MARC 16/10/11 23:56
    Ja kiedyś zwątpiłem i napisałem sobie specjalną funkcję, która na chama zamieniała wszystkie kody znaków na odpowiednie literki i dopiero wtedy trafiały do bazy. Działa już z 5 lat i kilka poważnych zmian kodu i nie podjąłem się zrezygnowania z niej.
    W tym przypadku podstawą będzie dowiedzieć się w jakim formacie właściwie te znaki trafiły do bazy. Musisz zrobić sobie kilka testów z wymuszeniem wyświetlania przy różnym kodowaniu i zobaczyć, jak się zmienia ich wyświetlanie. W Operze można w menu Widok wymusić wyświetlanie strony w dowolnym praktycznie kodowaniu. Zobacz kiedy strona, gdzie poprawnie się to wyświetla daje wynik jak na screenach. Może coś to pomoże.

    1. próbowałem do tego dojśc , kubazzz 17/10/11 01:17
      zostały mi już chyba tylko azjatyckie strony kodowe...
      Nawet jeśli zgadnę w jakim formacie to poszło, to pytanie jest - dlaczego to w takim formacie poszło?

      SM-S908

  2. A to dałeś? , Conroy 17/10/11 08:05
    mysql_query('SET NAMES UTF8');
    mysql_query('SET CHARACTER SET utf8');

    http://flickr.com/photos/myhacien
    da

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL