Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Holyboy 22:15
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06
 » maddog 22:05
 » esteban 22:03
 » Magnus 22:00
 » DYD 21:59
 » ngP 21:59
 » Kenny 21:58
 » Curro 21:56
 » Fl@sh 21:55
 » PCCPU 21:48
 » Chrisu 21:40
 » Zibi 21:36
 » patinka 21:25
 » wrrr 21:23
 » XepeR 21:22
 » leon 21:20
 » Sebek 21:14
 » Syzyf 20:45

 Dzisiaj przeczytano
 44631 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Przechowywanie e-mail przez dostawców-podstawa prawna , DeK 5/02/12 20:03
Przez jaki okres czasu zgodnie z polskimi przepisami dostawcy usług hostingowych, a dokładniej poczty elektronicznej mają obowiązek przechowywać e-maile dla takich instytucji
instytucji jak sąd, policja, prokurator?
Potrzebna mi podstawa prawna.

  1. a to w ogóle jest dopuszczalne, , Matti 5/02/12 20:47
    Jesteś pewien, że mają przechowywać maile, a nie dane o ruchu? Zobacz w prawie telekomunikacyjnym.

    1. No właśnie nie , DeK 5/02/12 21:46
      jestem pewien, znajomy ma zagwozdkę prawną stąd moje pytanie.

      W sumie link, który podał digiter wyjaśnia sprawę.

      I o ile nie pada stwierdzenie, że mają przechowywać e-maile, tak jest punkt mówiący o danych:

      Art. 180a. 1. Z zastrzeżeniem art. 180c ust. 2 pkt 2, operator
      publicznej sieci telekomunikacyjnej oraz dostawca
      publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych są
      obowiązani na własny koszt:
      1) zatrzymywać i przechowywać dane

  2. z tgo co pamiętam prawo dotyczy tylko logów połączeń , digiter 5/02/12 20:54
    http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?p=212432

    W tamtym roku na onion czytałem, że złapali gościa za wysyłanie pornografii, ale wcześniej facet wykasował wszystkie swoje maile. To co wykasował nie było nigdzie przechowywane i policji nie udało się tego odzyskać.

    Piszcie do mnie per ty z małej litery

    1. Dzięki, , DeK 5/02/12 21:47
      o to chyba mi chodziło :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL