Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ReMoS 21:17
 » MARtiuS 21:17
 » Sherif 21:10
 » leon 21:10
 » Hitman 21:09
 » kemilk 21:08
 » Kenny 21:07
 » DJopek 21:01
 » ToM78 20:59
 » zibi13 20:58
 » matali 20:57
 » Kelso1 20:55
 » Wedrowiec 20:45
 » JE Jacaw 20:42
 » piwo1 20:41
 » wrrr 20:39
 » rkowalcz 20:38
 » adolphik 20:33
 » burz 20:32
 » kombajn4 20:28

 Dzisiaj przeczytano
 36894 postów,
 wczoraj 25433

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2025
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] Łódź - gdzie spać, dobrze zjeść i co zobaczyć? , Mms 24/02/12 10:30
Za kilka tygodni wybieram się do Łodzi na Final Four Ligi Mistrzów w siatkówce. Co warto zobaczyć w Łodzi, gdzie można dobrze zjeść i gdzie można w miarę tanio się wyspać (tanio, w sensie nie jakiś hotel 5-gwiazdkowy). Nocleg może być nawet kilka kilometrów od Łodzi.

Pozdrawiam

  1. nie wiem ile to jest "tanio" , Grocal 24/02/12 10:55
    Mogę polecać jedynie to z czego sam korzystałem. Tyle, że we dwoje, więc koszta trochę się redukują.

    Hotelik Relax
    http://www.hotelikrelax.pl/cennik.php

    A co zobaczyć w Łodzi? Pewnie łodzianie szybciej odpowiedzą. Ja odwiedziłem Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Fabryki przy Manufakturze, cmentarz żydowski i cmentarz za Manufakturą, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Muzeum Kinematografii, spacer i klimatyczne fotki w okolicach Księżego Młynu jak i na Piotrkowskiej. Ogólnie patrzę na to miasto trochę jak na bliski mi Białystok, gdzie mieszały się różne style i kultury - tyle, że w Łodzi bardziej widać wpływ rewolucji przemysłowej.

    Na pewno, na razie, w ogóle...
    Naprawdę, naprzeciwko, stąd...
    Ortografia nie gryzie!

    1. Ceny nie są złe. , Mms 24/02/12 11:22
      Dzięki. :)

      Pozdrawiam

  2. zdecydowanie , bajbusek 24/02/12 11:33
    ibis hotel

    tanio i dobrze, przy okazji w świetnej lokalizacji (centrum miasta koło Piotrkowskiej)

    Plusy:
    - dobre jedzenie (drogie)
    - dobry parking podziemny (średnio drogi)
    - tanie, czyste pokoje dwuosobowe (120 zeta za dwie osoby na dobe)
    - blisko do Galerii Łódzkiej i kina Silverscreen

  3. w sumie co mam pisac... , Okota 24/02/12 12:51
    hoteli w lodzi jest kilka nawet fajnych, jest w czym wybierac. przedmowcy prawie temat wyczerpali.
    jesli jedziesz z piekniejsza polowka to moze jeszcze C.H. Ptak :P ale to jak lubisz lazic :P
    Ksiezy mlyn, muzeum M2 przy manufakturze i sama manufakture, zjesc... najlepiej zobaczysz w google bo naprawde jest w czym wybierac. od siebie polecam Restauracje grecka na piotrkowskiej niedaleko ul Rewolucji 1905r. i Reastauracje Anatewka niedaleko pietryny (piotrkowska)
    Koniecznie przejsc sie pietryna - od placu wolnosci do mickiewicza albo odwrotnie ale przejsc obustronnie - patrzec na obie strony i wrocic riksza (chyba ze bedzie ci sie chcialo wracac na piechte :P) Manufaktura jest niedaleko placu wolnosci - warto tez zajzec do palacu Poznanskiego (muzeum miasta lodzi)
    na pietrynie jest mnustwo klubow - obowiazkowo zachaczyc o klub "Lodz Kaliska", jesli jedziesz w meskim gronie to klub Magnes :P

    Dyslektyka błąd nie pyka...
    RTS wszechczasów:
    Supreme Commander

    1. ---- fail... , Okota 24/02/12 12:52
      mnÓstwo... ;/

      Dyslektyka błąd nie pyka...
      RTS wszechczasów:
      Supreme Commander

      1. Przeca , burczester 24/02/12 13:50
        Dyslektyka błąd nie pyka. Zajrzeć, zahaczyć.

        1. no wlasnie , Okota 24/02/12 14:05
          ja tego nie widze...;/

          Dyslektyka błąd nie pyka...
          RTS wszechczasów:
          Supreme Commander

  4. hmm , Birdman 24/02/12 13:38
    W Lodzi nawet nie ma 5 gwiazdkowego hotelu wiec bez paniki. Mozesz zobaczyc tez hotel andels (4*) ale tam pewno bedzie drozej i gorszy bedzie dojazd do atlas areny - z ibisa/ambasadoroa/campanile masz 2 przystanki tramwajem . Ewetualnie hotel kacperski w Konstantynowie (okolo 10km do centrum lodzi). Co do zobaczenia to sam nie wiem. Sa tu glownie pozostalosci po zydowskich magnatach przemyslu wlokienniczego. Mozna zobaczyc piotrkowska, palac poznanskiego, ksiezy mlyn, manufakture. Co do jedzienia to z czystym sumieniem nic ci nie polece. Wspomniana anatewka cieszy sie niezla opinia. W bierhalle mozna tez niezle zjesc.
    Jesli chodzi o piwko to bierhalle w manufakturze, peron 6, lizard king. Kaliska moim zdaniem bardzo srednia.
    Jakbys mial jakies pytania jeszcze to strzelaj. W sumie zyje w tym miescie to cos tam wiem...

    ping?

    1. hmmm , Okota 24/02/12 14:07
      peron6 ma nowy management... generalnie powinni zmienic nazwe na "niema" - kuriozum piwo Peroni figuruje jako wloskie:D (nie wiedzialem ze Lech ma rozlewnie pod warszawa :P
      kaliska zobaczyc trzeba dla klimatu.

      Dyslektyka błąd nie pyka...
      RTS wszechczasów:
      Supreme Commander

  5. hmm , Barts_706 24/02/12 16:03
    Ogólnie Łódź jest mocno syfna, z przykrością stwierdzam... bo po latach w Krakowie przyjehcałem tu za pracą.

    Jest strasznie fajna restauracja "Ciągoty i tęsknoty", dojazd chwilkę zajmuje z centrum, ale pyszne dania i relatywnie niedrogo. Dobra jest Anatewka przy 6 Sierpnia (ale nie ta w Manu!), dobra jest naleśnikarnia tuż obok, doskonała jest Piwoteka (tuż obok, wszystko na 6 sierpnia), bo naprawdę mają wybór kosmiczny, a dodatkowo obok sklep. Zjeść orientalne można fajnie w Wooku (Silver Screen przy Mickiewicza), a w sobotę po 18tej i niedzielę po 14tej Churrasco za 50PLN do oporu w Browar de Brasil z Manu.

    Do zobaczenia Muzeum Miasta Łodzi w Palacu Poznańskiego, stacja Radegast, Muzeum Radogoszcz, pałac Scheiblerów, cmentarz żydowski (tylko nie w sobotę, obviously), Muzeum Fabryki w Manufakturze (serio, bardzo fajne, pół godziny wystarczy żeby oblecieć).

    Łódź Kaliska to badziew, klimatu tam nie ma już od stu lat, zwykła dresiarnia. Modne wśród bananowej młodzieży są Coco i bodajże Czekolada, ja osobiście lubię Bedroom za wystrój, ale klientela, well, bogate dresy, lachony szukające sponsora, okazjonalnie zbłądzą jakieś ładne studentki. Z tym że i tak uważam że warto wpaść, napić się, obejrzeć "alkowy" i figurę Buddy, pogapić chwilę na co ładniejsze laski, napić jeszcze raz i wyjść.

    _______________________________

    http://jawnesny.pl

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2025, TwojePC.PL