Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Armitage 22:09

 Dzisiaj przeczytano
 55037 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czy da się streamować pulpit komputera po DLNA / AllShare / PS3 Media Server ? , pachura 13/05/12 11:01
Cześć,

Mam telewizor i komputer podłączone do tego samego switcha ethernetowego. Na komputerze działa serwer DLNA/AllShare. Dzięki temu mogę przeglądać zawartość dysków komputera wprost na telewizorze i streamować filmy, z napisami, bez rekompresji, co jest bardzo fajne.

Zastanawia mnie tylko czy jest możliwe wyświetlanie nie filmu, ale pulpitu komputera na telewizorze? Tak jakby komputer był podłączony do telewizora kablem HDMI? Oczywiście wtedy aplikacja serwerowa na komputerze musiałaby kompresować w locie to co jest wyświetlane na pulpicie, co mogłoby sprawiać problemy (spore obciążenie, lagi...)

Dzięki.

  1. Nie , konio 13/05/12 12:44
    Nie można niestety.

  2. jak znam życie to zaraz RusH wyskoczy z mplayerem i powie że można , Tomasz 13/05/12 13:44
    trzeba tylko wpisać odpowiednie polecenie (którego btw mi się nie chce szukać).

    https://www.siepomaga.pl/milosz-mosko

    1. wyjatkowo nie mplayer , RusH 13/05/12 16:14
      VLC :) ma wbudowane streamowanie pulpitu
      niestety bedzie opoznienie 4 sekundowe :/ o domowym onlive trzeba zapomniec :)

      jakis czas temu szukalem VNC z obsluga nowych kodekow video i kupa, kodeki sa (nawety specjalne bezstratne z niska latencja) ale nikt nie chce zaplacic za licencje zeby je zintegrowac z jakims fajnym VNC :/ Mamy na rynku do wyboru programy VNC ktore zacinaja sie nawet na 1GBtowym lanie przesylajac ledwo po 2-5 fpsow (mimo ze i lan i cpu siedza wolne, programy po prostu maja jakies wbudowane ograniczenia) albo streamowanie kodekami stratnymi z ogromnym lagiem :(

      I fix shit
      http://raszpl.blogspot.com/

      1. jak nie VNC to może postaw Xen Server , Tomasz 13/05/12 17:15
        http://youtu.be/bIHrO6tUFcM zależy co tam chciałeś osiągnąć.

        https://www.siepomaga.pl/milosz-mosko

      2. "nowe" , 0r8 13/05/12 22:59
        RDP radzi sobie po kablu calkiem spoko - od biedy nawet filmy w okienku ogladac mozna.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL