Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15

 Dzisiaj przeczytano
 14128 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

NAS D-Link DNS-320 , ReMoS 11/07/12 00:11
Witam,
czy ktoś może używa D-Link DNS-320. Dobre toto do domowego użytkowania?

Czy jeżeli jest funkcja pobierania to daje się wpisać user/hasło do serwisów typu rapidshare/upload.to./etc.? Czy to tak nie działa?

Nie ufaj każdemu, kto zawsze mówi
uwierz mi.

  1. Najpierw ustal wytyczne... , abes99 11/07/12 00:33
    1) Ile chcesz przez ten NAS przewalać danych. Dedykowane NAS'y nie są niestety zbyt szybkie, więc robienie np. backupu kompów może trochę potrwać.
    2) Jaką masz sieć: 100Mbps - transfery niewielkie, dedykowany NAS wystarczy, przy sieci gigabitowej z czasem możesz odczuć niedosyt gdy NAS wydoli te 15-30MBps, a dyski wyciągają kilka razy więcej. Przy gigabitowej warto rozważyć zbudowanie serwa.
    3) Czy w przyszłości zamierzasz rozbudowywać NAS o dodatkowe dyski? Co prawda większość NAS'ów pozwala na podpięcie kolejnego dysku USB, ale to jest transfer na poziomie ~10MBps przy dobrym kontrolerze.
    4) Dedykowany NAS bierze ~20W, zbudowany na np. Atomie/AMD E350/G530+H61 weźmie ~40W, ale możliwości sporo większe.
    5) Soft - w dedykowanym jesteś uzależniony od producenta bądź for z modyfikowanym firmware. Przy budowanym NAS'ie masz dowolność co do systemu - od Windows, poprzez Linux do dedykowanych na bazie Linuxa. Zapoznaj się np. z FreeNAS, można go uruchomić np. z pendriva i pewnie ma jakiegoś klienta rapidshare/upload.to itd.

    Narka i pozdruffka ;)
    abes99

    1. BTW , abes99 11/07/12 00:35
      kilka linijek niżej masz wątek o tym ;)
      http://twojepc.pl/boardPytanie157220.htm

      Narka i pozdruffka ;)
      abes99

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL