Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20
 » Draghmar 19:16
 » Wedelek 19:15
 » NimnuL 19:10
 » Wolf 19:08
 » Kenny 18:57
 » dugi 18:56
 » RoBakk 18:46
 » madsheep 18:45
 » Syzyf 18:40
 » steve 18:24
 » Hitman 18:20
 » elliot_pl 18:17
 » bmiluch 18:07
 » Artaa 17:59

 Dzisiaj przeczytano
 26419 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jaki HTPC 24/7/365 + pilot ? , Slepak 2/11/12 09:11
Heja,

Sprzęt ma spełniać następujące wymagania:
- wyjścia HDMI + OPTICAL
- USB 3.0
- gbit lan
- zużywać w granicach ~40W (idle)
- odtwarzać bez zająknięcia filmy 1080p

Fajnie gdyby płyta była formatu mini-itx, żeby dobrać do niego jakąś ładną obudowę, no i dobrze gdyby procesor dawał radę na pasywnym chłodzeniu.
Oczywiście cena jak najniższa, super by było gdyby łączny koszt płyty, procesora, obudowy nie przekroczył 500zł.
Na komputerze docelowo będzie zainstalowany windows xp.

Obecnie moim najlepszym kandydatem jest kombo G530+H61.

Bym zapomniał, jakiego pilota polecacie do sterowania tym wszystkim ?

  1. Ja polecę , ligand17 3/11/12 23:09
    AMD E350 - płyta do wyboru, może być i ASRock. Spełnia wszystkie kryteria, a prądowe z nawiązką (<40W w load).
    I dlaczego Windows XP? Zassaj Win8 za free i zainstaluj XBMC - zapomnisz o XP baardzo szybko.
    Ja do sterownia używam pilota i klawiatury MS Media Center.

    1. dzięki , Slepak 6/11/12 16:26
      Później przyjrzę się dokładniej platformie. Windows XP, gdyż na dotychczasowej maszynie sobie taki stoi. Poza odtwarzaniem filmów, na kompie ma być serwer ssh, vpn, utorrent, jdownloader i jakieś inne pierdoły. Zapomniałem dodać, że dobrze by było, gdyby płyta posiadała przynajmniej jedno złącza PATA, ale to już sobie poszukam odpowiedniej, a w ostateczności użyję przejściówki.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL