Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ulan 23:21
 » pwil2 23:18
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05
 » JE Jacaw 23:03
 » Tomasz 22:58
 » Ramen 22:57
 » Zibi 22:55
 » DJopek 22:54
 » Ament 22:52
 » rooter666 22:51
 » m&m 22:45
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01
 » Druzil 21:50
 » Markizy 21:48
 » Wedrowiec 21:43
 » DYD 21:41

 Dzisiaj przeczytano
 114478 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Router WIFI --> WPA2 (AES) z PSK , Raffi 17/01/13 12:24
Witam,

mam router z WPA2 (AES) z PSK

czy to jest obecnie bezpieczne?
Jak często trzeba zmieniać PSK aby mieć pewność, że nikt nie złamie takiej sieci?
Czy zmiana co tydzień wystarczy?

Chciałbym rozszerzyć naszą sieć LAN poprzez WIFI ale mam w tej sieci produkcyjny SQL 2008 Server R2 i nie wiem czy mi danych z niego nie wyciągną poprzez WIFI.

dzięki za podpowiedź.

  1. Bezpieczne. , laciak88 17/01/13 12:49
    Ustaw odpowiednio długi klucz i nie będzie problemów przez najbliższy czas, chyba, że uda się komuś wykryć dziurę w AESie

    "To Alcohol! The cause of, and solution to, all of
    life's problems."

    1. .PS , laciak88 17/01/13 13:17
      Długi i ze znakami innymi niż litery, aby zwiększyć ilość możliwych permutacji.

      "To Alcohol! The cause of, and solution to, all of
      life's problems."

  2. jest OK , sred 17/01/13 12:56
    byle klucz nie brzmiał : haslo
    lub podobnie ;-))

  3. proste , elliot_pl 17/01/13 12:57
    dostep do sieci firmowej przez wifi tylko za pomoca VPN

    momtoronomyotypaldollyochagi...

  4. zawsze, dobrą praktyką jest zmiana haseł , TheW@rrior 20/01/13 12:40
    Kontrolujemy dzięki temu kto ma dostęp i nie musimy się martwić tym, że ktoś kto kiedyś miał do niej dostęp, bo podaliśmy mu hasło, dalej go ma.
    Jak chodzi o możliwość złamania hasła to obecnie jest to niemożliwe bez brute-force co do WPA2 czy nawet WPA. Zgodnie ze standardem 802.11i (WPA2) - klucza PSK nie wykorzystujesz do szyfrowania a jest jedynie saltem do wygenerowania tymczasowego klucza do realizacji transmisji.
    Ciekawostka - w algorytmie generowania klucza tymczasowego wykorzystywana jest także nazwa sieci więc warto stosować jakieś nie domyślne SSID (nie linksys, dlink, home itp.)

    People who fear free software are those
    whose products are worth even less

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL