Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Visar 02:26
 » kosty 02:00
 » ziemoone 01:53
 » rainy 01:39
 » piszczyk 01:31
 » GULIwer 01:29
 » metacom 01:20
 » NWN 01:20
 » Guli 01:19
 » elliot_pl 00:58
 » pwil2 00:48
 » abes99 00:36
 » Wedrowiec 00:34
 » Ament 00:05
 » ulan 00:04
 » Kilgor 23:45
 » Bonifacyz 23:17
 » malyy 23:05

 Dzisiaj przeczytano
 10502 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

jak najłatwiej zrobić przekierowanie , Hawaj 21/01/13 19:02
Witam,

Jest sobie sklep pod przykładowym adresem:

www.sklep.pl

Nowa wersja sklepu jest pod adresem:

www.sklep.pl/nowy/

Jak najłatwiej zrobić przekierowanie aby ktoś po wpisaniu www.sklep.pl
zobaczył od razu nowy sklepik?
Dodam że sklep jest hostowany na home.pl

Nie wiem czy to jasno opisałem ale może się kapniecie o co mi chodzi.
Czy robić plik index.php lub index.html przekierowujący od razu do zadanego katalogu, czy może w panelu na home.pl jest jakaś opcja przekierowania?

Dzięki za pomoc

  1. plik .htaccess , Wedrowiec 21/01/13 19:37
    Options +FollowSymLinks
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.net
    RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.net/$1 [R=permanent,L]

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

    1. ... , Hawaj 21/01/13 19:50
      No kolego , do mnie to troszkę prostszym językiem trzeba mówić.
      Możesz mi to jaśniej wytlumaczyc ?

      1. tworzysz plik o nazwie , Wedrowiec 21/01/13 19:53
        .htaccess (z kropką na początku) i wklejasz tam co podałem, oczywiście zamiast domena.net podając swoją nazwę domeny.

        Powinno działać o ile home nie ma jakichś udziwnień.

        https://pomoc.home.pl/bazawiedzy/zagadnienia/308

        ewentualnie wymagać może w 1 linijce

        RewriteEngine On

        "Widziałem podręczniki
        Gdzie jest czarno na białym
        Że jesteście po**bani"

        1. jakby css na podstronach się wywalał , Wedrowiec 21/01/13 19:55
          tzn dziwne czcionki, brak obrazków itp może być wymagana dodatkowa linijka:

          RewriteBase /

          "Widziałem podręczniki
          Gdzie jest czarno na białym
          Że jesteście po**bani"

  2. dobra nie doczytałem i za duże kombinacje... , Wedrowiec 21/01/13 19:59
    w home w panelu dla domeny ustaw po prostu katalog nowy/ na katalog główny domeny

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

    1. konfiguracja domeny -> , Wedrowiec 21/01/13 20:01
      Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu ->
      /nazwa_katalogu_na_ftp_gdzie_jest_domena/nowy/

      "Widziałem podręczniki
      Gdzie jest czarno na białym
      Że jesteście po**bani"

      1. jak tak zrobię jak piszesz to wywala błąd , Hawaj 21/01/13 20:37
        The request /nowy/ was not found on this server


        robię tak:
        Przekierowanie ruchu w domenie

        Brak przekierowania

        Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu

        Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu - tą opcję zaznaczam

        Włącz przekierowanie na IP/host/URL

        --------------------------------------

        Przekierowanie ruchu (IP/host/URL/katalog): /nowy

        1. pytanie czy całość znajduje się w katalogu głównym? , Wedrowiec 21/01/13 20:51
          Co widzisz po zalogowaniu na główny ftp? pliki typu index i katalog "nowy"?

          "Widziałem podręczniki
          Gdzie jest czarno na białym
          Że jesteście po**bani"

          1. ... , Hawaj 22/01/13 09:11
            widzę właśnie pliki i katalogi (index.php) ze starego sklepu oraz katalog nowy

            1. to jak dalej nie działa , Wedrowiec 22/01/13 11:20
              to polecam infolinię home - bo u mnie jest tak poustawiane i wszystko działa i działać powinno.

              "Widziałem podręczniki
              Gdzie jest czarno na białym
              Że jesteście po**bani"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL