Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » AfiP 16:29
 » Matti 16:28
 » Demo 16:11
 » dugi 16:06
 » Venom79 16:03
 » elliot_pl 16:01
 » Syzyf 15:59
 » Holyboy 15:59
 » Pietka 15:57
 » Visar 15:56
 » Kenny 15:55
 » KHot 15:51
 » Dhoine 15:50
 » bmiluch 15:46
 » Markizy 15:43
 » NWN 15:39
 » El Vis 15:32
 » Yooras 15:32
 » Chrisu 15:14
 » PeKa 15:13

 Dzisiaj przeczytano
 19400 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[Notebook] Po wymianie touchpada wchodzi sam do biosu a nie do systemu , Kriomag 6/04/13 21:51
Witam
Kupiłem nowy (używany) topcover (górną część obudowy) ponieważ mój lapek zaliczył glebę z łóżka (czyli nie wysoko) i róg się ukruszył. W nowym topcoverze był już touchpad (ktoś nie odlepił) więc aby ułatwić sobie robotę zostawiłem go i zamontowałem topcover razem z tym touchpadem, ale jak się okazało był on uszkodzony (poznałem to po tym, że prawy przycisk touchpada nie działał w windowsie - kontroler na płytce touchpada?), potem po restarcie okazało się, że wndows nie chce się włączyć bo notebook automatycznie wchodzi do biosu! :/ i tak w kołko, nie bootuje tylko restart-> bios. Przelepiłem stary touchpad do nowego topcovera i przycisk touchpada działa już normalnie - ale problem z bootowaniem pozostał :(
Przez przypadek moja dziewczyna odkryła, że naciskając esc i potem enter (wyjdz z biosu bez zapisywania) mozliwy jest start do windowsa - to jedyny sposob bez fizycznej ingerencji.
Czy uszkodził się jakiś kontroler od klawiatury? tylko, że klawiatura, każdy jeden klawisz, działa poprawnie.
Notebook startuje bez problemu jesli odepnę klawiaturę od płyty głównej.
Wgrywałem bios od nowa (dla pewności), resetowałem bateryjką bios. nic nie pomaga.
Czyli na chwilę obecną jeśli już notebook jest włączony wszystko, łącznie z klawiaturąi touchpadem działa normalnie.

  1. hmm... , Yosarian 6/04/13 22:10
    żeby wejść w BIOS podczas startu wciska się jakiś tam klawisz, więc może to z nim jest problem...zwarcie jako wynik uszkodzenia mechanicznego, felernego wykonania, zamoczenia ... ?

    All the best people in life seem to like
    LINUX.
    Steve Wozniak

    1. tylko ze klawiatura działa perfekcyjnie , Kriomag 6/04/13 23:43
      w teście każdy klawisz działa i nie zacina się, mój notebook nie wie co to woda.

      1. miałem... , Yosarian 7/04/13 13:06
        na myśli tylko ten jedn klawisz, funkcyjny (a nie cała klawiaturę), który umożliwia wejście w BIOS

        All the best people in life seem to like
        LINUX.
        Steve Wozniak

  2. Możesz , soyo 7/04/13 08:31
    w biosie wyłączyć touchpada ? Jak tak to wyłącz dla próby.

    soyo

    1. wyłączałem , Kriomag 7/04/13 09:30
      bez różnicy, tylko odpięcie klawiatury pomaga.

  3. Sprawdź jeszcze , soyo 7/04/13 10:10
    działanie klawisza wejścia do biosa ( F2 ? ) w windowsie. Uruchom jakiś program, np.Total Commander w którym są wykorzystywane klawisze funkcyjne i sprawdź czy nie jest przywarty.

    soyo

    1. klawisz wejscia do bios to DEL , Kriomag 7/04/13 19:38
      lapek to ASUS K52JC
      Klawisz ten działa bez zarzutu w windowsie, kasuje do przodu jak powinien.

  4. hmm , arteqw 7/04/13 10:18
    co to za lapek ? Czy jest fizyczny przycisk wyłączający touchpad ?

    Pozdrawiam, Artur
    digi-led.pl

    1. tylko klawiszem funkcyjnym Fn + F8 , Kriomag 7/04/13 19:39
      i też ten skrót działa normalnie, włącza i wyłącza.

  5. nie ma zadnej czujki opencase? , RusH 7/04/13 10:24
    nie mam pojecia o laptopach, ale opis pasuje to Open case detection / intrusion alarm
    czyli lap wykryl otwarcie i teraz to trzeba gdzies w biosie przyklepnac (badz softem serwisowym)

    I fix shit
    http://raszpl.blogspot.com/

    1. W laptopach , soyo 7/04/13 11:08
      nie ma czujki opencase.

      soyo

    2. w biosie to ja moge tylko touchpada wylaczyc i tyle, to lapek, nei ma zadnych opcji prawie , Kriomag 7/04/13 19:40
      a czujnik pokrywy dziala normalnie, tj. usypia jak zamkne lapka i wybudza jak go otworzę.

  6. najlepiej , borg18 7/04/13 12:23
    by przelozyć inna klawiature i w ten sposób testnać, a może jąwyjnik z obudowy i na luźno potestuj, może akurat coś gdzieś styka i powoduje tak iefekt, w windowsie wcisniecie klawisza moze nic nie robić ale przy włączeniu wychodzi wlasnie taki efekt. wyjmowaleś tasme od klawiatury? zakladałeś ja ponownie?

    https://programy.net.pl - duża dawka
    programów ;)

    1. nie jeden raz , Kriomag 7/04/13 19:41
      wkladalem i wyciagalem tasmę, jak jest wyciagnieta to lapek włącza się normalnie, od razu idzie do windowsa a nie do biosu.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL