Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 92855 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Wireless Client & port forwarding - jak? , Bergerac 26/08/13 09:23
Witam,

Mam w domu net od UPC i połączenie typu [UPC router Technicolor] -- [wi-fi] -- [WRT54GL] -- [komp po ethernecie]
(innymi słowy - net z UPC jest przekazywany przez Technicolor za pomocą wi-fi do WRT54GL, a stąd kablem do kompa)

Ww. połączenie zestawiłem, by nie ciągnąć kabla przez całe mieszkanie, bo odmalowane, bo nie trzeba wiercić, bo kobita nie kłapie nad uchem etc etc. No i wypadałoby forwardnąć jakieś porty, coby zasysanie ładnie chodziło. Jako że przedtem tego nie robiłem, a w necie co forum to inny sposób, proszę o przepis na ww. problem.

Dane:
- WRT ma tomato, więc tabelka ma nagłówki: Proto - Src Address - Ext Ports - Int Port - Int Address
- powiedzmy że Technicolor ma adres 192.168.0.1, WRT 192.168.0.101, a net od UPC jest dynamiczny i w tym momencie ma np. 89.123.456.78
- Technicolor ma ograniczone możliwości manipulowania, ale z tego co widziałem, on większość przepuszcza. Problemem więc zapewne będzie wpisanie hieroglifów do WRT
- nie chcę korzystać z uPNP
- porty blokowane to np. typowe mułkowe TCP 4662 i UDP 4672
- Technicolor jest nietknięty od wewnątrz (DHCP), natomiast WRT pracuje jako Wireless Client (DHCP)

Pytania:
1) Co wpisać w które pole?
2) Czy lepiej korzystać ze zwykłego forwardowania czy triggered?
3) Proszę również o ogólne uwagi rozjaśniające w mózgownicy.

Barbossa: You're supposed to be dead!
Jack Sparrow: Am I not?

  1. 123 , bodeq 26/08/13 10:11
    1. nic
    2. zależy co chcesz osiągnąć
    3. przekieruj porty na routerze upc na ip kompa a w kompie ustaw stały ip.

    1. Tak jak opisałem , Bergerac 2/09/13 00:39
      chcę osiągnąć zasysalność stuffu z kiosku.
      Ad.3. Wiem że mam coś przekierować, ale powiedz co mam wpisać. Nie wejdę przecież do routera i nie powiem ''panie, weź pan przepuść muła''. Wytłumacz mi to jak laikowi.

      Barbossa: You're supposed to be dead!
      Jack Sparrow: Am I not?

  2. Może na szybko , TheW@rrior 26/08/13 12:29
    na tomato w WRT54GL ustaw sobie PC w DMZ a porty przekieruj na routerze UPC. Domyślnie na routerze UPC masz włączony firewall więc są poblokowane porty.

    People who fear free software are those
    whose products are worth even less

    1. Dobra , Bergerac 2/09/13 00:40
      a jak je odblokować? Tylko nie mów ''weź i przekieruj'' po to dla mnie nie jest aż tak jasne jak dla innych ;)

      Barbossa: You're supposed to be dead!
      Jack Sparrow: Am I not?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL