Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » KHot 09:20
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18

 Dzisiaj przeczytano
 48954 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Opcja dot. SATA w biosie. Co wybrać? , Matti 24/09/13 19:56
Dysk SATA II (Seagate st3250410as), płyta SATA II (Gigabyte GA-EP31-DS3L), OS Win XP SP3. W biosie jest do wyboru w opcji On-Chip SATA Mode (nie ma AHCI, bo mostek południowy to ICH7, a nie ICH7R):

"Disabled" - Disables the integrated SATA controller.
"Auto" - Lets BIOS set SATA devices to Combined or Enhanced mode. If your onboard SATA controller is automatically configured to Combined mode, you can manually re-configure it to Enhanced mode as needed.
"Combined" - Sets all SATA devices to operate in PATA mode. Combined allows a maximum of 4 ATA devices to be used simultaneously: two PATA devices plus two SATA devices.
"Enhanced" - Sets all SATA devices to operate in SATA mode.
"Non-Combined" - Sets all SATA devices to operate in PATA mode and disables the integrated IDE controller.

Urządzeń na PATA (IDE) nie mam. Tylko dysk SATA i DVD SATA. Co ustawić - Enhanced czy Non-Combined?

  1. to zależy , Lysy 24/09/13 20:13
    czy oprócz tego dysku bedziesz podłączał jeszcze jakiś ATA.
    Jak nie to wybierz Enhanced

  2. Daj AUTO i olej temat, szkoda czasu. , fiskomp 24/09/13 22:57
    Ta mobo czasem ma narowy jak zapodasz Enhanced (mam ją w HTPC). Oczywiście nie mam żadnego urządzenia na PATA.

  3. Pokombinowałem , Matti 25/09/13 08:08
    i między Enhanced a Non-Combined nie ma żadnej różnicy w wydajności. Różni się to tylko tym, że w Non-Combineg wykrywa dysk SATA na kanale IDE (Primary), a w Enhanced nie. Zostawiłem więc na Enhanced.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL