Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Carat 08:16
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » Dhoine 08:05
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56

 Dzisiaj przeczytano
 42655 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

VHS do x264. Czym? , Matti 23/10/13 10:41
Kiedyś Master/Pentium radził mi tutaj co i jak ze zgrywaniem materiału z VHS na komputer (Master/Pentium) kodując finalnie materiał do formatu DVD lub xvid. To mam obcykane - zgrywanie materiału w VirtualDub, obróbka i kodowanie do xvid w Avidemux. Teraz jednak minęło trochę czasu i chciałbym kodować do x264 z uwagi na to, że jest sporo lepszy. Pytanie czy używać dalej Avidemux, bo ponoć ma on stare biblioteki x264? Czytam, ze lepiej ściągnąć nowe x264, do tego MeGUI i tym się bawić. Ktoś ma jakieś doświadczenia z kompresją do x264?

  1. to raczej nie ma znaczenia jakim frontendem , daver 23/10/13 11:01
    i gdyby to bylo cyfrowe zrodlo to preset veryslow zalatwilby sprawe. Jednak w przypadku VHSa lepiej wygugluj "VHS h264". Pewnie ludziska eksperymentowali z ustawieniami.

    I use arch btw

    1. ++1 , RusH 23/10/13 19:12
      dobrze jest dostroic deinterlacing juz na etapie kodowania

      mi sie zawsze zbiera na wymioty gdy widze material na YT zgrany z VHS z interlacem :/

      I fix shit
      http://raszpl.blogspot.com/

      1. dobry jest yadif , Master/Pentium 23/10/13 23:11
        jeśli chodzi o usuwanie przeplotu.

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

        1. polecałeś mi go już dawno, , Matti 24/10/13 14:19
          i jego się trzymam:) A co do yadifa, jak ustalasz czy najpierw dać bottom czy top line?

          1. odpalam w trybie podwajania FPS i robię podgląd , Master/Pentium 24/10/13 18:58
            jeśli obraz jest płynny to kolejność OK, jeśli skacze to jednak zła.

            Nie ma tego złego , co by się w gorsze
            obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
            włącz komputer :-)

  2. sprawdz , Tummi 23/10/13 16:09
    RipBot264 - ostatnio z niego korzystam, bo pozwala rozlozyc (dosyc prymitywnie, ale dziala) kodowanie na kilka kompow :D

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL