Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DYD 12:24
 » Artaa 12:22
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » PeKa 12:14
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28
 » Markizy 11:24

 Dzisiaj przeczytano
 66224 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Msi 660Ti minimum fan speed problem , Druzil 31/10/13 08:17
heya,
Defaultowo w biosie zaszyte jest min 30% (~1100 rpm). Wyedytowalem sobie bios gdzie ustawiłem 20% i zapodałem go na karte.
Dziwne jest to ze programy pokazuja ze spada do tych 20% ale obroty wiatraka nadal sa na poziomie `1100rpm
To jest jakas wartość minimalna której nie przekrocze nawet gdybym ustawil min na 0% ?

  1. ale to wiatrak nie ma też jakichś ograniczeń? , ReMoS 31/10/13 08:59
    Tak pytam z ciekawości. Bo też nie spodziewałem się, ale wychodzi że jednak są.
    Wymieniłem u siebie niedawno płytę i ma ona (Asus Sabertooth) złącza wiatraków oraz fajny program do zarzadzania i mam kilka wiatraków różnych firm - Fander, NoiseBlocker i np. takie 12cm w programie podlegają różnym możliwością zejścia.
    Przykładowo nowszy Fander można regulować już od ~30% jego mocy a starszy Nosieblocker SX1 tylko od 70%.

    A zatem Fandera ~1100x30%=330 obrotów mogę ustawić, a
    Noiseblocker ~1300x70%= 910 obrotów minimalnie .

    Nie ufaj każdemu, kto zawsze mówi
    uwierz mi.

    1. napewno sa , Druzil 31/10/13 09:29
      Bo jest jakas wartość graniczna napięcia która nie może być przekroczona bo wiatrak by wogole nie wystartowal.
      pytanie tylko ile da się ustawić.

      1. (wydaje mi się że) jest tak jak piszesz , Krzem 31/10/13 15:56
        Ale jak na razie bawiłeś się PWM, a tu może chodzić o minimalny poziom napięcia przekazywanego do wentylatora (choć nie mam pojęcia jak to zmienić).

        Tak sobie myślę, że problem może być również w błędnych odczytach RPM - sensora obrotów. Ale nie sprawdzisz tego inaczej niż schodząc z minimami fan speed grubo poniżej 20% - żeby wsłuchać się w efekty.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL