Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » Magnus 22:59
 » Flo 22:52
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » wrrr 22:30
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06

 Dzisiaj przeczytano
 50425 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Magnesy z dysków - klejone czyms? , ptoki 8/11/13 16:48
Wyciagnalem pare magnesow z dysków i nie potrafie ich odczepic od tych blaszek. Kto widzial to wie o co chodzi. :)
Kiedys w czasach 3GB dysków ladnie odszedl bo nie byl niczym klejony.
Tych bym nie chcial polamac. Jak je oddzielic?
To jakis klej jest czy co?

Ma ktos doswiadczenia w takim temacie?

  1. klejone, trzeba wcisnąć nóż między nie a blache. , ptoki 8/11/13 16:59
    Ale lepszy jest nóż stołowy a nie taki do krajania.
    Nie ma za co.
    :)

  2. podgrzej? , RusH 8/11/13 17:47
    najwieksze hdd jakie rozbieralem byly chyba 80GB i nie bylo problemu

    I fix shit
    http://raszpl.blogspot.com/

    1. A to dobra sugestia. Te wieksze odeszly z klejem. Ten jeden mniejszy , ptoki 8/11/13 17:55
      odszedl ale oderwalo sie od niego to chromowanie.

    2. jesli to sa magnesy neodymowe (a na 99% tak jest) , piszczyk 9/11/13 02:42
      to podgrzanie ich do ok. 80 stopni moze spowodowac ich rozmagnesowanie. Niskie (cienkie) magnesy sa na to szczegolnie podatne.

      takie tam klamoty . . .

      1. Skąd ten pomysł...? , Wolf 9/11/13 11:57
        Temp. Curie dla magnesow neodymowych to 300-330 stopni celciusza.
        W 80 stopniach to one często pracują.

        Vey iz mir!

        1. to fakt, nie moj pomysł , piszczyk 9/11/13 14:23
          tu masz wszystko calkiem niezle wyjasnione:
          http://www.kjmagnetics.com/...nd-neodymium-magnets
          Sam sie z tym zetknalem, gdy wpadlem kiedys na pomysl skupienia (zageszczenia) wyladowania jarzeniowego za pomoca plaskich magnesow neodymowych polozonych na elektrodzie. Efekt byl - w pierwszym procesie, a w nastepnych duzo slabszy :) a pozniej w ogóle nie bylo :)). Wyciagam magnesy z reaktora, a one nawet metalowej nogi od stolika nie chca sie trzymac :) podrążyłem temat, no i okazalo sie, co powyzsze . . .

          takie tam klamoty . . .

          1. O ciekawe. , ptoki 9/11/13 15:00
            Sądzę że te 80 stopni to pewne ekstremum ale nie sądziłęm że tak niskie temperatury rozmagnesowania są możliwe.

            Ciekawe.
            Tak czy siak zazwyczaj tępy nóż pozwala je oddzielić od blaszek.
            Ale trzeba o tym pamiętać projektując coś co ma pracować w wyższej temperaturze.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL