Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44

 Dzisiaj przeczytano
 54193 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Wifi i RJ-45 w tym samym komputerze - czy mogą mieć to samo IP ? , pachura 9/12/13 12:00
Cześć,

Jest sobie domowy komputer podłączony do sieci kablem ethernetowym. Ma statyczny IP 192.168.0.100. Ale raz na jakiś czas komputer jest przenoszony do innego pokoju, gdzie już gniazdek nie ma, więc wtedy powinien używać WiFi.

I teraz pytanie: czy można mu ustawić to samo statyczne IP dla połączenia WiFi czy raczej nie? I czy da się w ogóle jakoś zapobiec temu żeby przy podłączonym kablu nie próbował łączyć się po WiFi?

Dzięki!

  1. nie powinień mieć tego samego IP na roznych interfejsach , Master/Pentium 9/12/13 12:13
    w samym Windows nie zapobiegniesz łączeniu się do WiFi przy aktywnym ethernecie. Takie funkcjonalności bywają w rożnych programach zarządzających WiFi dołączanych przez producenta - jednak nie badałem sprawy dokładniej. Zwykle bowiem jeśli już to manualnie (skrót lub przycisk) włączałem/wyłączałem WiFi według potrzeby.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  2. .:. , Shneider 9/12/13 12:15
    DHCP dopuszcza możliwość przydzielenia tego samego ip różnym mac

    Ale w praktyce sprawia to sporo problemów zwłaszcza jak się zapomni wyłączyć wlan.
    trzeba czyścić tablicę arp by połączenie zostało wznowione.

    Pytanie po co to robić?

    Można jeszcze spróbować ustawić ten sam mac.

    .:: Live at Trance Energy ::.

  3. Jak shneider pisze, da sie ale zazwyczaj to router sobie z tym rady nie da. , ptoki 9/12/13 12:41
    Bo adresowanie tego samego IP na paru interfejsach działa o ile przełączniki wiedzą że ten IP jest w tej samej podsieci.
    Nie każdy przełącznik to obsłuzy ale te lepsze tak.

    Tyle że routerek wifi z marketu zazwyczaj tego nie obsłuzy szczególnie że dla wifi zazwyczaj jest osobna podsieć...

    Lepiej sobie tam gdzieś (ftp jakieś czy inne regułki) porób konfig dla dwu IP i ustaw oba IP w lapku na sztywno...

  4. OK, czyli to zły pomysł jednak. , pachura 9/12/13 13:23
    W takim razie trzeba będzie sforwardować porty dla obu numerów IP osobno i w miarę potrzeby ręcznie włączać/wyłączać połączenie WiFi.

    Dzięki!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL