Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowo¶ci
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 90341 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
wł±czone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O ¦ Ć
    

dostalem plyte i mam pytanie , ptoki 20/02/14 21:57
http://www.asrock.com/....asp?Model=4CoreDual-VSTA
Dostalem do lapy plyte, razem z prockiem, grafa i pamiecia.

I tych pamieci bylo wetkniete 2x 2GB.
I plyta nie starowala.
Wyweszyłem że na powyższej stronie stoi że ona obsluguje tylko 2GB ram.

To wyjasnilo czemu nie startuje.
Ale po drodze sie okazalo ze bios jest ustawiony do defaultow bo bateria padła...

Ale sie zastanawiam czy te 2GB obslugiwane to twardy limit czy po prostu jak instrukcja byla robiona to takie kostki były dostepne wiec tak se napisali.

Czy boardowa wiedza jest w stanie mnie upewnić że dostalem plyte z dwoma pamiatkami bo sie komu¶ powaliło czy jednak jest jaki¶ tryb żeby plyta dzialala z 4GB ram?

  1. niedawno bawiłem się takim wynalazkiem (nie pamiętam na 100% czy to ta sama płyta) , Chrisu 20/02/14 22:36
    tzn robilem przekładkę na "nowy" ¶rodek. Jak przygotowywałem kompa do przerzucenia sprzętu, wrzuciłem tam 2 GB (w sumie było 2,5) i ¶migało.

    Płyta CHYBA ta - też "podwójnie dwusystemowa" - AGP+PCIE i DDR+DDR2

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    1. Tak ta jest podwójna. Poczytałem troch i znalazłem info że się , ptoki 20/02/14 22:53
      daje uruchomić te druga kostke.
      Ale trzeba by biosa wrzucic lepsiejszego albo sprawdzić czy ten co jest to ten lepsiejszy.

  2. to wyjmij ram i podlacz speaker , Killer 20/02/14 23:27
    Jak nie gada to bym w pamięci nie szukal problemu

    Kiedy¶ norm± był ogół a nie margines...

    1. juz zronione. Tak doszedlem do p tego ze mam za duzo kostek w , ptoki 21/02/14 17:05
      plycie :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL