Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 11:15
 » kojot 11:00
 » 247 10:56
 » XepeR 10:56
 » KHot 10:46
 » Artaa 10:44
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34

 Dzisiaj przeczytano
 61721 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

problem z wysrodkowaniem DIV w IE , DeK 14/11/14 12:48
Nie wiem z jakiego powodu, ale pojawia mi się poziomy pasek przewijania. Dotyczy to tylko IE11. W Firefoxie i Chrome jest ok. Oczywiście pasuje żeby działało to również w IE10 i 9. IE11 ma chyba jakiś problem z transform: translate (-50, -50); w .child_vert

http://codepen.io/drumknott/pen/GgRMWj

  1. Może , petergreen 14/11/14 13:30
    Obejść problem poprzez ukrycie paska przewijania (http://www.w3schools.com/...ef/pr_pos_overflow.asp)...

    1. Na obecną chwilę , DeK 14/11/14 13:47
      chyba to jedyne rozwiązanie. W sensie dla kontenera nadrzędnego. W tym wypadku Body.

      Większość przykłada wyśrodkowania tą metodą dotyczy stosunkowo wąskich DIVów. Ja potrzebuję szerszego co objawia się właśnie tym, że pojawia się pasek.
      Zastanawia mnie jednak dlaczego tak zachowuje się IE. Oczywiście nie dziwi mnie, że standardowo IE odstawia numery, bo to już standard. Ale dlaczego tak się dzieje.

      Później i tak muszę to skorygować poprzez media queries gdy ekran ma mniejszą wysokość by element nie nachodził na pozostałe.
      Muszę to rozwiązanie jeszcze przetestować.

  2. to nie jest chyba , Wedrowiec 14/11/14 15:55
    translate(-50%, -50%);
    ponieważ po usunięciu go nic się nie zmienia

    zauważ że wtedy pasek pozostaje gdyż element w który pakujesz literki ląduje poza ekranem, inne przeglądarki to po prostu obcinają, IE - nie

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

    1. dodanie , Wedrowiec 14/11/14 15:58
      overflow:hidden; do parent_vert rozwiązuje (?) problem

      "Widziałem podręczniki
      Gdzie jest czarno na białym
      Że jesteście po**bani"

      1. To znaczy wydaje , DeK 14/11/14 16:26
        mi się, że tutaj chodzi o zależności między translate, a left: 50%;
        Element ląduje z prawej strony właśnie za sprawą left:50%. Translate chyba powinno to "rekompensować".

        Dodanie overflow: hidden niweluje problem.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL