Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Syzyf 20:45
 » esteban 20:40
 » Hitman 20:38
 » skalak23 20:32
 » @GUTEK@ 20:30
 » pawcio 20:25
 » JE Jacaw 20:23
 » XepeR 20:21
 » Kenjiro 20:19
 » dugi 20:05
 » GLI 20:01
 » Wedelek 19:55
 » ripek 19:51
 » bmiluch 19:51
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20

 Dzisiaj przeczytano
 34401 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pytanie laika w sprawie dodawania rekordów w Access , Remek 1/02/15 13:14
Mam sobie ja bazę otwartą na widoku tabeli. Chcę dodać teraz np. 100 pustych rekordów, po czym skopiować sobie tam dane, które gdzieś mam. Jak mogę jednym ruchem to zrobić?

  1. A te "gdzieś tam mam" to w jakiej formie? , Dexter 1/02/15 13:41
    Może zaimportuj?

    Nie mam w domu Accessa, a bez sprawdzenia na "żywym" organiźmie nie podpowiem konkretnie, bo z Accessa to orzeł nie jestem, ot tyle, żeby prostą bazkę zrobić.

    Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
    Odpowiedzi oleję.
    THX!

    1. Więc tak... , Remek 1/02/15 13:57
      Zrobiłem Access bazę, gdzie jednym z pól jest numer seryjny.. otworzyłem bazę jako widok tabelaryczny i z palca wpisałem ze 3 rekordy (producent, model, cena i ów nr seryjny)

      Mam w Excelu kolumnę z której mam 50 numerów seryjnych.

      Aby nie wpisywać wszystkiego z palca, chcę teraz dodać w access do tej tabeli te 50 rekordów i po prostu przekleić te 50 numerów z Excela do danej kolumny pt. nr seryjny.

      1. Ha! Już wiem , Remek 1/02/15 14:09
        Zrobiłem kolumnę z nazwą pierwszego wiersza taką samą jak w tabeli i zaimportowałem.. hurraaaa

  2. jak masz taka sa ilosc kolumn co dane gdzies tam... , rulezDC 1/02/15 13:57
    to normalnie kopiuj/wklej w pierwszej wolnej komorce

    Mozesz rowniez importowac dane np z csv lub temu podobnemu, bedziesz mial potem np tabele z blednym iportem

    koniec koniec koniec

    1. No tak się nie da , Remek 1/02/15 14:04
      Wklejanie danych w komórce powoduje wklejenie w danej komórce a nie powielenie danych na poszczególne kolumny

      1. da sie , rulezDC 1/02/15 16:41
        zaznaczasz tyle samo kolumn co masz plik

        koniec koniec koniec

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL