Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » JE Jacaw 17:18
 » ngP 17:18
 » cVas 17:17
 » slanter 17:17
 » PeKa 17:16
 » mravel 17:15
 » Carat 17:12
 » Kenjiro 17:08
 » KHot 17:08
 » Sherif 16:55
 » Wojtekar 16:46
 » Piwomir 16:45
 » AfiP 16:43
 » skalak23 16:41
 » wrrr 16:37
 » NWN 16:33
 » Liu CAs 16:32
 » elliot_pl 16:31
 » NimnuL 16:26
 » J@rek 16:25

 Dzisiaj przeczytano
 36898 postów,
 wczoraj 25433

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2025
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

poleci ktoś głośniki podłogowe stereo? , NimnuL-Redakcja 28/10/15 08:57
Najprawdopodobniej na wejściu znajdzie się Yamaha R-S500.
Pomieszczenie ~22m^2

Zależy mi na przednim BR, idealnie byłoby gdyby ich wysokość nie przekraczała 75cm (choć to chyba pobożne życzenie).
Cena ~1000zł za parę.

pod uwagę biorę to co poniżej, ale chętnie wysłucham innych opcji.
Wharfedale AM-20.5
Yamaha NS-F160 Czarny

alternatywnie jest szansa na wyrwanie Dali Blue 5005, ale to jest plan B.

dzięki!

Gdyby nie wymyślono elektryczności,
siedziałbym przed komputerem przy
świeczkach.

  1. teraz zauważyłem, że te kolumny sprzedawane są na sztuki :-) , NimnuL-Redakcja 28/10/15 09:04
    no to cena za parę ~2000zł w takim układzie.

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

    1. wlasnie to mnie wkurza, podaja cene za sztuke , Deus ex machine 28/10/15 09:56
      a w opisie, ze sprzedaja tylko po dwie sztuki.

      "Uti non Abuti"

      1. zalezy od sklepu , komisarz 28/10/15 09:59
        generalnie mozna kupowac na sztuki, chyba, ze sklep ma bardzo male obroty, wtedy boja sie ze zostana z jedna kolumna.

        Komisarz Ryba

    2. wszystkie kolumny sa sprzedawane na sztuki , komisarz 28/10/15 09:58
      moze oprocz komputerowych pierdziawek pakowanych po 6 w zestawie i glosnikow dolaczanych do wiezy.

      Regularnie, (nie znaczy czesto) zadziwasz mnie ignorancja w tematach na ktorych niby powinienes sie znac. Mozna sie zastanawiac jaka wartosc maja twoje recenzja sprzetu grajacego.

      Poza tym kolumny z BR to klasa supermarketowa, ale co kto lubi.

      Komisarz Ryba

      1. supermaketowe? , Menah 28/10/15 10:08
        np B&W 804 Diamond D3 kosztują 19000 a BR mają

        W sumie to ja nie wierzę w ten internet

      2. wskaż mi modele ~2kpln , NimnuL-Redakcja 28/10/15 10:09
        bez BR.
        Chętnie wezmę, bo BR nie lubię. Ale jeśli ma być to na froncie.

        To, że kolumny pasywne sprzedaje się na sztuki (nie każde i nie w każdym sklepie) wiedziałem, nie zauważyłem że wymienione przeze mnie nie szły w parach. I tyle. Czepliwy jesteś w stosunku do mojej osoby, żeby nie napisać pasywnie-agresywny. Nie pierwszy raz zresztą. Nadepnąłem Ci kiedyś na odcisk?

        Gdyby nie wymyślono elektryczności,
        siedziałbym przed komputerem przy
        świeczkach.

        1. przekierowalem pytanie do kumpla audiofila , komisarz 28/10/15 14:20
          ktory przez ostatni rok przerobil (kupujac) z 10 wzmacniaczy i 15 par glosnikow. co prawda w nieco innych pulapach cenowych, ale przy okazji sporo sprzetu odsluchal.

          W odpowiedzi dostalem pytanie zwrotne:
          jakie preferencje dla dźwięku - sflaczały dźwięk z ciepłym basem czy hardkor detalu

          Komisarz Ryba

          1. detale , NimnuL-Redakcja 28/10/15 14:25
            i krótki, szybki bas.

            Gdyby nie wymyślono elektryczności,
            siedziałbym przed komputerem przy
            świeczkach.

            1. ok. , komisarz 28/10/15 14:28
              dam znac jak nadejdzie odpowiedz.

              Komisarz Ryba

              1. przyszla sciana tekstu , komisarz 29/10/15 10:59
                wiec wklejam calosc.

                Niestety jeszcze nie mam jakichś specjalnych typów. Z tego co widziałem ludzie polecają kolumny Dali (zwykle bass reflex z przodu), sam używałem Monitor Audio RX8 (są mniejsze modele) i RX8 były ok, ale z perspektywy yamah szału absolutnie nie było - co nie znaczy, że były złe.

                Generalnie to co mogę polecić:
                1) kupić używki
                2) przekopać się przez opinie/recenzje nowych kolumn w cenie 4kzł/1kEur/1kUSD - zwykle używki chodzą za jakieś 50% ceny nowych.
                3) unikać kolumn Taga - miałem 2 pary i obie były gorsze od logitecha. Raczej Tonsile też warto sobie odpuścić. NIE polecam też DynAudio albo kolumn na ich głośnikach. Mają zwykle niską sprawność/czułość i dźwięk jest jak zza koca.
                4) większość kolumn, które się pojawią to są fronty do zestawów 5.1
                5) parametry techniczne - wg. mnie bardzo istotnym parametrem jest sensivity/czułość/sprawność - wg mnie wszystko co ma ten parametr poniżej 89dB to produkty uszkodzone. Dlaczego to jest istotne? Jest to parametr opisujący jak bardzo głośnik jest się w stanie poruszyć przy dostarczeniu mu danego prądu. Im mniejszy parametr tym głośnik słabiej się poruszy. Teoretycznie można użyć mocniejszego wzmacniacza, ale tutaj wchodzi fizyka - z jakiegoś powodu tancerki nie są grube i wielkie, mimo, że teoretycznie tancerz odpowiednio silny wielką partnerkę powinien wysterować. Ale tak to nie działa jak wiadomo. Pojawiają się problemy z zatrzymaniem itp. Ogólnie jest tak, im mniejsza czułość, tym dźwięk bardziej sflaczały bo nie jest w stanie zareagować na nagły, krótki skok prądu. Czyli mikrodynamika będzie słabsza. Dlatego np. opinie o kolumnach klipsch są takie, że mają super dynamikę i "piłują" po uszach - one mają wysoki ten parametr i dlatego "ostrzej" grają. Oczywiście dla pewnych ludzi to jest męczące, bo dużo detali a oni lubią ciepły, muzykalny itp. To oznacza tyle, że kolumna ma słabszą odpowiedź impulsową, więc gra "spokojniej". Inne istotne parametry to, czy to zestaw 2/2.5/3 drożny. Ja jestem fanem 3 drożnych z niską częstotliwością podziału - czyli basowiec nie gra wysokich tonów (np. moje yamahy mają podział 500Hz i 6000Hz - cały głos ludzki jest w zasadzie grany przez środkowy głośnik. Ale teraz się takich nie robi :| Przy przeglądaniu info o kolumnach warto patrzeć na to, jak wypadają w testach. Jeśli są jakieś duże wahania - większe niż 3db +/- w paśmie, to wg. mnie jest lipa - 3db to dwukrotne ściszenie (teoretycznie, w praktyce słyszalne ściszenie jest mniejsze). Wg mnie wielkość ma znaczenie - czyli duży woofer da lepszy bas. Mały woofer musi się znacznie mocniej wychylać dla tej samej mocy w niższych częstotliwościach. A im bardziej głośnik się fizycznie wychyla, tym większe zniekształcenia produkuje (+ efekt doplera ;) ) Zejście w basie jest istotne - gdy producent deklaruje zejście 40Hz przy -3dB to jeszcze ma to sens. Poniżej będzie fajnie, powyżej już będzie kompromis. Ale też trzeba mieć na uwadze, że obecne maleńkie wooferki to jak niby nisko mogą zejść bez zniekształcenia?
                6) Gdybym walczył z tematem, to w takich pieniądzach, teraz szedłbym w monitory studyjne aktywne (+np subwoofer).
                7) Kupowanie kolumn które są nieznane/niszowe mija się z celem. Gdyby były takie zajebiaszcze, to były by popularniejsze. Tak samo wszelkich samoróbek (DIY) zrobionych przez pana "Janka Muzykanka" Wiesia w warsztacie.
                8) Co do marek: Względnie popularne są Monitor Audio (Silver lub Bronze w tej cenie). Ludzie lubią też kolumny Dali (Icon lub Zensor w tej cenie) . Klipsch ma tą wysoką czułość - może się sprawdzić, a może być też za ostre. Kolumny B&W i KEF i Tannoy też się pojawiają. JBL - zwykle ma duży bas, więc może nie być odpowiedni do symfonicznej (raczej umca umca i rock). Czytanie recenzji i komentarzy jest tricky - recenzent zawsze zachwala (bo inaczej nikt mu nie przyśle nowych modeli) a opinie o manufakturach na forum ("ta wspaniała polska manufaktura robi wybitne kolumny w tej cenie") zwykle jest pisana przez gości którzy są tą manufakturą lub chcą sprzedać i wrzucają pochlebne opinie.
                Reasumując - gdybym miał 2kzł na kolumny to szedłbym w Dali lub Monitor Audio. W dalszej kolejności Klipsch/B&W/KEF/JBL. Obadałbym dokładnie parametry, spojrzał na pomiary. Reszta marek raczej niszowa i nie godna uwagi z tego powodu lub nie ma zupełnie pozytywnego odzewu użytkowników. Wiem, że są ludzie dla których pomiary nie grają, ale szansa, że kolumna o bardziej płaskiej charakterystyce zagra lepiej jest większa. To jak jechanie po dziurawej drodze (słuchanie z rzeczywistym pokoju z odbiciami itp). Nawet po dziurawej drodze lepiej jeździ się sprawnym autem a nie takim z rozwaloną zbieżnością, choć akurat to rozwalenie może się wpasować w daną koleinę i będzie lepiej niż na sprawnym ;) A gdybym miał źródło z przedwzmacniaczem (np. DAC/CD z regulacją poziomu głośniości lub kartę dźwiękową PC) to pewnie w tej cenie najlepszy deal to poszukać monitorów studyjnych (one mają wbudowany wzmacniacz). Wtedy za 3-4kzł (wzmaniacz już jest w nich, więc zewnętrzny nie jest potrzebny) można już wyrwać używany całkiem przyjemny sprzęcik z płaską w miarę charakterystyką. Można tez sobie na legalu iść do jakiegoś dużego sklepu ze sprzętem pro i posłuchać takich monitorów, porównać itp. A potem polować na używkę :)
                Co do porównań cen, to polecam hifishark.com - tam można sobie zobaczyć jak ceny danych kolumn się kształtują a nie wierzyć w okazje na allegro :)

                Komisarz Ryba

                1. dziękuję , NimnuL-Redakcja 29/10/15 11:36
                  nie mam absolutnie żadnego ciśnienia czasowego, więc na spokojnie odrobię lekcje i coś wyłowię.

                  Gdyby nie wymyślono elektryczności,
                  siedziałbym przed komputerem przy
                  świeczkach.

      3. BR to bass reflex? Co to ma do jakości, supermarketowości i ceny? , michtar 28/10/15 10:39
        Kolejna audiofilska "teoria", jak można lubić albo nie lubić praktycznego rozwiązania technicznego?

        Ja bym kupił Mission MX4 ale nie wiem dlaczego i czy są dostępne i w cenie :-), chyba nie bo funt drogi. A tak w ogóle podstawkowe i sub.

        1. głośniki do muzyki , NimnuL-Redakcja 28/10/15 10:48
          nie do filmu, więc mi sub nie potrzebny.

          Gdyby nie wymyślono elektryczności,
          siedziałbym przed komputerem przy
          świeczkach.

          1. a do jakiej muzyki? , merams 28/10/15 10:52
            rock, pop, jazz etc. Nowe, używane?

            1. różna , NimnuL-Redakcja 28/10/15 10:58
              symfoniczna, poważna, opera ale też rock (w tym nieco cięższy) i filmowa.
              Sprzęt nowy lub zadbana używka.

              Gdyby nie wymyślono elektryczności,
              siedziałbym przed komputerem przy
              świeczkach.

              1. to ja dla kontrastu polece monitory+podstawki , merams 28/10/15 11:32
                np. Paradigm Reference Studio 40 (mogą być nawet starsze wersje v.2, v3 ). Jeśli masz czas oczywiście i możesz trochę poczekać, to da się kupić używkę, w bardzo dobrym stanie w granicach 2kPLNów. Charakteryzują się potężnym jak na monitory basem (ale kontrolowanym), w miarę przyzwoitą górą oraz wyrazistym środkiem. Do popu, rocka i cięższej muzy będą jak znalazł i gwarantuję, że do twojego metrażu wcale nie będą za małe"...

              2. przy tak szerokiej kategorii , Hitman 28/10/15 12:44
                to jak szukanie offroada do miasta - daj znać co wybrałeś bo klasyczna a po drugiej stronie rock z filmową - to jak związać północ z południem..

                Teoretycznie okłamywanie samego siebie
                jest niemożliwe. W praktyce robi to
                każdy z nas.

                1. wiem, wiem , NimnuL-Redakcja 28/10/15 12:49
                  ale, że proporcje to tak 3:1 na rzecz spokojniejszej klasycznej, to w ciężki bas wchodzić nie chcę, a i zagracania salonu podłogowcem chcę uniknąć.

                  Gdyby nie wymyślono elektryczności,
                  siedziałbym przed komputerem przy
                  świeczkach.

              3. polecę polskie AA.. , DKdent 28/10/15 12:50
                http://audioacademy.com.pl/phoebe.php

                to będą kolejne moje po Qba Elements.. :)
                z yamaha się "dogadają"

                z "dużych i znanych" polecę KEFy ale cenowo chyba używki :)
                podobnie Tannoye i B&W

                reorganizacja świata...

        2. BR to rozwiazanie problemu slabego glosnika basowego , komisarz 28/10/15 14:12
          basowa pierdziawka. Zwlaszcza w klasie bardzo budzetowej, a o takiej tu mowa. Czyli mamy slaby glosnik i slaby bass z BR. piekna kombinacja.

          Komisarz Ryba

          1. Ale, że co? , ReMoS 28/10/15 21:02
            Że jak BR to = słaba kolumna?

            Nie ufaj każdemu, kto zawsze mówi
            uwierz mi.

  2. poleciłbym STX FX-300 ale , Menah 28/10/15 10:01
    zdrożały o 600 zł od czasu kiedy je kupowałem :/

    W sumie to ja nie wierzę w ten internet

    1. To nie jest zły wybór. Kolumny w swojej klasie cenowej praktycznie nie mają , jenot 28/10/15 12:15
      konkurentów w kategorii brzmienia. Chyba, że bawisz się w DIY wtedy masz szanse na nieco lepiej albo nieco taniej.

      Mój podpis max 100 zanaków,
      zabroniony spam oraz reklama.

      1. ups ... , jenot 28/10/15 12:16
        ich cena rzeczywiście MOCNO podskoczyła a nie zobaczyłem zanim napisałem posta :-)

        Mój podpis max 100 zanaków,
        zabroniony spam oraz reklama.

  3. pytanko o zestaw stereo , endern 28/10/15 12:22
    generalnie myslalem o kupnie Yamaha Pianocraft w jednej z wersji. I podpiąc to pod serve DLNA

    Jest sens bawić się w jakieś alternatywy lub składać zestaw z kolumn i wzmacniacza?

    Generalnie preferuje muzykę z wokalem, poważną, triphop(ale bas nie jest priorytetem)

    1. miałem u siebie Pianocraft w jakiejś środkowej wersji , NimnuL-Redakcja 28/10/15 12:40
      - fantastycznie wykonane (jak na swoją cenę) - lakier fortepianowy to ozdoba w mieszkaniu;
      - kapitalne brzmienie (piękny wokal, fortepian, skrzypce)
      - dół powyżej spodziewanego po takich głośnikach
      - brzmienie przypominało mi podstawkowe Usher S520 (te z przeźroczystą membraną)

      ogólnie: ładnie zestrojone i dobrze wycenione.

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

    2. dodam tylko , NimnuL-Redakcja 28/10/15 12:46
      że rozważając wyposażenie pokoju dziennego w audio, nadal biorę pod uwagę Pianocrafta.

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

    3. imho zawsze kolumny i wmacniacz , komisarz 28/10/15 14:27
      pianokraft ma zwyczajnie slabe kolumny. Pytanie co chcesz naglosnic, jakim budzetem i jakie masz preferencje dzwiekowe. No i kwestia czasu (na szukanie), miejsca (na sprzet), estetyki... Pianokraft to mistrz kompromisu, a wiec wybor bezpieczny. W jego budzecie raczej nic nowego nie znajdziesz bez zabawy w allegro wzmacniacze z lat '80 i kolumny uzywki. temat audio jest wiekszy niz temat kompow, zwlaszcza, ze jak na razie nikt nie wpadl na to jak zmierzyc i zaprezentowac parametry dzwieku w sposob zrozumialy...

      Komisarz Ryba

      1. hmm , endern 28/10/15 14:45
        budżet może być 2 jak i 4 jeśli będzie odczuwalnie lepiej.
        Pokój mały 15 m2, a muzyki raczej nie gram na maksa... bo to subtelna muzyka.

        No nic, chyba zostanę w takim razie przy Piano, jak się opatrzy to najwyżej sprzedam jako używkę i kupię wtedy coś innego.

        1. albo zainteresuj sie monitorami studyjnymi , komisarz 29/10/15 11:03
          maja wbudowany wzmacniacz, jakosc zazwyczaj dobra - podlaczasz do zrodla dzwieku i masz niezly sprzet.

          Komisarz Ryba

  4. Glosniki , zorg 28/10/15 15:53
    Paradigim
    Mam caly zestaw monitor 10 , troszke drogie , ale zato mile dla ucha !
    Dwie glowne kolumny do stereo beda spelniac twoje wymagania.
    Ps. Tez kupywalem na sztuki

    salsa merenqe bachata

  5. BIER te: , ReMoS 28/10/15 21:00
    http://allegro.pl/...-726v-okazja-i5740467167.html

    Albo szukaj tutaj

    http://www.hifi.pl/...-lista.php?grupa=kolumny1000

    Nie ufaj każdemu, kto zawsze mówi
    uwierz mi.

    1. o albo takie , ReMoS 28/10/15 21:46
      http://allegro.pl/...mny-glosniki-i5687653550.html

      http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/38/201740.php

      Nie ufaj każdemu, kto zawsze mówi
      uwierz mi.

  6. glos na Mission MX4 , piszczyk 29/10/15 01:19
    ale zdaje sie, ze ciezko bedzie dorwac. Nie posiadam ich, ale odsluchiwalem swego czasu z wlasnie z Yamahą (tyle, ze R-S700 - charakter brzmienia podobny do R-S500). Gralo to bardzo zacnie, zrownowazonym pasmem, ale i z solidnym fundamentem basowym - wiem wiem, ma BR z tylu, lecz jesli bylby to problem, to pamietaj jest prosty sposob na BR w kolumnach - zatyczka z gabki :).
    Tutaj recka:
    http://audio.com.pl/.../zespoly-glosnikowe/345-mx4

    takie tam klamoty . . .

  7. do tej Yamahy , capri 1/11/15 09:10
    po wielu dniach czytania kupiłem Pylon Pearl 25
    ten test był kluczowy http://stereoikolorowo.blogspot.com/...a-s300.html
    wiem, ze to model niżej, ale 300 i 500 to praktycznie bliźniaki. jak chce ci sie jechac na północ (masz ze 200km do mnie), to zapraszam na odsłuch - sam ocenisz.

    Quidquid latine dictum sit,
    altum videtur

    1. Bardzo dziękuję , NimnuL-Redakcja 1/11/15 14:37
      wyglądają świetnie. Dzięki.

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

    2. I jest sklep partnerski w mojej okolicy , NimnuL-Redakcja 1/11/15 14:56
      a i cena dobra.

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2025, TwojePC.PL