Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06

 Dzisiaj przeczytano
 8255 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Skrętka UTP kat 5e, linka AWG26 - czy 1Gb będzie śmigać bezproblemowo na odcinku 30m? , Carat 15/02/16 23:07
Zawsze kładłem drut i z nim wątpliwości nie mam ale teraz jest potrzeba położenia tymczasowo linki AWG26 o długości ok. 30m i nie wiem, jak to się sprawdzi w praktyce.
Jakie są wasze doświadczenia z linkami i zastosowanymi długościami?

  1. mam okolo 10 m takiego druta , bajbusek 16/02/16 08:17
    i ssie 1 Gbit bez problema ...

    1. w spec , bajbusek 16/02/16 08:18
      jest chyba 100 metrow wiec ?

  2. Upewnij się, że tu rzeczywiście kabel ekranowany. , kow1 16/02/16 09:10
    Mam kabel ethernetowy o długości 55 m ale bez ekranu. W środku linka, końcówki fabrycznie zalewane. Działał, do chwili kiedy po drodze przez korytarz nie pojawiły się silne zakłócenia impulsowe.
    Uprzedzam, że samodzielne zakładanie końcówek RJ45 na linkę to Syzyfowa praca.

    1. są wtyczki RJ45 do linki , Master/Pentium 16/02/16 11:04
      mam takie. Zaciśnięcie ich nie jest specjalnie trudne.
      http://www.morele.net/...at-5e-100-szt-np41-83977/

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

    2. ostatecznie położyłem drut , Carat 16/02/16 17:55
      nigdy mnie nie zawiódł i był też kilka złotych tańszy w zakupie niż linka.

      Docelowo chcę założyć gniazda, a wtedy finalnie będę kładł przewód FTP, aby zminimalizować wpływ zakłóceń zewnętrznych.

      Dzięki wszystkim za uwagi.

      1. rozumiem że , Franz 16/02/16 20:21
        kupiłeś też wtyki, gniazda ekranowane i wszystko do uziemiania ? jeśli nie to ułożenie kabla ekranowego jest dużym błędem.

        Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
        Niedługo nas z ujni europejskiej
        wyrzucą.

        1. to przyszłościowo , Carat 17/02/16 01:02
          patchpanel FTP, switch, router z gniazdami ekranowanymi, patchcordy fabrycznie ekranowane + przewód FTP, więc jak dla mnie wszystko jest OK.
          Póki co nic nie wiem abym musiał jeszcze jakieś specjalne warunki spełniać ale człowiek całe życie się uczy :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL