Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15

 Dzisiaj przeczytano
 14376 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak się pozbyć wirusa/malware? , dawidy 20/02/16 01:02
Od jakiegoś czasu na domowym nas (zyxel 310s) pojawiają mi się dziwne pliki, na początku to były zipy o nazwie info.zip, a w środku miały 2 pliki:
information.vbe i IMG001.scr
Dziś widzę nowe - Photo.scr z ikoną, która pod windows wygląda jak ikona folderu. Na komputerach, które mają dostęp do tego nasa raczej czysto, avast nic nie znajdue. Natomiast jak przelecę dysk serwera avastem, to usuwa wszystkie te podejrzane pliki, zalicza je do kategorii malware, nazywa zazwyczaj "win32:dropper-gen" ale był też inne nazwy. Usuwa wszystko, po czym po jakimś czasie znowu się pojawiają, nie wiadomo skąd. Ktoś może już walczył z tym badziewiem?

102594

  1. Jak się pozbyć wirusa/malware? , zorg 20/02/16 01:43
    http://www.malwareremovalguides.info/...tructions/

    salsa merenqe bachata

  2. magiczna czworka , chris_gd 20/02/16 07:42
    http://www.bleepingcomputer.com/...ad/rkill/dl/10/
    http://www.bleepingcomputer.com/...e-removal-tool/
    http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
    http://www.bleepingcomputer.com/...oad/adwcleaner/
    czasami przychodza na serwis laptopy tak zawalone smieciami, ze otwieraja sie 15 min, na dzien dobry wyskakuje kilkanascie okien, przegladarka pelna reklam, stron starowych i dziwnych wyszukiwarek
    po przeskanowaniu tymi programami (combofix dziala tylko do windows 7) przewaznie kompy wracaja do normalnej pracy, oczywiscie sa wyjatki, ze czegos tam w tle ruszyc nie moga

    Ryzen 7 3700X@4.3GHz/16GB 3000Mhz/
    RTX 2060Super@GPU1600/MEM1900

    1. +1. , Pawelec 22/02/16 09:55
      dodatkowo jeszcze z tej samej strony tfc.exe do czyszczenia temporarów i otl.exe w trybie sprzątanie. Razem magiczna 6ka.

      Tom Drwal
      LAS Ltd.

  3. re: , rooter666 20/02/16 09:23
    avast to jest jakaś porażka, weź tam lepiej zapuść malwarebytes antimalware ;]

    1. ... , Kalkin 20/02/16 10:03
      Kiedyś był dobry, ale ostatnio wszystko przepuszcza.
      Zamiast tego używam SpyHunter'a - daje radę.

      The requested URL was not found
      on this server ! Error 404

  4. wszystkiego powyżej już próbowałem , dawidy 20/02/16 13:13
    problem jest tego typu, że te pliki, które sieje wirus pojawią się tylko na dysku w nas, na lapkach nie ma nic
    A soft przez was wymieniany nie skanuje dysków sieciowych. Avast to potrafi, zeskanował, usunął te pliki, ale ciągle się pojawiają.

    102594

    1. Tu dostaniesz pomoc , bursta 20/02/16 14:41
      Ale trzeba cierpliwie czekać, nieuprawnione osoby nie mogą pomagać a picasso miewa problemy zdrowotne:
      http://www.fixitpc.pl/
      Wejdź w dział Pomocy doraźnej i poczytaj jak założyć temat i jakie logi dostarczyć. Kobitka ma jaja i mur beton da radę.

      Browarek nalej w pucharek C(_)

  5. re: , rooter666 20/02/16 15:56
    zobacz jeszcze drweb cureit, konkretnie to wersja bootowalna z cd albo pena

  6. sw. , PIvO 21/02/16 10:07
    No i mi tez sie przydalo :)
    Dzieki.

    [A kiedy odetna siec]
    [Przestane istniec]
    [mail: p1vo@o2.pl]

  7. s.w. , Nikita_Bennet 21/02/16 20:18
    s.w.
    może i mi będzie potrzebne ;)

    nikita_bennet (at) poczta.onet.pl

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL