Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wedrowiec 00:41
 » Carat 00:36
 » pwil2 00:27
 » esteban 00:15
 » elliot_pl 00:04
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » GLI 22:32

 Dzisiaj przeczytano
 3100 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[Arduino,python] Połączenie między standardFirmataEthernet a python , gitkrzych 19/08/16 17:00
Witam serdecznie,
czy ktoś z was kiedyś bawił takim rozwiązaniem(temat) by użyć takiej komunikacji między pythonem a arduino ?
Bo o ile rozwiązanie takie jak:
wgrać w arduino standardFirmata i połączyć się z nią za pomocą pyFirmata to jest banalne bo do zmiennej przypisuje sobie tylko metodę z podaną nazwą portu czyli board = Arduino(/tty/xxxx)
i dalej się już bawię portami.
A zrobienie tego za pomocą sieci to już dla mnie jest lekko nie zrozumiałe. Wygląda to tak że na Arduino wgrywam standardFirmataEthernet odpowiednio go konfigurując (adresy ip host oraz remote) a po stronie servera w pythonie wiem że muszę utworzyć socket i to robię wtedy na arduino w debugu pojawia się "connect" ale nie wiem jak teraz używać tam składników pyFirmata bo coś w stylu jak przedtem board = Arduino('adres IP') nie działa i nie wiem jak zacząć się komunikować za pomocą tej biblioteki pyFirmata ;/ o ile w ogóle się da ;/
  1. hmm , arteqw 19/08/16 17:38
    pyFirmata działa tylko z połączeniem szeregowym (pyserial). Po Ethernecie się nie połączysz.

    Pozdrawiam, Artur
    digi-led.pl

    1. Tak właśnie myślałem... , gitkrzych 19/08/16 19:20
      bo to że się socket połączył to nic takiego bo po prostu nasłuchuje ale nei ma się jak do tego dobrać zbytnio ale miałem nadzieję że się jakoś uda bo widziałem taki model połączenia tylko dla języka JS to się chyba nazywało johnn five + etherport + standardFirmataEthernet

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL