Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01
 » rooter666 21:58
 » Druzil 21:50
 » Markizy 21:48
 » Wedrowiec 21:43
 » DYD 21:41
 » globi-wan 21:35
 » Kraszan 21:30
 » zibi13 21:21
 » Sociu 21:17
 » Majster 21:11
 » JE Jacaw 21:01
 » gigamiki 20:59
 » patinka 20:59
 » Dexter 20:58
 » slanter 20:43
 » Wedelek 20:40
 » @GUTEK@ 20:29

 Dzisiaj przeczytano
 109830 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[hdd] Klonowanie partycji LVM , PIvO 5/10/16 08:07
Czesc potrzebuje sklonowac partycje LVM i przy okazji ja pomniejszyc.
Jestescie w stanie zaproponowac jakies narzedzie i podac ew gdzie go szukac? :)

[A kiedy odetna siec]
[Przestane istniec]
[mail: p1vo@o2.pl]

  1. zalezy ile masz tych danych i jaki typ filesystemu , rulezDC 5/10/16 08:51
    możesz dodać drugi dysk zrobić pvmove odlaczyć ten do pomniejszenia, zmniejszyć go i spowrotem pvmove.
    Jednak w głównej mierze zależy jaki masz filesystem, bo jeżeli xfs to budowanie od początku.

    koniec koniec koniec

    1. fs to , PIvO 5/10/16 15:42
      ext4

      [A kiedy odetna siec]
      [Przestane istniec]
      [mail: p1vo@o2.pl]

      1. no to łatwiej jak fs ext4 , rulezDC 5/10/16 16:12
        możesz zgodnir z tym:
        http://www.linuxtechi.com/...e-size-lvm-partition/
        jednak nie wiem co masz za dane, ale wolalbym zgrac te dane.
        Jak mozesz to najlepiej pvmove na drugi dysk zabawa i znowu pvmove.

        koniec koniec koniec

        1. huh ogolnie rzecz biorac to juz po ptokach , PIvO 5/10/16 17:04
          Walczylem nastepujaco:

          • Zmniejszenie LVM
          • Zmniejszenie PV
          • Zmniejszenie Partycji
          •Zmniejszenie VMDK

          [A kiedy odetna siec]
          [Przestane istniec]
          [mail: p1vo@o2.pl]

        2. no ... , PIvO 5/10/16 17:06
          i o dziwo zobaczylem kernel panic dotyczacy partycji ktorej nie ruszalem (nie lvm'a)

          Wlasnie kopiuje vmdka jeszcze raz i bede robil podejscie drugie.

          [A kiedy odetna siec]
          [Przestane istniec]
          [mail: p1vo@o2.pl]

  2. Tak jak rulezDC pisze, to sie nawet da zrobic bez odmontowywania ale tylko dla niektórych , ptoki 5/10/16 10:13
    filesystemów.

    Sprawdz czy jest mozliwosc zrobienia "shrink" na tym filesystemie.

    Kopie możesz zrobić np. lvm snapshot.

    Więc teoretycznie jakbyś się uparł to całośc może nawet sie dac zrobic bez rebootu.

    Ale nie polecam.
    Załatw sobie troche czasu na prace i skopiuj dane na bok. Potem usuń dysk logiczny i utwórz go na nowo. Jak nazwe zostawisz to i jakies skrypty nie powinny musieć byc zmieniane.

    No, chyba że tych danych masz terabajty. I przerwa będzie długaśna. To wtedy mozna by sie pokusić o robienie online. Ale wtedy tym bardziej przynajmniej jeden backup powinien być.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL