Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Holyboy 22:15
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06
 » maddog 22:05
 » esteban 22:03
 » Magnus 22:00
 » DYD 21:59
 » ngP 21:59
 » Kenny 21:58
 » Curro 21:56
 » Fl@sh 21:55
 » PCCPU 21:48
 » Chrisu 21:40
 » Zibi 21:36
 » patinka 21:25
 » wrrr 21:23
 » XepeR 21:22
 » leon 21:20
 » Sebek 21:14
 » Syzyf 20:45

 Dzisiaj przeczytano
 45621 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

TPM 1.2 + Windows 1607 = big problem , exmac 11/11/16 13:10
Mam w domu moduł TPM 1.2 firmy MSI na chipie Intel v11.6.
Do tej pory, zawsze, po instalacji systemu wczytywałem z pliku "hasło właściciela" i wszystko hulało.
Po instalacji Windows 1607 jest inaczej: przede wszystkim wykrywa moduł jako TPM 2.0 i nie daje się przekonać, że jest inaczej. Nie pomaga wymuszenie trybu w BIOSie, ani ręczna zmiana sterowników.
Próba wczytania hasła kończy się komunikatem, że jest nieprawidłowe.
Pokazuje stan "Moduł TPM jest gotowy do użycia", ale próba wykonania jakiejkolwiek operacji kończy się informacją, że moduł został zablokowany.
Nie można odblokować modułu, bo hasło się nie zgadza.
Można wyczyścić moduł, ale nie daje to żadnego efektu: cały czas jest stan "gotowy do użycia", a przycisk "Przygotuj moduł TPM..." jest nie aktywny. Poza tym nie ma listy obsługiwanych funkcji.

W pracy, w jednym z serwerów też mam moduł TPM. Nie pamiętam dokładnie jaki, ale na pewno 1.2. Po aktualizacji systemu do wersji 2016 jest dokładnie identyczna sytuacja.

Na stronach MS znalazłem informacje, że niektóre funkcje modułów 1.2 nie są już obsługiwane, ale to wygląda tak, jakby w ogóle żadne funkcje modułów 1.2 nie były już obsługiwane.

W MS, jak coś schrzanią, to się tłumaczą, że tak ma być i, że to nowy standard, więc pewnie modułu 1.2 już się nie da używać, ale czy ktoś ma moduł 2.0 i może potwierdzić, że działa i nie sprawia takich problemów?

  1. U mnie działa , ligand17 11/11/16 19:30
    w DELLu E5430 mojego ojca jest moduł TPM v1.2 i działa poprawnie, ale jest zarządzany przez dedykowane oprogramowanie od DELLa.
    W komputerze domowym mam moduł ASUSa na chipie Infineona i też działa. Co prawda wymagał tricku z grzebaniem w rejestrze, ale inicjalizacja przy pomocy PowerShella się udała.
    Tutaj źródło: https://technet.microsoft.com/...Error=-2147217396

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL