Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Syzyf 20:45
 » esteban 20:40
 » Hitman 20:38
 » skalak23 20:32
 » @GUTEK@ 20:30
 » pawcio 20:25
 » JE Jacaw 20:23
 » XepeR 20:21
 » Kenjiro 20:19
 » dugi 20:05
 » GLI 20:01
 » Wedelek 19:55
 » ripek 19:51
 » bmiluch 19:51
 » Dexter 19:40
 » globi-wan 19:38
 » GULIwer 19:34
 » PeKa 19:33
 » ligand17 19:22
 » KHot 19:20

 Dzisiaj przeczytano
 37330 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[PRAWO] Wynajem mieszkania - jeszcze dwa pytania , Bergerac 6/07/17 12:45
Kontynuacja wątku [ http://twojepc.pl/boardPytanie169954.htm ]

Chciałbym jeszcze dopytać, czy powinienem zawsze zgłaszać do Urzędu Skarbowego fakt wynajęcia komuś mieszkania, a jeżeli tak to co muszę zawrzeć w zgłoszeniu?
A drugie pytanie: czy bezpieczniej jest sporządzić umowę na rok czy na trzy lata, a może nie ma to znaczenia, bo i tak umowa daje możliwość wypowiedzenia?

Barbossa: You're supposed to be dead!
Jack Sparrow: Am I not?

  1. nie, o ile to nie najem okazjonalny, , Matti 6/07/17 13:39
    umowy na czas oznaczony nie można co do zasady wypowiedzieć.

    1. ja mam w umowie pkt , Demo 6/07/17 14:46
      że jeśli któraś ze stron zerwie umowę przed czasem ponosi określone w umowie konsekwencje. To taki zapis nie ma racji bytu w świetle prawa?

      napisalbym swoj config,ale sie nie
      zmiescil:(

      1. trudno powiedzieć , Matti 6/07/17 15:01
        nie widząc całości umowy. Ale wystarczy przeczytać art. 673 par. 3 kc.

    2. Czym się różni , Bergerac 6/07/17 15:14
      okazjonalny od zwykłego najmu? Tylko zgłoszeniem do US?
      Tak w ogóle to rzuciłbyś okiem na umowę, którą klecę? Nie chciałbym spłodzić potworka, którego czytając urzędnik lub prawnik umrze ze śmiechu...

      Barbossa: You're supposed to be dead!
      Jack Sparrow: Am I not?

      1. mogę rzucić , Matti 7/07/17 08:15
        mail matti małpa poczta FM.

        1. Nie było mnie parę dni , Bergerac 10/07/17 22:24
          Napiszę w tygodniu, gdy dorwę lapka na którym to zapisałem ;)

          Barbossa: You're supposed to be dead!
          Jack Sparrow: Am I not?

    3. hmmm , Matti 6/07/17 15:23
      http://prawo.gazetaprawna.pl/...zy-sie-oplaca.html
      http://muratordom.pl/...yklego-najmu,132_4836.html

  2. Odeślę Cię do książki. , MARC 6/07/17 18:31
    http://www.empik.com/...tosz,p1137856128,ksiazka-p

    Może być pomocnym tytułem przy najmie mieszkania. Ja planuje kupić na dniach, bo niedługo sam będę szykował mieszkanie pod wynajem i chciałbym być przygotowany.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL