Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16

 Dzisiaj przeczytano
 43248 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Architektura sterowników Windows NT 4.0 SP6 , Takkyu 17/08/17 14:36
Witam,
mam Windows NT 4.0 SP6 Embedded.
Padła karta sieciowa, muszę ją czymś zastąpić.

Pytanie:
Jaka jest architektura sterowników?

Mam szukać sprzętu ze wsparciem sterowników Win 95/98?
Czy może 2000/XP?

Pozdrawiam.

  1. żadne z powyższych , Master/Pentium 17/08/17 15:56
    szukasz sterowników do NT4.
    Na twoim miejscu szukałbym jakiejś karty na scalaku Realtec'a 100Mb.
    http://www.realtek.com.tw/...mp;Level=4&Conn=3

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  2. Tak jak przedmówca , @GUTEK@ 17/08/17 19:12
    NT 4.0 nie ma obsługi P&P, więc sterowniki z wymienionych systemów nie podejdą nawet. Szukaj karty na chipsecie RTL8139 - do tego są sterowniki nawet pod DOSa. Chyba że zależy Ci na czymś porządniejszym to jakąś używka 3Com 3C509B bądź 3C905 - w zależności od posiadanych złącz.

  3. a dostanę to coś pod USB? , Takkyu 18/08/17 17:39
    to dla mnie najważniejsze. Na tym NT4 działają urządzenia USB. Tak do dostarczył Siemens.

    1. 3C19250 , ili@s 18/08/17 18:45
      byla taka karta 10Mb na usb i chodzila pod NT z tego co pamietam

    2. na 99% nie , Master/Pentium 18/08/17 22:10
      w NT4 USB działało tylko z konkretnymi urządzeniami na konkretnych i dedykowanych sterownikach. Ogólnie to będzie problematyczne do dostania.
      Może poprostu szukaj takiej samej karty jak padła? Chyba będzie najprościej.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

  4. Nie mogę wymienić karty, , Takkyu 19/08/17 00:25
    bo jest zintegrowana. Padł układ na płycie głównej.
    Nie mam nikogo, kto by chciał podjąć się naprawy, mimo że sam chip Intela (nie pamiętam nazwy) można kupić.
    Z kolei cała płyta główna używana kosztuje 4500 euro. (Siemens Sinumerik PC50 z Celeronem 533 i 256MB RAM).
    Na komputerku porty USB działają z myszkami i klawiaturami. Innego urządzenia tam nie miałem. Wiem, że są dodatkowe sterowniki do obsługi USB dla NT 4.0 i wiem również, że obsługa jest problematyczna.
    Wydaje mi się, że ten 3C19250 byłby ok. Te sterowniki sprawdzę sobie, czy na maszynie wirtualnej w ogóle chcą startować.

    1. nikt? , LooKAS 19/08/17 09:43
      pierwszy link z googla po wpisaniu Siemens Sinumerik PC50 i zgłasza się jakaś firma która świadczy takie usługi. https://rgbnaprawy.pl/serwis_sinumerik/

    2. są to sterowniki do KONKRETNYCH urządzeń USB , Master/Pentium 19/08/17 10:28
      a nie samego USB jako takiego.
      Swego czasu też z tym walczyłem. Tj. z NT4 vs USB.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

  5. a może karta na PCMCIA , Raffi 19/08/17 20:13
    bo widzę, że jest na płycie

    http://www.ebay.com/...-Fully-Tested-/141186142439

    http://allegro.pl/...net-szczecin-i6717816094.html

    stery dla NT 4.0 są :)

  6. A na PCI nie możesz? , ligand17 23/08/17 17:41
    Z tego co widzę to na płycie jest gniazdo PCI-X po podłączenie risera. Chyba można spróbować tam włożyć riser + kartę PCI/PCI-X? Nie myślałeś nad tym?

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL