TwojePC.pl © 2001 - 2024
|
|
A R C H I W A L N A W I A D O M O Ś Ć |
|
|
|
Przeniesienie dostawcy prądu do innego operatora - przerabiał ktoś? , Dexter 10/04/18 19:16 Dostałem ulotkę z czymś takim w Orange:
https://www.orange.pl/view/energia
Czytam mniej więcej:
0 zł/kWh przez pierwsze 3 miesiące
Gwarantujemy, że cena za 1 kWh nie będzie wyższa od obecnej stawki Twojego „Sprzedawcy z urzędu” (czyli: Energa Obrót S.A., Enea S.A., Tauron Sprzedaż sp. z o.o., PGE Obrót S.A. lub Innogy Polska S.A.)
Brzmi nawet spoko, przerabiał to ktoś? Mi w sumie wisi komu będę płacił za prąd.Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
Odpowiedzi oleję.
THX! - Opłaty rzesyłowe dalej płacisz do PGE , john565 10/04/18 21:07
więc dwie faktury, bałagan a z pomarańczową zarazą przy ich taktykach przy usłcugah telekomunikacyjnych to nawciskają ci gówno-usług.f*ck - Wciskania się nie boję, jestem dość asertywny w tych sprawach :-) , Dexter 10/04/18 21:15
Mam internet od nich i nie narzekam.
A coś więcej o tych dwóch fakturach?
Bo w ich FAQ czytam, że "Jeśli skorzystasz z umowy kompleksowej będziesz otrzymywał/-a jedną fakturę uwzględniającą opłaty za dystrybucję i zużytą energię. Umowa kompleksowa dostępna jest wyłącznie dla klientów Indywidualnych. Jeśli skorzystasz z umowy sprzedażowej będziesz otrzymywał/-a dwie faktury: jedną za dystrybucję od obecnego OSD i drugą za sprzedaż energii od Orange.".
Ale może czegoś nie kumam.Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
Odpowiedzi oleję.
THX! - jeden podmiot , myszon 10/04/18 21:39
sprzedaje ci energię, drugi ją przesyła. Sprawdź jakie masz teraz opłaty i porównaj z nową ofertą.
- A jaka stawką za kWh , Normalny 10/04/18 21:32
po tych trzech promocyjnych miesiącach?"Każdy pojazd w ruchu powinien mieć
kierującego." Konwencja Wiedeńska - Piszą, że... , Dexter 10/04/18 21:38
"Począwszy od 4-ego miesiąca umowy pobrana energia czynna jest rozliczana wg. stawek za 1 kWh nie wyższych od stawki jaką Klient zapłaciłby pozostając u swojego Sprzedawcy energii".
Pytanie czy nie doliczają czegoś extra.Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
Odpowiedzi oleję.
THX! - No to też przeczytałem. , Normalny 10/04/18 21:58
To jest jakaś gwarancja nie przekroczenia dotychczasowych cen za kWh, ale nie jest to chyba równoznaczne, że będzie stawka taka jak do tej pory. Niech będzie mniejsza :-)"Każdy pojazd w ruchu powinien mieć
kierującego." Konwencja Wiedeńska
- W skrócie napiszę, nie przenoś , sofolok 10/04/18 22:21
Jest to podyktowane dbaniem o twoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Żona pracowała w Enerdze.
Nie będę się rozpisywał bo nie wiem ile mogę, jeśli chcesz coś wiedzieć więcej to napisz na email.
Pozdrawiam
MarcinPozdro. - Całe to przenoszenie sie do innego dostawcy energii (prądu/gazu) , Zbyszek.J 10/04/18 22:58
Całe to przenoszenie się do innego dostawcy energii (prądu/gazu) powinno zostać konkretnie uregulowane i ograniczone- to znaczy możliwość zostania sprzedawcą prądu i gazu powinna być znacznie trudniejsza niż obecnie.
Bo aktualnie narobiło się firm krzak, które sprzedają prąd/gaz kilka procent taniej od klasycznych dostawców, ale wiele ludzi się na nich nacięło. Poniżej przykładowo lista dla sprzedawców gazu:
https://www.psgaz.pl/procedura-zmiany-sprzedawcy
mamy tu na liście około 100 podmiotów (lista dostępna przez "pokaż tabelę podmiotów), z czego 80-90 to zupełne no-name. Ludzie zawierają z takimi no-name'mi umowę na sprzedaż prądu lub gazu a potem są rozczarowani. Na liście no-name'ów brakuje jeszcze chyba tylko latającego potwora spaghetti.
Rząd powinien się za ten proceder wziąć podobnie jak za telefonicznych marketerów i smsy Premium.
- w uszczegółowieniu , Zbyszek.J 10/04/18 23:02
https://www.ure.gov.pl/...-Prad-i-Gaz-Sp-z-oo.html
a spółka dalej istnienie na liście sprzedawców gazu w PGNIG. Powinien powstać jakiś organ kontrolny usuwający koncesję na sprzedaż prądu i gazu kiepskim firmom, i kontrolującym ten rynek tak jak KNF kontroluje sektor finansowy.
- Trzeba to dokładniej przeliczyć... , abes99 10/04/18 23:54
Akurat siedzę w cennikach Tauronu, bo właśnie przeszliśmy na tzw. taryfę 'antysmogową' G12as. Przejrzałem cennik Orange i porównałem ceny prądu - we wszystkich taryfach są wyższe. Hasło, że będą niższe od aktualnego sprzedawcy, dotyczy tzw. 'taryf sprzedawcy' (rozwiń po 'zgodnie z regulaminem..' na stronie Orange) jest dość mylne. Są to chyba takie 'podstawowe' taryfy, uzgadniane z URE, od których przynajmniej Tauron ma kilka lepszych ofert z tzw. cennikiem, który obowiązuje Cię przez jakiś określony okres. Np:
https://www.tauron.pl/...mu/prad/taryfa-sprzedawcy - G11 / 0,2758 zł/kWh netto
https://www.tauron.pl/...ad/prad-z-serwisantem-24h - G11 / 0,2322 zł/kWh netto
A w Orange masz w G11 / 0,2599 zł/kWh netto.
Musiałbyś to dokładniej policzyć, biorą pod uwagę opłaty handlowe (w Orange może ich nie być) oraz swoje zużycie energii. Może się okazać, że te 3 miesiące darmowego prądy (ale już nie jego dystrybucji!!!) w Twoim przypadku będą całościowo lepsze, pomimo nominalnie wyższych cen za prąd, które mógłbyś mieć u innego dostawcy.
Jak masz G11 i rozważasz G12 (taryfę nocną/dzienną) to bardzo fajnie wygląda oferta Fortum (bodajże nazywa się 'Godziny') - przez 6 miesięcy w taryfie nocnej prąd jest za darmo. Fajna promocja, jak ktoś ogrzewa prądem w II taryfie, można zimę przejechać tylko na opłatach za przesył ;). Warunkiem jest przejście do nich z taryfy G11...
Narka i pozdruffka ;)
abes99 - jaki masz limit roczny , Carat 11/04/18 22:00
w G12as dla którego nie obowiązuje Ciebie tańsza energia?
O ile kWh rocznie planujesz zwiększyć zużycie, że wybrałeś G12as?
- Wg moich obliczeń , abes99 11/04/18 23:30
próg startowy niższej ceny w nocnej taryfie powinien być w okolicach 450kWh (mniej więcej tyle zużyliśmy w ostatnim roku, dom w remoncie). Planowane zużycie roczne wychodzi mi ok. 12500kWh (licząc z górką, więc może będzie mniej). Wszystko na prąd, w tym ogrzewanie akumulacyjne w taryfie nocnej (kable grzejne w wylewce betonowej). Dom ok. 190m2...Narka i pozdruffka ;)
abes99
- ta taryfa to ściema , Hitman 12/04/18 13:08
http://www.rp.pl/...ogowa-to-na-razie-porazka.htmlTeoretycznie okłamywanie samego siebie
jest niemożliwe. W praktyce robi to
każdy z nas. - Wszystko zależy od sytuacji... , abes99 12/04/18 13:39
Dla nowych podłączeń lub przy minimalnym zużyciu w poprzednim roku może się opłacać. Skoro w dziennej strefie mam prąd w cenie G11 (w G12 jest droższy), a w nocnej mam jeszcze taniej niż w G12 (+ niższe opłaty za przesył), to jak ma się nie opłacać? Różnica taka, że nie ma dwugodzinnego okienka popołudniu (zwykłe G12 ma 8h w nocy + 2h w dzień, w G12as jest tylko 8h w nocy). Wg moich obliczeń, nawet zakładając ogrzewanie budynku 2h w dziennej strefie (czyli analogicznie jak w zwykłej G12), koszty roczne wychodzą bardzo zbliżone. Jeśli wystarczy grzanie tylko w nocy, będą niższe. Kolejny plus dla mnie, to niska cena prądy w dzień (taka jak w G11), a że remont jeszcze w toku, to będziemy mieli spore zużycie w dzień. Docelowo (wg teoretycznych moich obliczeń) tylko G12w może wyjść odrobinę taniej (cały weekend w II taryfie). Ale wszystko zależy od tego jak nam się w praktyce rozłoży zużycie prądu w strefach. Cennik z taryfy G12as obowiązuje rok, a jeśli uda się założyć fotowoltaikę, to i tak przejdziemy na inną taryfę (G12as wyklucza prosumentów).Narka i pozdruffka ;)
abes99 - nie ma szans byś wyszedł , Hitman 12/04/18 13:54
lepiej niż g12w bo to nie tylko weekendy ale i dni ustawowo wolne - więc taryfa G12as nie ma sensu bytu - ja liczyłem dla siebie równomierne zużycie przez całą dobę i jeszcze taniej wychodzi G13 ale to już drobne - dodatkowo Tauron chciał mi dać 5% jeszcze taniej niż w cenniku i fakturę opłacić do wysokości 150zł..
Przelicz tą fotowotaikę na spokojnie jeszcze raz bo bez dobrej dotacji nie ma szans na zwrot w rozsądnym czasie.. Mój szwagier ma 10kw na dachu mam wgląd przez www jak mu to tańczy i słabo to widzę - b. słaboTeoretycznie okłamywanie samego siebie
jest niemożliwe. W praktyce robi to
każdy z nas. - To już zależy od sytuacji... , abes99 12/04/18 14:35
W skali roku G12w wychodzi ok. 200zł taniej względem G12as. Przynajmniej z teoretycznych obliczeń i zakładając przy G12as grzanie 2h w droższej strefie. Jeżeli wystarczy grzanie tylko w nocnej strefie, to G12as wychodzi ok. 200zł taniej względem G12w. Mniej więcej tak to wychodzi:
G12as - 4400zł/rok (grzanie 8h w nocy + 2h w droższej strefie)
G12w - 4200zł/rok
G12as - 4000zł/rok (grzanie tylko 8h w nocy).
Ale G12as pasuje nam teraz, bo nie mamy drożej w dzień, co na etapie remontu jest przydatne.
Jak dobrze pójdzie, to mamy szanse załapać się na dofinansowanie 80% (lub w drugim programie regionalnym nawet 100%). Wiem, że montując samemu się to praktycznie nie kalkuluje.
Narka i pozdruffka ;)
abes99 - Jeszcze uzupełnię o proporcje... , abes99 12/04/18 14:38
W moim teoretycznym rozważaniu, biorąc pod uwagę ogrzewanie elektryczne, ciepłą wodę, wentylację z rekuperacją oraz prąd bytowy, wychodzą mi takie proporcje udziału zużycia prądu w droższej strefie (dziennej, T1):
G12as (tani prąd tylko 8h w nocy) - 39% T1 zakładając dogrzewanie 2h w drogie strefie
G12 - 25% T1 (8h w nocy + 2h w dzień)
G12w - 19% T1 (j.w. + weekendy i święta)Narka i pozdruffka ;)
abes99 - przy większych mrozach , Hitman 12/04/18 14:58
może być mało te 8 godzin grzania na dobę ale do lekkich minusów powinieneś wyrobić - grunt to dobre ocieplenie wykonane fachowo..
Napisz kiedyś jak to wychodzi w praktyce - lubię wiedzieć czy gaz z podłogówką ma rację bytu w stosunku do prądu..Teoretycznie okłamywanie samego siebie
jest niemożliwe. W praktyce robi to
każdy z nas. - Im mniejsze zapotrzebowanie na energię , Carat 13/04/18 20:56
czyli im bardziej ocieplony budynek tym bardziej opłaca się elektryka.
Ogrzewanie gazowe oznacza spory wydatek na kocioł, na wkład kominowy, na coroczne przeglądy, konserwacje itp.
Przy elektryce w zasadzie nie ma problemów z konserwacją, więc spadają potem koszty i nie ma ryzyka zaczadzenia.
Patrząc z drugiej strony z gazu łatwo możemy uzyskać dużą moc cieplną, co przy elektryce stwarza ograniczenia techniczne.
Dla gazu 20-25kW to pikuś, przy elektryce przyłącze 20-25kW to już może być spore wyzwanie.
- Nie rób tego , MayheM 11/04/18 11:35
jak piszą poprzednicy. Zdrowie, nerwy, depresja, kary, bałagan.
Brak jakichkolwiek przesłanek ku zmianie, zysk żaden, a możesz jeszcze dopłacać, a rozwiązać umowy się nie da bez sądu. - OK, temat jasny :-) , Dexter 11/04/18 12:31
Dzięki.Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
Odpowiedzi oleję.
THX! - Na przyszłość pamiętaj , Carat 11/04/18 21:56
że w przypadku prądu masz coś takiego jak usługi dystrybucji, które zależą od dystrybutora, który działa na Twoim terenie. Dystrybutor jest stały i nie możesz go zmienić, więc nie unikniesz opłat dystrybucyjnych.
Dodatkowy element to cena energii czynnej i tylko tym składnikiem sprzedawca kusi potencjalnych klientów.
Tylko koszt energii czynnej to ok. połowa kosztu 1kWh, a zwykle różnice w cenie nie sa kolosalne, aby było to specjalnie opłacalne.
Często sprzedawcy doliczają tzw. opłatę handlową za wystawienie faktury itp. na poziomie np. 10zł/mc. W efekcie przeciętne gospodarstwo domowe zamiast oszczędzać to przepłaca te parę złotych miesięcznie.
Musiałbyś mieć ogrzewanie elektryczne, aby jakieś cząstki grosza miały większy wpływ na wysokość rachunków w skali roku.
Jak chcesz to zrób sobie symulację ile płacisz teraz, a jakie miałbyś rachunku po uwzględnieniu wszystkich kosztów wg nowej oferty. Warto pamiętać, że niektórzy sprzedawcy w ramach promocji zwalniają z opłaty handlowej przez pierwszy rok/dwa, a potem nie ma zmiłuj i będą ją doliczać. |
|
|
|
|
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL |
|
|
|
|