Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16

 Dzisiaj przeczytano
 43187 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Połączenie dwóch laptopów kablem rwie się , ildest 18/11/18 12:57
Cześć,
Chciałem podłączyć dwa laptopy kablem żeby przesłać ze starego na nowy pliki. Ustawiłem na sztywno ip na obu, widoczność sieci, protokół w wersji 4. Przy sprawdzaniu pingu na starym zawsze pokazuje że połączenie jest, mimo że jak kliknie na sieć w mój komputer to żadnego udostępnionego folderu z nowego nie widzę. Z kolei na nowym rzadko kiedy sprawdzając ping pokazuje że jest połączenie, ale w sieci widzi stary komputer. Jeśli uruchomie ponownie oba komputery udaje się je połączyć. Zaczynam przerzucać i po dwóch, trzech minutach zrywa połączenie. W tym czasie udaje się przerzucić kilka plików, po czym znowu trzeba uruchomić ponownie oba komputery. Nikt w tym czasie nie dotyka komputerów ani kabla. Kable sprawdziłem dwa i na obu jest to samo. Sterowniki kart sieciowych są aktualne. Wifi w czasie połączenia kablem jest wyłączone. Jak łącze komputery przez wifi to problemu nie ma, ale przerzucanie trwa za długo. Stary komputer to toshiba satelite, nowy dell g3. Na obu jest win 10. Co może powodować zrywanie połączenia?

  1. zmiejsz prędkość łącza , Master/Pentium 18/11/18 13:37
    ustaw na sztywno 100Mb i spróbuj ponownie. Prawdopodobnie sieciówka w starym komputerze ma niezgodną/fochliwą implementację 1Gb. Tak, była więcej niż jedna implementacja 1Gb na Cat5e.
    Łącz się po IP (nazwy w sieciach MS to jest osobna bajka/dramat).
    Jeśli plików masz dużo to zastanów się nad jakimś FTP do przerzucania. Choćby Filezilla server.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. Zadziałało , ildest 18/11/18 14:19
      Zmieniłem na sztywno, użyłem total commandera i poszło, dzięki za podpowiedź

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL