Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Martens 04:22
 » Visar 04:22
 » Duke Nuke 03:37
 » Promilus 03:16
 » kosa23 03:09
 » komisarz 02:59
 » elliot_pl 02:33
 » doxent 02:30
 » biEski 02:22
 » Guli 02:01
 » beiks 01:52
 » pwil2 01:51
 » loccothan 01:49
 » XTC 01:36
 » Banan 01:26
 » siwydym 01:26
 » Lucyferiu 01:10
 » Tomasz 01:05
 » Shark20 01:03
 » SpiDy 00:59

 Dzisiaj przeczytano
 3926 postów,
 wczoraj 21068

 Szybkie ładowanie
 jest:
wyłączone.

 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Zanikające pixele na LCD od radia CD Audi Symphony 1 , nosilence 3/01/19 20:38
Miałem auto w naprawie, niestety musiał zostać odłączony akumulator, wiec w radiu pojawił się na napis SAFE, trzeba było wpisać kod, więc go odblokowałem u elektryka samochodowego, wpisałem kod i po tej usłudze, tak wygląda Text RDS. Coś się spieprzyło, elektronik mówi, że on nic nie uszkodził. To co jest do cholery?
Z tego co widzę np. RDS na dwóch różnych radiach to np. na RMF FM i Radio Weekend dwie pierwsze literki szfankują, ale pixele się pokazują w tych miejsach na dwóch różnych radiach, więc nie wiem w czym problem?, rozkręciłem radio wyczyściłem laser, bo miałem też problem z czytaniem płyt CD, mogę zdradzić jak to zrobiłem, patyczkiem do uszu i spirytusem przeczyściłem laser, płyty teraz czyta od strzała.
Jednak co się dzieje z tym LCD i dwiema pierwszymi literkami? zdjąłem cały LCD, jest on na 3 taśmach przypięty do płyty, nie widzę żadnego uszkodzenia taśmy

Znalazłem w internecie pewien sposób na to, ale nie wiem jak za to się zabrać by nie uszkodzić i których miejscach ponakłuwać linie na łączeniu taśmy

Link:
https://naforum.zapodaj.net/164975e8a3fd.jpg.html

Taki sposób znalazłem na internecie :
cytat:
Po wyjęciu radia samochodowego i zdemontowaniu panelu wystarczy ponakuwać linie na łączeniu taśmy z płytą oraz z samym wyswietlaczem, Ja uzylem starego przytepionego cyrkla bo balem sie ze igla przebije sciezki i bedzie kaplica.
 1. Znam to, miałem, w końcu naprawiłem , Conroy 3/01/19 21:27
  Do LCD i płytki jest przyklejona taśma. Klej jest aktywowany termicznie. Po iluś tam latach zaczyna puszczać i niektóre ścieżki przestają przewodzić, a to powoduje, że pewne linie przestaną się wyświetlać. Nie wiem czy to kwestia nagrzewania się wnętrza auta latem i późniejszego stygnięcia. Tak czy inaczej jest to typowa usterka. Z czasem będzie coraz więcej odklejonych ścieżek i wyświetlacz zrobi się mało czytelny. Nie stanie się tak raczej z tygodnia na tydzień, dałbym mu rok, dwa.

  Można to poprawić lub naprawić.

  Poprawianie.
  Taśmę nakleja się na gorąco. Poprawa obejmuje rozgrzanie taśmy do temperatury zbliżonej do temperatury łączenia aby podolepiać ew. odklejone ścieżki. Można to zrobić lutownicą z regulacją temperatury. Należy ustawić ją na niezbyt gorąco aby nie potopić taśmy (można spróbować tknąć grotem jej krawędź bez ścieżek). Następnie lekko dociskamy kolejne ścieżki taśmy od strony płytki. Można sobie pomóc gumką do ścierania i lutownicą podgrzewać a gumką dociskać. Jest to kiepska metoda, bo pomaga na niezbyt długi czas i często nie udaje się przywrócić wszystkich linii do życia. Przechodziłem przez to dwa razy. Za każdym razem poprawiłem go tylko trochę. Najdalej po roku było jak wcześniej.

  Naprawa.
  Naprawa obejmuje wymianę taśmy. Do tego celu należy użyć lutownicy ze specjalnym silikonowym grotem. Trzeba też skądś zdobyć taśmę, ale może być na Allegro - trochę ich tam jest. Starą taśmę należy usunąć, miejsca kontaktów wyczyścić i następnie nakleić nową. Robiłem to, efekt rewelacyjny, bo działa wszystko. Trzeba się nie śpieszyć, być dokładnym i delikatnym przy pracy ze szklanym wyświetlaczem. Przydaje się jeszcze szkło powiększające, takie z 10x.

  Opis czynności, zdjęcie grota lutownicy znajdziesz tu https://e31wiki.org/...mation_display_pixel_repair

  Ja się też posiłkowałem tą instrukcją. Wyświetlacz inny, a zamiast acetonu użyłem mniej agresywnej benzyny ekstrakcyjnej.

  Jeśli się zdecydujesz to służę radą i zdjęciami z procesu wymiany.

  http://flickr.com/photos/myhacien
  da

 2. czy chciałbyś się podjąć naprawy ? , nosilence 3/01/19 22:29
  jeśli tak wysłałbym do Ciebie sam wyświetlacz, tylko kwestia ile byś za to chciał? czy jest sens do Ciebie wysyłać ? Co o tym myślisz?
  Całe radio ten model identyczny lecz w kiepskim stanie mogę dostać za 63zł , przeszukałem internet - w koszt wliczona przesyłka.

  1. Przy tej cenie to nie ma sensu. , Conroy 4/01/19 17:37
   Kupisz używane ze sprawnym wyświetlaczem i przełożysz środek co by z zewnątrz też ładnie wyglądało. Z taką ceną nie da się w ogóle konkurować, bo to będzie pewnie cena samej nowej taśmy (sprawdzałeś czy w ogóle są dostępne?) i przesyłka radia w tę i z powrotem.

   U mnie używany moduł wyświetlacza kosztował minimum 150zł i to jak się trafiło taki sprawny. Więc stwierdziłem, że spróbuję sam, to jeszcze się czegoś nauczę i będę miał satysfakcje. Jak się nie uda to dopiero wtedy kupię. No i u mnie było duuużo gorzej, było trudno odczytać godzinę. Więc mało ryzykowałem.

   http://flickr.com/photos/myhacien
   da

 3. jesli tak to ... daj mi do siebie jakiś kontakt telefoniczny na e-mail , nosilence 3/01/19 22:58
  atbman@gmail.com

  Pozdrawiam

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2020, TwojePC.PL