Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » BigLebovs 03:50
 » rainy 03:34
 » Pyniek197 03:06
 » Zbyszek.J 02:31
 » Qjanusz 02:12
 » GULIwer 02:03
 » piszczyk 01:30
 » Martens 01:19
 » tian 01:09
 » PCCPU 00:55
 » DJopek 00:49
 » Pawiano 00:36
 » pawel1207 00:34
 » Adamusss 00:20
 » ziemowit 00:18
 » rad 00:15
 » witekvvv 00:05
 » housik 00:05
 » Wedrowiec 23:58

 Dzisiaj przeczytano
 3102 postów,
 wczoraj 22814

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

w końcu mamy pierwszy przypadek wirusa !!! Nie jesteśmy już w tyle Europy , blimek 4/03/20 08:35
nareszcie jakiś powód do dumy.
Tylko czemu rząd nic nie robi ????

twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

 1. Re: , Surfman 4/03/20 08:52
  Z jednej strony nie ma co panikować, z drugiej strony bierność nasza jako Państwa jest straszna. Podobno zachorowanie wynika, iż ktoś do nas przyjechał z Niemiec i od tego gościa nastąpiło zarażenie. Wcześniej była dyskusja o tym jak dobrze działamy i nie ma czego się obawiać, a teraz wychodzi na to że brak kontroli stanu zdrowia pacjentów na granicach przyniósł taki efekt jaki mamy. No cóż przy tym hipochondrycznym narodzie będzie masakra. Wszyscy poleca do lekarza z każdym przeziębianiem bo mają wirusa, a Ci którzy będą potrzebowali pomocy jej nie otrzymają. Przy ilość lekarzy ograniczeniach wizyt etc., będzie masakra. Mam znajomą która pracuje w spożywce, firmy produkujące np. makaron nie nadążają z dostawami do sklepów.
  Cóż jak zwykle w tym Państwie profilaktyka zawiodła, ministerstwo zdrowia niestety nie ma czym się pochwalić. Ciekawe ile przypadków już jest, bo testów też chyba najmniej na świecie jeszcze do zeszłego tygodnia robiliśmy.

  Mój config??...Wystarczający:)

  1. ale jak chcesz kontrolować ludzi , PaKu 4/03/20 09:00
   na granicach których nie ma? Takie pierdzielenie że państwo zawiodło bo mamy wirusa...

   bez podpisu

   1. Re: , Surfman 4/03/20 09:30
    Nie zatrzymać, kontrolować. Granic nie ma, ale skoro grozi nam Epidemia, jak inne Państwa przywracamy kontrolę na granicach i tyle. Jeśli uważasz że powinniśmy pozostawić wszystko samym sobie i liczyć potem tylko ilość osób zmarłych to słaby pomysł. Przypominam że Państwo jest dla ludzi a nie ludzie dla Państwa i jego rolą jest ochrona ludność.

    Mój config??...Wystarczający:)

    1. to się zwyczajnie nie uda , Master/Pentium 4/03/20 09:36
     choroba ma conajmniej kilkudniową okres inkubacji -> przepuścisz ludzi. DO tego grypa da ci od cholery false positive. Zaś bezobjawowi nosiciele dadzą ci false negative.

     Ludzie, dostajecie totalnego pierdolca. To jest jeden z setek potencjalnie grożnych wirków krążących wśród ludzi. Nie on pierwszy ani ostatni na którego można się "naciąć". Jak masz pecha to brodawczak cię zabije.

     Nie ma tego złego , co by się w gorsze
     obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
     włącz komputer :-)

     1. Re: , Surfman 4/03/20 09:44
      Po pierwsze napisałem wyraźnie że nie ma co panikować, druga sprawa pisałem profilaktyka. Trzecia sprawa że jesteśmy jednym z ostatnich Państw w których wykryto i kompletnie nie korzystamy z doświadczeń innych Państwa. Olaliśmy to, choćby sprawa wykonywania samych testów. Nie mówię że jest źle, uważam i to jest moje własne zdanie że można było to lepiej kontrolować, tak jak mówiłem profilaktyka. Co do kontroli na granicach, nie musimy zatrzymywać każdego samochodu, ale dlaczego nie kontroluje się autokarów z wycieczkami grupowymi np. z Włoch?

      Mój config??...Wystarczający:)

      1. edit: , Surfman 4/03/20 09:52
       Chodzi o to że mówimy o skrajnościach, a nie musimy tylko olać temat lub wszystkich kontrolować. Są jeszcze etapy pośrednie które, mogą pomóc i ograniczyć skutki. Zresztą mam wrażenie ze dyskusja ostatnio w każdym temacie leci od granicy do granicy, albo wszystko albo nic, 0/1. Jest więcej kolorów niż tylko czarny i biały, i możemy w każdej sytuacji, od politycznej przez zdrowotną, czy w tematyce tego portalu, poszukać rozwiązań pośrednich która pomogą lub ograniczą, straty, skutki i inne pierdoły.
       I nie wdając się w politykę pod kątem tego kto rządzi, po prostu tego zabrakło w reakcji naszego rządu. Zobaczycie że ilość zarażonych teraz poleci lawinowo, choćby z powodu tego że w ciągu tygodnia robimy obecnie 400% więcej testów, pytanie czemu dopiero teraz?

       Mój config??...Wystarczający:)

      2. ehhh, testowałeś ty cokolwiek kiedyś? Ale tak w warunkach bojowych. , Master/Pentium 4/03/20 10:04
       Wiesz co to to specyficzność testów, okno diagnostyczne itd?
       Ogólnie szerokie testy u ludzi -> od cholery false possitive -> nieuzasadniona panika. O koszcie testów nie wspominając.
       Testuje się tylko ludzi co do których mamy cokolwiek uzasadnione podejrzenie że mogli się zarazić (tj. byli w chinach albo wrócili z włoch). Testowanie Zosi z warzywniaka która wrócila z wycieczki do Niemiec jest poprostu bezcelowe. Poprostu choroba pani Zosi na 99,9% jest przeziębieniem/grypą.

       Nie ma tego złego , co by się w gorsze
       obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
       włącz komputer :-)

       1. Re: , Surfman 4/03/20 10:11
        Poddaje się, piszesz o testowaniu tych ważnych przypadków np. z Włoch i Chin. Ja napisałem o testowaniu np. autokarów z Włoch czyli osób z wysokiej grupy ryzyka, czyli zgodnie z Twoją informacją/tezą, a piszesz mi o Pani z Warzywniaka.........wycofuje się z dyskusji.

        Mój config??...Wystarczający:)

        1. A jak chcesz to testować ? , JE Jacaw 4/03/20 10:33
         Ale tak praktycznie, a nie sloganowo. Choroba przez np. 14 dni może nie dawać żadnych objawów, do tego testy nie są w 100% pewne i trwają... czyli co zatrzymujemy autokar na granicy na 2 tygodnie, wysyłamy próbki, czekamy na wyniki i dopiero potem ich ewentualnie wpuszczamy ?

         Do tego musielibyśmy wszystkie granice zamknąć itd. Generalnie ja tego nie widzę w praktyce. Poza tym uważam, że już dawno ten wirus jest u nas, tylko o tym nie wiemy, w Niemczech niby około 200 osób jest zarażonych i mam uwierzyć, że ta osoba, która do nas przyjechała, akurat trafiła na jedną z nich ? Moim zdaniem jest ich przynajmniej rząd wielkości więcej, tylko o tym nie wiemy.

         Oczywiście nie należy niebezpieczeństwa lekceważyć i np. ograniczenia w odwiedzinach w szpitalach wydają się często sensowne (ba... moim zdaniem powinny już dawno zostać wprowadzone i to nie z powodu akurat tego wirusa, ale to już inna bajka), warto dbać o higienę oraz nie wystawiać się na dodatkowe ryzyko. Jednak w obecnych czasach (m.in. bez granic w UE) granice państwowe dla takiego wirusa to żadna przeszkoda i nie warto takie kontrole pakować środków.

         Socjalizm to ustrój, który
         bohatersko walczy z problemami
         nieznanymi w innych ustrojach

        2. JE Jacaw już ci sensownie odpowiedział , Master/Pentium 4/03/20 10:47
         Nie ma szansy złapać na granicy wszystkich autokarów i samochodów z Włoch bo niby skąd będziesz wiedział że jadą z tamtąd? Będziesz zatrzymywał absolutnie każdy samochód? -> korek jak cholera -> większe zagrożenie medyczne.
         To że testując tysiące osób dostaniesz od cholery false negative i false positive to już niby pierdoła ale bardzo skutecznie szerząca panikę. No i podnosząca dalej koszty całej akcji.

         Nie ma tego złego , co by się w gorsze
         obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
         włącz komputer :-)

         1. Re: , Surfman 4/03/20 12:00
          Oczywiście że nie ma sensu wszystkich, nie napisałem wszystkich tylko o tych z największej grupy ryzyka. Poza tym dbamy o to aby nie było korków czy o własne bezpieczeństwo? Możemy też nie badać wszystkich i efekt będzie taki jak wirus wylezie to wszyscy nagle zwalą się do szpitali, a wiecie jakie mamy warunki i ile tych szpitali? i ile jest w stanie leczyć tych ludzi. Już teraz w ramach paniki będzie napad na przychodnie. Nadal magiczne słowo profilaktyka, która leży i dobrze o tym wiem a bronicie tej tezy że ona nie ma sensu. Macie własne zdanie ja mam własne. Każdy miałby własny pomysł na rozwiązanie tego. I jeszcze odnośnie testów skoro pakowanie kasy w nie, nie ma sensy to czemu nagle zaczęliśmy je trzaskać? A może właśnie dlatego że ktoś się spostrzegł, że wirus jest a nie wykryliśmy go? I zamiast izolować chory by nie ciągnęli ludzi za sobą, to zrażają.

          Mój config??...Wystarczający:)

          1. edit: , Surfman 4/03/20 12:04
           Odnośnie jeszcze różnic, grypa, wirusy itd. Z Convid-19 czy jak to tam jest nie mam żadnego konkretnego leku który jest skuteczny ani żadnej szczepionki. Grypę leczymy na wiele sposobów i mamy leki. Śmiertelność grypy wynika bezpośrednio z powikłań a nie samej grypy.

           Mój config??...Wystarczający:)

           1. na grypę mamy leki?!? , Master/Pentium 4/03/20 12:07
            Jesteś że świata równoległego czy co?
            Na grypę o ile koajrzę mamy dwa leki antywirusowe o skuteczności zbliżonej do placebo.
            Szczepionka też skuteczność nie poraża. Sorry, witamy w rzeczystości, nie zastanawiało cię czemu epidemia grypy jest corocznie?

            Nie ma tego złego , co by się w gorsze
            obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
            włącz komputer :-)

            1. Re: , Surfman 4/03/20 12:16
             A kogo znasz co się szczepi przeciwko grypie? Kto wyda w Polsce dobrowolnie kasę, zamiast poleżeć 7 dni? Wszyscy wiedzą że jest szczepionka, a ile osób próbowało? Ludzie to olewają biorą nie potrzebnie antybiotyki poleżą w domu i tyle. Nie, nie panikuje i napisałem w pierwszym poście że nie ma co siać paniki. Pisze o profilaktyce aby ograniczyć zarażanie ludzi i napisałem przed Tobą o ograniczeniu roznoszenia i teraz Ty w poście wyżej piszesz to samo.....twierdzisz że się mylę jednocześnie. Profilaktyka to działania przeciw rozprzestrzenianiu się a nie izolowaniu wirusa z naszego kraju. I cały mój wywód jest stwierdzeniem że ta profilaktyka nie działa u nas w Polsce.

             Mój config??...Wystarczający:)

            2. medycyna jest innego zdania , endern 4/03/20 18:08
             https://www.mp.pl/...e-i-kiedy-warto-je-zastosowac

             1. choc posrednio pokrywa , endern 4/03/20 18:12
              sie to z twoimi informacjami.
              Jednak mp.pl to wartosciowe zrodlo informacji.

           2. nie do końca , Franz 4/03/20 12:12
            śmiertelaność grypy wynika GŁÓWNIE z powikłań nie leczonej lub nie doleczonej grypy.

            Wiadomo że wirusów jest bardzo dużo. Rozpoznanych jest jakieś 5000 (nie tylko grypy) ale na pewno jest ich więcej - wielokrotnie więcej.
            Nawet całkiem ostatnio znaleziono w zmarźlinie 28 nowych które czekały tam jakieś 4000 lat :). Nasz system immunologiczny o ile jest sprawny to radzi sobie jakoś z większością ale mimo to jakieś 400 000 ludzi rocznie umiera z powodu powikłań po grypowych.

            Zauważcie jedną rzecz. Praktyczne każdy lek jest na receptę i do decyzji lekarza. Zastanawialiście się dlaczego nie dotyczy to leków na grypę ? Odpowiedź jest prosta. Nikt nie utrafi wam z odpowienim lekiem i tak.
            Prościej i taniej aby każdy próbował się leczyć sam. Ogranicza to kolejki i ilość potencjalnych ofiar.

            Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
            Niedługo nas z ujni europejskiej
            wyrzucą.

            1. leków na grypę??? , Master/Pentium 4/03/20 12:47
             w aptece nie ma leków na grypę. Są na kaszel, gorączkę, ból itd. Czyli na objawy.
             Skąd to przeświadczenie o istnieniu leków na grypę?

             Nie ma tego złego , co by się w gorsze
             obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
             włącz komputer :-)

             1. skrót myślowy - wiedziałem że się do niego odniesiesz ;) , Franz 4/03/20 13:09
              lek na obiawy grypy potecznie lek na grypę, a tak mówiąc wprost również na objawy przeziębienia . Jedyny skuteczny lek na grypę to nasz układ odpornościowy który trzeba trenować.
              Reszta wypowiedzi się zgadza :)

              Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
              Niedługo nas z ujni europejskiej
              wyrzucą.

          2. Ehh, wirus i tak przejdzie , Master/Pentium 4/03/20 12:09
           bo sporo nosicieli jest bezobjawowych. Czy w sezonie grypy też tak panikujesz?
           W skrócie: nie da się tego zatrzymać, wszelkie działania są aby SPOWOLNIĆ rozwój aby poprostu nie chorowali wszyscy na raz.

           Nie ma tego złego , co by się w gorsze
           obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
           włącz komputer :-)

    2. LOL , endern 4/03/20 11:03
     ale co konkretnie mają kontrolować?
     robić badanie na wirusa kazdemu wjezdzającemu?
     mierzyć temperature? wirusa zaraza zanim ma się pierwsze objawy gorączki?

     opowiedz nam jak byś to przeprowadzil lepiej od pisiorow :)

  2. Nie da się tego zatrzymać , blimek 4/03/20 09:10
   Choćbyś stanął na głowie.
   Jedyny kraj, który jest w stanie to zrobić to chyba tylko Korea Północna

   twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

   1. chiny, singapur, filipiny? , komisarz 4/03/20 21:38
    poza tym nie chodzi o zatrzymanie a o spowolnienie.
    jednak zarzuty surfmana sa chybione - nie wiadomo kogo testowac. ale dzialania majace na celu spowolnienei transmisji, jak odwolanie lotow i imprez masowych, powinny byc wprowadzone.

    Komisarz Ryba

  3. Gosciu przyjechał z Niemiec , biEski 4/03/20 09:17
   rzut kamieniem do granicy, mnóstwo ludzi z tych rejonów pracuje w Niemczech.

 2. ależ robi , Matheo 4/03/20 08:54
  Cieszy się, że można przykryć inne tematy...
  Od dyskusji o podwyżkach po wojenki Ziobro-Banaś.

  Bilans bałaganu wyłoni się z czasem.

  Boże! - Spraw...
  aby mi się chciało tak
  jak mi się nie chce!!!

  1. #dno , blimek 4/03/20 09:08
   #dnodna

   twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

  2. no dobra... powiedz to ... nie powstrzymuj się ... , Nebuchadnezzar 4/03/20 10:12
   ten chory, to członek młodzieżówki pisu który dostał zadanie przywieźć koronawirusa do Polski aby przykryć aferę Ziobro-Banaś... przecież to oczywiste.

   dupa na stołku, morda przy korycie...

   1. ależ wy jesteście zapalczywi... , Matheo 4/03/20 15:14
    a przy tym za grosz myślenia na zimno - chyba, że udajecie.

    Oczywiście fakty są faktami, ale ich interpretacja na poziomie komunikacji ma miejsce, szczególnie za tej władzy. Ileż to razy smród wewnątrzpartyjny przykrywano oskarżeniami, zatrzymaniami, generalnie zmianą tematu?

    Wirusek jest faktem, ale wycisną z niego maxa, również na polu ukrywania innych nieprzyjemnych faktów "z życia partii", rosnącej inflacji, wyraźnym hamowaniem gospodarki, łamania konstytucji, kolesiostwa w spółkach skarbu państwa, bałaganu wokół odpadów, itd.

    Teraz PIS będzie Obrońcą Narodu!!!

    Boże! - Spraw...
    aby mi się chciało tak
    jak mi się nie chce!!!

    1. #incepcja , blimek 4/03/20 15:19
     #nowypoziomdnawdnie

     twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

     1. może w końcu ekipa kumpli , Matheo 4/03/20 15:41
      przestanie pisać bzdury

      A tego jeszcze nie było - twórcy dna wmawiają dno innym.
      Zabawne

      Boże! - Spraw...
      aby mi się chciało tak
      jak mi się nie chce!!!

      1. #dno , blimek 4/03/20 16:35
       #dnolevelhard

       twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

      2. jaka ekipa kumpli , blimek 4/03/20 16:36
       to moje alt konta podobno

       twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

       1. #projekcja , Matheo 4/03/20 19:16
        Cecha "Ekipy Kumpli" w sytuacji trudnej:

        https://pl.wikipedia.org/...Projekcja_(psychologia)

        Boże! - Spraw...
        aby mi się chciało tak
        jak mi się nie chce!!!

        1. #dno , blimek 4/03/20 19:18
         To się zdecyduj, raz mówisz, że jestem jeden, raz że jest nas wielu..#paranoja

         twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

         1. #trokiodkaleson , charczenko 4/03/20 19:43
          i zamiast jaj - wydmuszki

         2. dziękuję, że tak wnikliwie śledzisz mą twórczość , Matheo 4/03/20 20:03
          nie wiedziałem, że muszę się zdecydować...
          #blimekchroni #blimekradzi #blimeknigdycieniezdradzi

          Boże! - Spraw...
          aby mi się chciało tak
          jak mi się nie chce!!!

          1. #dno , blimek 4/03/20 20:15
           Nic do śledzenia.
           Szanuję swojego rozmówcę i czytam to co do mnie pisze.

           twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

           1. więc się tak nie biczuj, nie potępiaj , Matheo 4/03/20 20:22
            nie oskarżaj o dno...

            Nie jest tak źle! Wyjdziesz z tego - wierz mi!

            Boże! - Spraw...
            aby mi się chciało tak
            jak mi się nie chce!!!

            1. Kiedy skumasz że to idiota ? , Seba 4/03/20 20:47
             dyskusja z krzesłem jest bez sensu ...

 3. Hmmm , Remek 4/03/20 08:59
  "brak kontroli stanu zdrowia pacjentów na granicach przyniósł taki efekt jaki mamy"

  Mają zatrzymywać każdy samochód na granicy i badać wszystkich pasażerów? :)

  1. Miało być pod Surfmanem , Remek 4/03/20 09:00
   Starzeję się :)

  2. pamiętasz cyrk z "ptasią grypą"? , NimnuL-Redakcja 4/03/20 09:09
   rozłożona mata na ulicy, po której kazano jechać z prędkością ~20km/h? Bo przecież na oponach był wirus :D

   Do teraz śmieję się w głos, gdy sobie przypomnę ten idiotyzm. Zawsze po tych matach jechałem z maksymalną dozwoloną prędkością (o ile nie było auta przede mną, bo byłem chyba jedynym uczestnikiem drogi, który uważał te maty za dowcip).

   Być może teraz policja będzie rozdawała kierowcą butelki z piwem Corona i kazała wypić to 'na hejnał' na miejscu?

   Człowiek jako jednostka jest inteligentny, ale w grupie poziom pomyślunku spada wykładniczo.

   Gdyby nie wymyślono elektryczności,
   siedziałbym przed komputerem przy
   świeczkach.

   1. Jak ty na tych matach jechałeś z maxymalną :) , blimek 4/03/20 09:13
    Chyba polonezem z hybrydowym zawieszeniem ;)
    Ja pamiętam, że trzeba było zwolnić bo można było sobie uszkodzić samochód.
    Często przy takiej macie na granicy województw stał patrol wojskowy albo straży.
    Więc gratuluję max szybkości ;)

    twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

    1. no ... Polonezem ... mówimy chyba o czymś całkiem różnym? , NimnuL-Redakcja 4/03/20 09:21
     te maty były bardzo miękkie (pianka? szmata?) rozłożone na wlocie/wylocie do/z Bydgoszczy, nie było najmniejszego problemu, żeby po tym przejechać siedemdziesiątką czy dziewięćdziesiątką, bo mata miała może kilka metrów długości i nie pamiętam aby było jakiekolwiek wyniesienie pionowe - nawet autem nie bujało jak się po tym jechało - być może różne miejsca miały różne rozwiązania, ale tam samo idiotyczne ...


     https://d-pt.ppstatic.pl/...9ca2e_p.jpg?1482413320

     https://lovekrakow.pl/...0x630/901484755919_1_.jpg

     zabawny jest ten znak:
     https://radioszczecin.pl/...01-13_157891975514.jpg

     o ile pasażerowie auta nie mieli wyjść i wyturlać się na tej macie to mechanizm działania był magiczny :D

     Gdyby nie wymyślono elektryczności,
     siedziałbym przed komputerem przy
     świeczkach.

    2. tak, patrol śpiących gliniarzy, straży czy kogokolwiek innego , NimnuL-Redakcja 4/03/20 09:25
     jakby nie mieli nic lepszego do roboty w tamtym czasie :D

     https://wolnosc24.pl/...p_20161205_0FP-696x396.jpg

     https://lovekrakow.pl/...llery/571484755930_3_.jpg


     nikt tam nie mierzył prędkości, akurat w tamtym czasie kilka razy w tygodniu jeździłem między miastami i nikt nigdy nawet nie spojrzał w moim kierunku, bo sami doskonale wiedzieli jak wielkie 'bravo-sierra' to było ...

     Gdyby nie wymyślono elektryczności,
     siedziałbym przed komputerem przy
     świeczkach.

     1. u mnie na granicy Płock/Włoclawek czy Płock/Toruń , blimek 4/03/20 10:18
      to było normalnie coś na zasadzie "śpiącego gliniarza" ,
      długiego na 2 - 3 metry i na tych metrach wysypany był piasek.
      Niestety często trzeba było zwolnić do 10 n godzinę i zawsze stał przy tym parol, który, nie spał tak jak mówisz w samochodzie obok, ale stał bezpośrednio fizycznie przy jezdni.

      coś takiego https://zdp.poznan.pl/4988-2/ jak tu na zdjęciach,

      Takich śmiesznych mat jak twoje, nigdy nie widziałem na żywca

      twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

      1. Toruń/Włoclawek , blimek 4/03/20 10:18
       Nie Płock/Toruń :)

       twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

   2. ba, pamitasz jak we wloszech na ptasia grype umarlo 100 osob , komisarz 4/03/20 22:41
    w pierwszej fazie?
    bo ja nie pamietam. ale musial byc cyrk, no lol i rotf

    Komisarz Ryba

 4. to dzisiaj w sklepach nawet octu już nie będzie , Chrisu 4/03/20 09:32
  123

  /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

 5. oficjalnie u Niemców jest teraz 203 chorych ... , Nebuchadnezzar 4/03/20 10:15
  jakie są szanse, że ten Polak miał kontakt z jednym z tych 203 osób? Praktycznie zerowe. To oznacza, że w Niemczech liczba nosicieli tego wirusa idzie w dziesiątki tysięcy.

  dupa na stołku, morda przy korycie...

  1. Re: , Surfman 4/03/20 10:36
   Nie musiał mieć kontaktu, mógł zarazić się gdzieś indziej, nie musiał tylko podróżować do Polski. To co mówisz jest prawdopodobne, ponieważ Koronawirus to kolejna mutacja grypy, ludzie z lekkimi objawami są nie diagnozowani testem, prawdopodobnie.

   Mój config??...Wystarczający:)

   1. to nie jest kolejna mutacja grypy , Master/Pentium 4/03/20 11:05
    objawy są podobne, wirus nie bardzo.
    Ogólnie dużoooo wirusów powoduje objawy grypopodobne więc to żadna nowość.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. Re: , Surfman 4/03/20 11:52
     Tu zwracam honor, faktycznie, pierwsza informacja była taka że to mutacje grypy. WHO wydało oficjalne oświadczenie że Koronawirus to kolejna wirus z swoim własnym zestawem cech.

     Mój config??...Wystarczający:)

  2. niezupelnie , komisarz 4/03/20 23:27
   gosc podobno byl na karnawale w nadreni westfalii. prosze, a tu news sprzed tygodnia:
   https://www.rmf24.pl/...j-mogly-zostac,nId,4350496

   jak widac szanse moga byc male, ale szostke w totka dalej mozna trafic.

   Komisarz Ryba

 6. Zabrakło kluczowego słowa "potwierdzony". , waldisobon 4/03/20 11:00
  Bo na bank nie jest to pierwszy przypadek, po prostu jeszcze ich nie zdiagnozowano.

  Niektórych boardowiczów uważam za idiotów i
  oni o tym wiedzą.

  1. dokładnie , Master/Pentium 4/03/20 11:03
   pewnie conajmniej przypadków sezonowej grypy jest tak naprawdę niezdiagnozowanym koronowirusem.

   Nie ma tego złego , co by się w gorsze
   obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
   włącz komputer :-)

 7. Blimuś jestś w mylnym błędzie. Jesteśmy w tyle, byliśmy w tyle i będziemy w tyle... , Micky 4/03/20 11:15
  dopóki na czele naszego państwa będzie rudy krętacz albo waginosceptyk z kotem w dłoni.

  1. Albo Tygryek , blimek 4/03/20 11:39
   Albo Komorowski 2 albo Tymiński 2 albo Biedronio -Czarzasty.

   Po za tym mówisz tak, jakbyś był przekonany, że prezydent w Polsce ma jakąś władzę :)

   twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

   1. #trokiodkaleson , charczenko 4/03/20 11:48
    #trokiodkaleson

   2. No właśnie. Czas zakończyć tą negatywną weryfikację do polityki. , Micky 4/03/20 11:49
    jw.

 8. naiwniacy , Franz 4/03/20 11:17
  w Polsce jak i wielu innych krajach nie robi się nawet testów CRP dzieciom aby stwierdzić czy to wirus czy bakteria tylko od razu jeb na oko jakiś lek lub antybiotyk. Badanie takie kosztuje 20zł w detalu a oczekujecie że nagle przebada się tysiące osób znacznie kosztowniejszym badaniem tak w ciemno :)) U nas nie ma zwyczaju i kultury badać tylko się leki wypisuje przecież.

  Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
  Niedługo nas z ujni europejskiej
  wyrzucą.

  1. Powiem lepiej , sew123 4/03/20 11:25
   Znajoma jest pielęgniarką w Szpitalu Zakaźnym w Wawie już od nastu lat. Jako osoba mająca styczność z chorymi na różne ebole, aids i ogólnie całym możliwym syfem miała okresowe badania. Od około roku takie badania może zrobić ale odpłatnie.

   Więc zobaczymy co z tego wyjdzie...

   Nine Inch Nails to jest TO :)
   iRacing Driver :)

   1. to ta znajoma co ma nagie zdjęcia Kaczyńskiego i Macierewicza ? , blimek 4/03/20 11:41
    A nie... tamten to był znajomy :)

    twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

    1. a z głową , sew123 4/03/20 12:42
     wszystko OK ?

     Nine Inch Nails to jest TO :)
     iRacing Driver :)

     1. no wlasnie , blimek 4/03/20 14:17
      wszystko ok ?

      twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

  2. niekoniecznie , Master/Pentium 4/03/20 11:26
   lekarze w PL jak NL u których byłem w ostatnich kilku latach wypisują paracetamol i pobyt w łóżku. Antybiotyk na pewno nie jest lekiem pierwszego rzutu. Wyjątkiem jest oczywiście angina ale to chyba oczywiste.
   Cześciej musiałem tłumaczyć innym rodzicom iż to jest DOBRZE że lekarz NIE wypisuje antybiotyków na przeziębienie. Oj niektórym cieżko szło zrozumienie, oj cieżko.

   Nie ma tego złego , co by się w gorsze
   obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
   włącz komputer :-)

   1. problem jest głębszy , Franz 4/03/20 11:33
    badanie powinno być przed podaniem antybiotyku lub leku podobnie działającego na bakterie. I jeśli jest bakteria to lepiej działać lżejszym środkiem ale wycelowanym konkretny szczep a nie jeb na oko.
    Oczywiście jeśli to wirus to coś na grypę i do wyra.

    Wcale działanie służby zdrowia w NL nie jest w tym zakresie lepsze bo jak się bakteria rozchula to konieczny będzie mocny antybiotyk który zrobi większe spustoszenie w organiźmie. Problem jest z kulturą badania.

    Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
    Niedługo nas z ujni europejskiej
    wyrzucą.

    1. statystyka się kłania , Master/Pentium 4/03/20 11:46
     choroby grypopodobne to w 90-95% wirusy - podanie antybiotyku jest bezcelowe.
     Angina ma osobne objawy - kwestia diagnostyki i tutaj faktycznie przydałoby się bardziej precyzyjne leczenia ale zwykle jak będziesz czekał na testy na masz szansę że choroba albo przejdzie (w zasadzie to dobrze) albo rozogni się na dobre (a to już dość żle bo te zarazki mają sporą listę alternatywnych celów w organizmie). Więc leczenie "na czuja" nie jest takie głupie. Oczywiście w idealnym świecie powinień być posiew i określenie lekoodporności ale niestety nie żyjemy we wszechświecie z Dr. House.

     Nie ma tego złego , co by się w gorsze
     obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
     włącz komputer :-)

     1. racja , Franz 4/03/20 11:58
      chodzi o koszty i czas.
      Aczkolwiek jeśli chodzi o wirusy to szacuje się że stanowią około 80% wszystkich przypadków chorób górnych dróg oddechowych. Badanie CRP z palca daje wynik w czasie rzeczywistym praktycznie - może 5 minut. Posiewowe jest wolne ale tańsze.

      Skandynawia bardzo dużo takich testów robi bo to zdrowsze. U nas robi się to co taniej dla konkretnej jednostki medycznej a korzystniejsze dla farmakologii :)
      Efektem tego jest dziecko z wyjałowionym organizmem które nie wiadomo czemu ciągle choruje... Rodzic też jest winien bo niektórzy rządają szybkiego wyleczenia bo muszą wrócić do pracy bo im się urlop kończy itp... Takie czasy widocznie.

      Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
      Niedługo nas z ujni europejskiej
      wyrzucą.

      1. bo ja wiem... , Master/Pentium 4/03/20 12:00
       nie odnotowałem aby dziecko moje czy znajomych ciągle chorowały.

       Nie ma tego złego , co by się w gorsze
       obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
       włącz komputer :-)

     2. podanie antybiotyku przy infekcji wirusowej nie jest bezcelowe ... , Nebuchadnezzar 4/03/20 13:22
      organizm walcząc z wirusem jest podatny na infekcje bakteryjne które często równolegle rozwijają się w następstwie infekcji wirusowej (z powodu osłabienia systemu odpornościowego walczącego z wirusem). Podanie antybiotyku pomaga wyeliminować wirusa ponieważ organizm nie musi jednocześnie walczyć z bakteriami.

      dupa na stołku, morda przy korycie...

      1. tylko jeśli taka infekcja się faktycznie rozwinie , Master/Pentium 4/03/20 14:04
       z doświadczenia medycznego wynika iż jest raczej nieczęste powikłanie infekcji wirusowej. Owszem, zdarza się i wtedy kuracja antybiotykowa się przydaje. Ale jest spora różnica pomiędzy leczeniem dodatkowej infekcji (czyli w zasadzie powikłania) a dawaniem antybiotyku na wszelki wypadek.
       Aha - układ odpornościowy nie ma problemów z jednoczesnym zwalczaniem wielu różnych patogenów jednocześnie, nie przeżylibyśmy gdyby było inaczej.

       Nie ma tego złego , co by się w gorsze
       obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
       włącz komputer :-)

       1. z czyjego doswiaczenia medycznego? , komisarz 4/03/20 17:06
        w sumie nie wiem czym sie zajmujesz, moze jestes lekarzem. ale jak nie, to zapodaj linka.

        Komisarz Ryba

        1. lekarzy z którymi rozmawiałem (mam takich wsród ciut dalszej rodziny), , Master/Pentium 4/03/20 21:00
         lekarzy u któryś byłem z tego typu problemem (krzywa przegroda predysponuje do zapelenia ucha) czy różnych opracowań medycznych które się czytało.
         Ogólnie powikłanie przeziębienia/grypy typu ropny katar, zapalenie ucha, zapalenie zatok czy angina się zdarzają ale jednak nie bardzo częste. Tutaj szacowania są bardzo żróżnicowane i zależne od w zasadzie wszystkiego.

         Nie ma tego złego , co by się w gorsze
         obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
         włącz komputer :-)

   2. niekoniecznie , Chrisu 4/03/20 11:47
    nadal są tacy co na przeziębienie wypisują od razu antybiotyk...

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    1. wiem, to jest dobry powód aby zmienić lekarza. , Master/Pentium 4/03/20 11:49
     Albo przynajmniej z nim szczerze porozmawiać - to też potrafi pomóc. Niektórzy przypisują poprostu aby pacjent się odczepił.

     Nie ma tego złego , co by się w gorsze
     obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
     włącz komputer :-)

     1. zmienić lekarza... , Wedrowiec 4/03/20 13:12
      realnie się idzie do lekarza który akurat przyjmie :/

      "Widziałem podręczniki
      Gdzie jest czarno na białym
      Że jesteście po**bani"

 9. relax , endern 4/03/20 20:05
  premier polecil panstwowym spolkom szybkie rozpoczecie produkcji srodkow dezynfekujacych :D

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2022, TwojePC.PL