Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44

 Dzisiaj przeczytano
 52281 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czy to pada matryca, grafika czy cos jeszcze innego? , II_sakooL 13/01/21 18:02
Z góry przepraszam za wątek komputerowy ;), ale w trakcie pracy ekran w laptopie (lenovo y50-70) nagle zrobił się fioletowo-różowy zamiast białego, tam gdzie normalnie jest czarny po chwili robi się zielono, smuży bardzo mocno, na jasnym tle widać tak jakby wypalony obraz. Co tu pada? Dodam jeszcze, że po podłączeniu laptopa pod monitor przez HDMI wszystko jest ok.
  1. wyglada na , maciell 13/01/21 18:14
    padajaca matryce. No, ale tez moze byc jakas pierdola typu uszkodzil sie kabel sygnalowy albo cos innego. Dalbym do serwisu by stwierdzili bo tak to jest zgaduj zgadula.

    Historia jest wypisana na piaskach
    Arrakis...

    1. moze być sławny , ulan 15/01/21 10:33
      zimny lut :D

      pozdr. ułan vel ulan
      "Uwielbiam zapach napalmu
      o poranku..."

  2. czasem pomagało poprawienie podłączenia kabelka przy płycie głównej , Kriomag 16/01/21 08:08
    najczęściej był to padnięty kabelek, a czasami już lcd jak go ktoś tak pieścił dłużej.
    Poza tym to y50... ile to ma lat? :D prawdopodobnie nie przeżyje podniesienia klapy dolnej - lower case - pozamiatane wszystko wokół zawiasów...

    1. e tam , II_sakooL 16/01/21 11:50
      to byłby dalej spoko laptop. Byłby, gdyby rok temu nie padła grafika (GTX960M), i od tego czasu jadę na integrze :D

      1. to Ci powiem , Kriomag 18/01/21 12:52
        że masz szczęście, zazwyczaj nie uruchomisz mb jak pada nvidia mimo, że intel działa, thx lenovo! ;)

        ja rok temu szwagrowi składałem od nowa y50 ;) kadłubki z allegro, zamienniki i oryginały z rozbiórek, nowy lcd bo też padł (nie pamiętam czy pęknięty czy elektronika).
        Trochę to wyszło w częściach ale i tak taniej niż nowy sprzęcik, a nvidia działa jeszcze :) ale on ma 860kę
        u mnie w prywatnym y70 nvidia 960 też jeszcze śmiga :)

  3. Update :) , II_sakooL 16/01/21 11:48
    Zacząłem od wymiany taśmy, nie pomogło. Winna była matryca.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL