Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01
 » rooter666 21:58
 » Druzil 21:50
 » Markizy 21:48
 » Wedrowiec 21:43
 » DYD 21:41
 » globi-wan 21:35
 » Kraszan 21:30
 » zibi13 21:21
 » Sociu 21:17
 » Majster 21:11
 » JE Jacaw 21:01
 » gigamiki 20:59
 » patinka 20:59
 » Dexter 20:58
 » slanter 20:43
 » Wedelek 20:40

 Dzisiaj przeczytano
 110609 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Excel - jak zaktualizować łatwo zapytanie kwerendy? , Dexter 5/12/24 07:56
Mam excela, ktory pobiera dane wg wielu kryteriów z bazy SQL.
Działa to fajnie, ale za każdym razem jak chcę aby excel zwrócił mi tylko rekordy gdzie w kolumnie "MIASTO" jest Warszawa muszę klikać PPM, Tabela, Edytuj kwerendę, w kolumnie do filtrowania wybrać "miasto" i w polu obok wpisać Warszawa.
Trochę uciążliwe, jeśli się ma do filtrowania sporo miast.

Ktoś ma pomysł, jak to uprościć? Jakieś makro, odpalam, podaję Warszawa i reszta robi się sama? Albo wpisuję w komórkę np. W1 "Warszawa" i całość się filtruje?

Same filtrowanie nie zdaje egzaminu, po prostu jak odfiltrować wszystko to excel wysiada, za dużo rekordów...

Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
Odpowiedzi oleję.
THX!

  1. Hmmm... , ligand17 5/12/24 08:41
    Wpisałem w Google "excel sql query with parameters from cell" i wyskoczyło mi kilkadziesiąt filmików i artykułów na ten temat, np.:
    https://www.youtube.com/watch?v=KqHFDhPAG98
    https://www.datarails.com/...sql-query-parameters/
    https://support.microsoft.com/...a60c-cd7280e201bd
    Masz instrukcje krok po kroku, jak zrobić zapytanie z filtrowaniem w oparciu o wartość komórki.

    1. Dzięki, coś widziałem, ale trochę to było niezrozumiałe. , Dexter 5/12/24 09:47
      Drugi link wyjaśnił w prosty sposób.
      Minus taki, że nie wiem dlaczego ale selekcja po komórce działa idealnie, ale przestał działać edytor kwerend "Tej kwerendy nie można edytować przy użyciu Kreatora kwerend" :-(

      Dzięki za naprowadzenie.

      Komisarz, Blimek, Bart - nie odpowiadajcie w wątkach, które zakładam.
      Odpowiedzi oleję.
      THX!

      1. Nie pracowałem zbyt dużo , ligand17 5/12/24 10:02
        z wyciąganiem danych przez SQLa z Excela, ale wydaje mi się, że wbudowany Query Editor nie obsługuje parametrów. Do takich zastosowań jest dodatek Power Query?

      2. Ten edytor jest bardzo prymitywny , Sherif 5/12/24 10:55
        Ja bym przerobił to zapytanie na procedurę wbudowaną z parametrami.

  2. Przenieś to zapytanie do dodatku Power Query , Lysy 5/12/24 11:12
    Przenieś to zapytanie do dodatku Power Query jak proponuje ligand17. Tam masz więcej opcji np zrobisz sobie oddzielne tabele (a potem arkusze) dla każdego miasta.

    1. Albo można pójść jeszcze krok dalej , ligand17 5/12/24 11:43
      i przenieść się na Power BI :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL