Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Liu CAs 07:31
 » Kenny 07:29
 » PeKa 07:28
 » leosh 07:28
 » Sherif 07:23
 » Burni 07:22
 » Glock19 07:19
 » biEski 07:18
 » Master/Pe 07:14
 » sew123 07:13
 » rad 07:12
 » Yooras 07:07
 » PaKu 07:07
 » NimnuL 07:05
 » Strik 07:03
 » Dexter 06:57
 » Wedelek 06:54
 » dugi 06:50
 » KHot 06:45
 » Endrioo 06:41

 Dzisiaj przeczytano
 15950 postów,
 wczoraj 16145

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
A K T U A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[ot] ktoś używa interaktywnych trenażerów rowerowych i jakich aplikacji ? , RoBakk 21/11/21 12:21
jasne, są specjalizowane fora ale board jest tylko jeden ;)
od pewnego czasu użytkuję wahoo kickr core i zastanawiam się nad programem do tego.
chwilowo opłacam zwifta, nie do końca mi się podoba, zbyt komputerowy, na podjazdach zachowuje się czasem dziwnie. oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie zainstalować np. rouvy.
ale może ma ktoś tutaj większe doświadczenia ? i podzieli się ?

to nie są tanie przyjemności ale nie mogłem się powstrzymać i zakupiłem również licznik gps wahoo elemnt bolt. przy okazji, moja opinia na te temat - ten licznik genialnie współpracuje z trenażerem, po prostu must have.

Najlepszym sposobem zamawiania
piwa jest powiedzenie: Ubik

 1. Od ponad roku używam , Remek 21/11/21 16:51
  Elite Direto XR, do tego ANT+ Tacx i czujnik tętna Bontragera. Korzystałem z Rouvy (niałem kupon na miesiąc razem z trenażerem) ale wkurzały mnie jego prymitywność i te nagrane trasy (które w HD sporo zajmują i musisz pościągać) Jednak Zwift, mimo, że "animowany" jest bardziej "żywy" i interaktywny (subiektywnie).

  Jeżdżę średnio 5-6 razy w tygodniu, obecnie głównie pod kątem spalania tłuszczu. Nie korzystam z opcji szlifowania formy i podbijania watów w programach treningowych. Nie umiem więc określić zachowania na podjazdach, ale z tego co mi wiadomo jest to kwestia bardziej trenażera, niż programu. Direto obsługuje do 24% nachylenia. W zwifcie nie widziałem takich podjazdów, ale jeżdżąc np. 14-15% w porywach ewidentnie dostaję w palnik, więc moje oczekiwania są spełnione. Ditreo szybko reaguje na zmianę nachylenia i całkiem fajnie kręci się na zjazdach. Nie wiem jakie są Twoje. Zwifta mam zintegrowanego ze Stravą i to jest jedna z tych fajnych rzeczy, bo w Stravie dużo widać i jak lubisz budować sobie "historię" i masz na to środki, to myślę, że warto. Rouvy też oczywiście ma eksport do Stravy.

  Rozumiem, że licznik kupiłeś po to, aby jeżdżąc w terenie gdzieś te dane z jazdy wrzucać. Ja z braku czasu wpiąłem kolarkę w trenażer i 100% jeżdzę w chałupie.

  Pytanie jeszcze jaki rower wpiąłeś w trenażer i czy jest odpowiednio skonfigurowany w opcjach (średnica kół itp). Jak coś to pytaj. Odpowiem na tyle na ile mogę.

  1. hmmm , RoBakk 21/11/21 22:15
   licznik jako licznik i gps na trasy, ale że w pełni kontroluje trenażer to mogę sobie jeżdzić w domu, w sumie nawet nie korzystając z zewnętrznych aplikacji. rower mtb.

   natomiast zwift zaskakuje czasem podjazdami. nie widać zbyt dobrze profilu trasy i nagle przychodzi strzał z mocnym obciążeniem. widoczne to było w sumie na takiej jednej płaskiej trasie, gdzie był jeden podjazd, jakieś 5% a nagle widzę przez chwilę 25% i rower prawie staje, trudno o sensowną redukcję w takiej chwili, za moment znowu normalny podjazd... trudno się na coś takiego przygotować.
   a ogólnie trenażery wahoo chwalone są za wysoką kulturę pracy.

   Najlepszym sposobem zamawiania
   piwa jest powiedzenie: Ubik

   1. Dość dziwny objaw. , Remek 21/11/21 22:57
    Wyślij mi jak możesz, która to trasa, bo coś mi się nie chce wierzyć że z 5 na 25 skacze nagle i tego nie da się przewidzieć. Profil trasy mam wyświetlony.

 2. Kiedyś Bcool , Pio321 22/11/21 14:12
  z ich softem. Fajne bo były realne trasy, samemu też można było wgrać własna trasę, ale połączenie rwało bo leciało jako streaming więc pod tym względem słabo. Sam trenażer też taki sobie.
  Teraz używam Tacx Neo2T, no i tu technicznie mucha nie siada. Górna półka. Używają głównie dzieciaki, im dużo bardziej podchodzi Zwift niż cokolwiek innego. Ostatnio sprawdzaliśmy Rouvy, ale po roku korzystania z Zwifta koncepcja tego typu im już nie podchodziła.
  Dla uatrakcyjnienia przejazdu zastanawiam się nad zakupem windy na przedni widelec.


    
O D P O W I E D Z   N A   P Y T A N I E
    

Dzięki Rejestracji w naszym serwisie można uzyskać dostęp do zamieszczania Komentarzy do newsów oraz własnych informacji w działach Board oraz Giełda. Wystarczy podać ksywkę, hasło oraz e-mail.


    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2021, TwojePC.PL