|
TwojePC.pl © 2001 - 2026
|
 |
A K T U A L N A W I A D O M O Ś Ć |
 |
| |
|
[OT] Rękojmia za wady - finał po 2 latach , Killer 2/06/26 21:13 Jakiś czas temu w 2024 zacząłem reklamację telefonu z tytułu rękojmi w firmie na X, ponieważ zostałem olany, zlekceważony i potraktowany z buta poszedłem do sądu......
w sądzie zaczęło się jakoś na początku 2025 i właśnie miesiąc temu się skończyło..
Nie było to super szybkie postępowanie ale zapadł już prawomocny wyrok na moją korzyść. Walka była o pietruszkę bo niecałe 1800pln jednak to było moje 1800pln i postanowiłem zrobić wysiłek aby je odzyskać.
Mimo, że patrząc trochę z boku sąd grał do bramki drugiej strony to jednak Kancelaria reprezentująca drugą stronę nawet z takiej pomocy postanowiła nie korzystać i robiła wszystko "po swojemu" co w praktyce było koszmarnie nie fachowym postępowaniem i ja sam niechciałbym zapłacić za taką "usługę". Koniec końców wyrok zapadł a teraz firma X dzwoni do mnie z pytaniem o numer konta LOL ( stąd wiem, że się nie odwołali ),
ja jednak moim zdaniem zrobiłem już wszystko co musiałem w tej sprawie i nie zamierzam już robić nic więcej, więc po numer konta odesłałem do akt sprawy :)
Morał z tego jest taki, że jeżeli wiecie, że macie rację to nie dajcie sobie wciskać kitu, szukajcie darmowych porad prawnych i idźcie po swoje, pewnie minie trochę czasu ale np w moim przypadku za odzyskaną kwotę jestem dalej wstanie kupić podobnej klasy nowy telefon a koszty samego pozwu czyli 200pln też wam zwróci druga strona jeżeli wyrok będzie na waszą korzyść.
Kiedyś normą był ogół a nie margines... - nie możesz ujawnić firmy? , Demo 3/06/26 06:02
ktoś Cię reprezentował czy sam działałeś?
Ile spraw łącznie było, czy może wszystko "zaocznie"?napisalbym swoj config,ale sie nie
zmiescil:( - Przecież napisał , @GUTEK@ 3/06/26 20:58
"w firmie na X" więc można się domyśleć jaka to firma, która ma w ofercie smartfony.- o proszę , Demo 3/06/26 21:23
myślałem, że X skłania się w stronę klienta :/napisalbym swoj config,ale sie nie
zmiescil:( - dopóki nie szarpniesz z rękojmi , Killer 3/06/26 21:31
oni zamiast obsługiwać to działem reklamacji to przynajmniej kiedyś
przekazują to do działu prawnego który ma w d... że nie możesz się dodzwonić poprosić o połączenie .....tylko mailem raz w tygodniu dostajesz jakąś tam odpowiedź.
No i termin rozpatrzenia reklamacji 14 dni liczą tak jakoś "po swojemu" - ogólnie żenuaKiedyś normą był ogół a nie margines... - W punkt , Kenny 3/06/26 23:23
Sklepy przyzwyczaily sie ze reklamacja = gwarancja i nic ich nie interesuje. A tymczasem rekojmia jest o wiele lepsza.
Ostatnio kosiarke w lidlu tak reklamowalem, pani najpierw dostala mindfucka, ale sie odwiesila, i poszlo. Puscili to przez serwis parkside w DE. Chcialem zwrot kasy, ale wybrali naprawe/wymiane (mieli prawo bo to pierwszy raz).
No i dostalem nowa. A dzieki temu ze to byla rekojmia, a nie gwarancja to mam kolejne 2 lata spokoju bo przy wymianie leci od nowa..:Pozdrowienia:. - przy gwaramcji też miałbyś od nowa , zibi13 5/06/26 17:53
Art. 581. KC
Bieg terminu gwarancji po usunięciu wady
§ 1.
Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.
§ 2.
W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.
- X już od ładnych kilku lat ma klienta w d... , Carat 4/06/26 17:01
jeśli mu się to opłaca.
Miałem problem z płytą główną ASUS Maximus VII Ranger, która się losowo wieszała i wówczas nie chciała wystartować za pierwszym razem. Ale zawsze na kilka prób udało mi się odtworzyć problem.
Dałem szczegółowy opis, nagrałem filmik, a X odrzucał reklamację z tytułu rękojmi ze zwrotem, że sprzęt działa. Z racji, że to była końcówka gwarancji to machnąłem ręką, bo nie miałem czasu na latanie po rzeczoznawcach i na bujanie się po sadzie.
Płytę kupiłem kiedyś w promocji na targach PGA za ok. 500zł, więc musiałem odżałować tę kasę. - a gdzie tam , zibi13 5/06/26 17:56
mnie wymienili produkt na nowy kilka dni po zakupie tylko dlatego, że wystawiłem im stosowny komentarz na ceneo i/lub (bo już nie pamiętam) na google.
- raz byłem na rozprawie , Killer 3/06/26 21:19
i wyrok był już zaocznie
Myślałem, żeby zapłacić za jakieś pismo procesowe ale po olaniu sprawy przez drugą stronę to stwierdziłem że idę w oszczędności i wszystko sam :)Kiedyś normą był ogół a nie margines...
- No i tak należy postępować. , Doczu 3/06/26 18:10
Za darmo nikt i nie da 1800 - Dlatego co raz bardziej podoba mi się Amazon... , abes99 3/06/26 22:09
Wcześniej nie musiałem z tego korzystać, ale ostatnio miałem dwie takie sytuacje:
- klapkofon dla Taty (TLC za 2 stówki) - po roku przestał działać głośnik wewnętrzny, a i bateria też bardzo słabo (jakieś 20h trzymania bez użytkowania)
- pompa zanurzeniowa Gardena (też 2 stówki) - też po nie całym roku padła, buczy ale nie pompuje
Zgłosiłem problem przez czat Amazona, w obu od razu propozycje:
- przekierowanie do zewnętrznego serwisu
- wymiana na nowy
- odesłanie i zwrot kasy.
Niby zakupy po 2 stówki, ale zapunktowali ;)
Narka i pozdruffka ;)
abes99 - To samo , Kenny 3/06/26 23:17
Jak cokolwiek jest w zblizonej cenie to tylko amazon... Zreszta elektronika i ttak czesto jest tam najtsnuej, jak nie na PL, to na DE..:Pozdrowienia:. - Nie zapomnij .com i .it , etranger 5/06/26 07:27
Na tych dwóch znajdywałem ciekawe okazje, choc ja to 99% .frIStal sie switch:)
- a ma u nich znaczenie , zibi13 5/06/26 17:55
czy kupujesz bezpośrednio w amazon czy u jakiegoś jaśka? Bo Amazon to chyba, podobnie jak empki, allegro czy ostatnio mediaexpert, też marketplace- Jeśli realizowane przez Amazon to wychodzi podobnie , pwil2 5/06/26 22:54
z tą różnicą, że w razie czego zwracają kasę, ale nie mogą wysłać drugiej sztuki z magazynu.98X3D/96G/5080 HX370/128G
78X3D/96G/6800 5600H/64G/3060
1350P/64G 14700T SSD40TB A7m3
|
|
|
|
 |
 |
 |
|
 |
O D P O W I E D Z N A P Y T A N I E |
 |
| |
|
Dzięki Rejestracji w naszym serwisie można uzyskać dostęp do zamieszczania Komentarzy do newsów oraz własnych informacji w działach Board oraz Giełda. Wystarczy podać ksywkę, hasło oraz e-mail.
|
|
|
|
 |
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL |
 |
|
|
|