|
TwojePC.pl © 2001 - 2026
|
 |
A K T U A L N A W I A D O M O Ś Ć |
 |
| |
|
Klimatyzator , Hrabia2025 28/06/26 07:29 Jaki klimatyzator do mieszkania 40-50 m^2.\\\\r\\\\nBez rury, dobrze gdyby był w miarę cichy i nie za drogi. \\\\r\\\\nFunkcja osuszacza mile widziana.\\\\r\\\\nCoś w okolicy 1000 złotych się znajdzie?- 3 w 1 , Hrabia2025 28/06/26 08:47
Nie siedze w temacie klimatyzatorow, ale czy sa urzadzenia 3w1? Czyli klimatyzator, osuszacz i filtracja powietrza z kurzu. pyłków itd.
Czy coś takiego będzie ok?
https://allegro.pl/...-c200-463d-9516-41df41056694
- cala masa sie znajdzie ale , Kenny 28/06/26 09:06
1) powinien kosztowac grubo ponizej 1k - co chwila sa promki, vide Pepper
2) komentarze tez warto poczytac https://www.pepper.pl/...r-tronic-kaufland-1305130
3) jak standardowo postawisz w mieszkaniu i wyprowadzisz ciepla rure za okno, to faktycznie efekt jest ale slabszy niz sie mozna spdziewac bo przeplyw powietrza jest naprawde spory, wiec sila rzeczy zasysa wszelkimi szparami cieple powietrze z zewnatrz
4) idealne rozwiazania to:
a) postawic go na balkon i tylko wprowadzic zimna rure do mieszkania
b) postawic wewnatrz ale miec dwie rury przez okno (zarowno ciepla jak i zimna - zeby pobieral powietrze z zewnatrz - po to w kurtynach na okno sa poczworne zamki)
Aby osiagnac jedno lub drugie, trzeba kupic odpowiedni model:
1) musi miec mozliwosc podlaczenia ruru zasysajacej (odpadaja modele pobierajace powierze cala obudowa)
2) musi miec mozliwosc podlaczenia rury wyprowadzajacej zimne powietrze (odpadaja na przyklad modele z gornym wylotem z wachlujaca klapka)
Ja kupilem dwa lata temu za 990zl Costway 14k BTU na wyprzedazy, teraz wreszcie sie przydaje. Moc wielka, halas tez :) ale jak wspomnialem, bez dobrego setupu efekt nie jest spektakularny..:Pozdrowienia:. - Bez rury będzie zły? , Hrabia2025 28/06/26 09:20
A bez rury, taki wolnostający będzie zły? Nie da rady schłodzić pokoju 15-20 m^2?
U mnie jest opcja na chwile obecna wolnostający bez rury. Żadne modyfikacje w ścianach/oknach nie wchodzą w rachubę.- W sensie bez zadnej rury? , Kenny 28/06/26 09:31
No jak :) Taka pracujaca klima wyrzuca z siebie huragan powietrza o temp 70 stopni, wyprowadzasz to za okno. Nie robisz zadnych modyfikacji - przyklejasz na uchylone okno tasma i rzepem materialowy fartuch z zamkiem blyskawicznym i tyle..:Pozdrowienia:.
- tyle , wrrr 28/06/26 10:21
metrow schlodzi najtansza i najslabsza zwykla klima (sprzet ok 1kpln + montaz)
teraz sie po prostu je stawia na balkonie bo kazda jedna administracja nie pozwoli montowac na elewacji bo gwarancja, estetyka itp, wiec potrzebujesz niewielka dziure w scianie (jakies 5cm, musza przejsc rurki od czynnika, powrot na skropliny, zasilanie) i tyle
zrob to raz a dobrze - wolnostojace to wynalazki - serio ktos jeszcze kupuje takie zabawki ? , Emios 28/06/26 13:15
mam 2 w domu na półpiętrze zamontowaną klimę 5kw idealnie się sprawdza na 160m2. do takiego mieszkania jak mówisz to 2kw. Z gówna nic nie ulepisz :/ - co to znaczy bez rury? , elliot_pl 28/06/26 13:40
jak mialoby to dzialac? Kenny ci napisal ze z tylu wylatuje powietrze prosto z piekla. Jesli nie wyrzucisz tego poza pomieszczenie, to bedzie ci sie mieszalo z tym co masz w ponieszczeniu, czyli de facto sobie podgrzejesz, bo kazde urzadzenie ma swoja sprawnosc.
Wiec albo taka zabawka z rura na zewnatrz (mialem 2 - nie polecam), albo normalna klima typu split - nawet najtansza. Jesli nie mozesz zrobic przewiertu na zewnatrz, to jestes w dupie :)
Jeszcze na poprzednim mieszkaniu, uzywalem takiego wolnostojacego z rurz na zewnatrz. Byl w stanie schlodzic pomieszczenie o podobnej powierzchni jak u ciebie o max 10 stopni, ale wynik ktory zapamietalem to ze z 36 stopni schlodzil mi pokoj do 30 :D Oczywiscie halasujac poteznie. Na nastepny sezon juz mialem zalozonego splita, bo inaczej w tym mieszkaniu nie dal sie wyrobic. Przy przeprowadzce, zabralem go ze soba, dziala nadal, juz ponad 10 lat.momtoronomyotypaldollyochagi... |
|
|
|
 |
 |
 |
|
 |
O D P O W I E D Z N A P Y T A N I E |
 |
| |
|
Dzięki Rejestracji w naszym serwisie można uzyskać dostęp do zamieszczania Komentarzy do newsów oraz własnych informacji w działach Board oraz Giełda. Wystarczy podać ksywkę, hasło oraz e-mail.
|
|
|
|
 |
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL |
 |
|
|
|