Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 18 lipca 2001 
    

Jak rozpracowano kody do XP


Autor: Marecek | 10:23
Niemieccy spece z witryny Tecchannel wzięli się do roboty i wykryli poważną usterkę w funkcjonowaniu bardzo niewygodnych zabezpieczeń, które Microsoft zamierza wprowadzić w nadchodzącym Windows XP (problem dotyczy wypuszczonej niedawno wersji RC1). Po przeanalizowaniu kilku przypadków zmiany konfiguracji i ich wpływu na wygląd koniecznego do odpalenia systemu operacyjnego klucza zauważono, że cała procedura reaktywacji systemu po ewentualnej zmianie zawartości naszego PC jest na dzień dzisiejszy do obejścia przez każdego. Wszystko krąży wokół pliku wpa.dbl, który Windows przechowuje w katalogu System32. Zapisane tam są informacje o sprzęcie, instalacjach kolejnych urządzeń etc. Kiedy Windows XP wykryje więcej niż trzy zmiany w konfiguracji komputera, ten pliczek zostaje usunięty, a użytkownik zmuszony jest do reaktywacji systemu.

Procedura opisana na Tecchannel polegała na zapisaniu w bezpiecznym miejscu pliku wpa.dbl, następnie zaczęto dokonywać modyfikacji sprzętowych. Wymiana dwóch komponentów nie spowodowała żadnych komplikacji, jednak po zmianie trzeciego - procesora - nastąpiło usunięcie strategicznego pliku i Windows zażyczył sobie nowych kodów reaktywacyjnych. Po przekopiowaniu starej wersji wpa.dbl na miejsce okazało się, że system działa bez zarzutów. Co więcej, mając gotowy plik można było dokonać instalacji na innych komputerach o zbliżonej konfiguracji. Do wypuszczenia RC2 WindowsXP zostało już na prawdę mało czasu, ciekawe czy programiści z Microsoftu zdążą uporać się z tym problemem bez odsuwania premiery?

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.